DOLAR 2,332 | % -0,22
EURO 2,874 | % -0,97
ALTIN 91,75 | % 0,00
BİST (İMKB) 100 0,00 | % 0,00

Ziraat Bankası Sabah Ve ATV Satışı Kredileri Açıklaması

"07 Şubat 2014 Cuma"

Taraf gazetesinde yer alan Ziraat Bankası’nın Kolin İnşaat ve Limak’a 200 milyon dolarlık kredi sağlanmasına öncülük ettiği haberi nedeni ile banka tarafından açıklama yapıldı. Ziraat Bankası'nın açıklamasında "Habere konu edilen kredilerde de tüm süreçler; Bankacılık Kanunu, diğer düzenleme ve bankacılık teamülleriyle uyumludur. Bugün Taraf gazetesinde yer alan "Sabah-atv için 100'er milyon dolar istenen Kolin İnşaat ve Limak'a Ziraat Bankası'nın 200 milyon dolar kredi sağladığı" haberine yönelik Ziraat Bankası yazılı açıklama yaptı. 

Banka tarafından yapılan açıklamada, “Yazılı basında ve sosyal medyada yer alan Ziraat Bankası’nın adının geçtiği bazı haberlerle ilgili olarak bankanın kamuoyunu bilgilendirmesine ihtiyaç duyulmuştur. Ziraat Bankası, bankacılık faaliyetleri ile özellikle reel sektörün finansmanına odaklı bir iş modeli uygulamakta olup, tüm süreçlerde kuvvetler ayrılığı prensibi esas alınmaktadır. Tüm bu süreçler, kurumsallaştırılmış kredi politikaları çerçevesinde yapılmaktadır” denildi.

"Verilen Krediler Bankacılık Teamülleri İle Uyumludur"

Açıklamanın devamında, “Kredi kullandırılması bir bankanın ana faaliyetleri içinde yer almakta olup, habere konu edilen kredilerde de tüm süreçler; Bankacılık Kanunu, diğer düzenleme ve bankacılık teamülleriyle uyumludur. Bankamız bundan böyle de stratejileri doğrultusunda reel sektörün bankacılık ihtiyaçlarının karşılanması ana vizyonu çerçevesinde faaliyetlerine devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Diğer Haberler
BANKA HABERLERİ