TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Alternatif Bank İban Sorgulama Öğrenme

Abank IBAN Sorgulama Öğrenme Görseli

IBAN numarası her ülkeye ve her bankaya göre farklılık göstermektedir. Bankanızın para transfer kanallarını kullanarak yapacağınız işlemler sırasında bu farklılığı unutmamanız önemlidir. Çünkü transfer yapacağınız bankanın IBAN kodu nedir bilmiyorsanız işlemleriniz doğru bir şekilde gerçekleşmez. Bu nedenle işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce IBAN doğrulama yapmanızı öneririz.

 

ALTERNATİF BANK IBAN NO DOĞRULAMA

Yanlış hesap numaraları ile yapılan transferlerin gerçekleşmemesi sizi mağdur duruma düşürebilir. Böyle bir hususun yaşanmaması için Alternatif Bank IBAN sorgulaması yaptırmanız gereklidir. Alternatif Bank IBAN doğrulama için http://www.abank.com.tr/tr-Tr/bireysel/bankacilik-urunleri/%C4%B1ban-uygulamalari linkine tıklamanız yeterlidir. Hesap bilgilerinizi ilgili alanlara yazdıktan sonra 'sorgula' diyerek Alternatif Bank IBAN oluşturma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ALTERNATİF BANK IBAN'I HESAP NUMARASINA ÇEVİRME

Alternatif Bank IBAN hesaplama aracı, gerekli alanlara girilen bilgilere göre hesaplama yaparak IBAN numaranızı doğrular. Bu da yapacağınız para transferlerinin hatalı olmasını engeller.

Alternatif Bank IBAN no sorgulama sonucunda, IBAN ile hesap numarası öğrenme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Hesap numaralarının her bankaya göre uzunluğu farklıdır fakat Türkiye IBAN uzunluğu 26 hane olarak belirlenmiştir. İçeriği ise şu şekildedir:

Sizin de hesabınıza ait Alternatif Bank IBAN numarası basamak olarak aynı içeriğe sahiptir. Görüldüğü gibi son numaralar hesabın numarasını kapsamaktadır.