TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT işlemleri ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli konuların başında EFT işleminin hangi saatler arasında gerçekleştirildiği gelmektedir.. Çünkü Akbank hesabınızdan yapacağınız EFT işlemlerinin gün içerisinde göndereceğiniz banka hesabına geçmesini istiyorsanız EFT işleminizi Akbank EFT Saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Akbank 2015 EFT Saatleri dışında gerçekleştireceğiniz bir EFT işleminde para transferiniz bir sonraki gün gerçekleşecektir.
 

AkbankTelefon Bankacılığı ile EFT işlemi gerçekleştirebilir miyim?

Akbank internet bankacılığı üzerinden EFT işlemi yapabileceğiniz gibi Akbank telefon Bankacılığı üzerinden EFT talimatı vererek de EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri kaçta başlar?

Akbank EFT Başlangıç Saati 09:00, Akbank EFT Bitiş Saati Akşam 17:00 olarak belirlenmiştir. Bu saat aralığında gerçekleştireceğiniz EFT işlemleriniz sonucunda para transferiniz karşı tarafın hesabına aynı gün içerisinde gerçekleşecektir. 

Akbank EFT Para Hesaba Hemen Geçer Mi?

Akbank EFT işlemi konusunda en çok merak edilen sorulardan bir tanesi iseAkbank EFT işlemi ne kadar sürer?sorusudur.Akbank’la yapacağınız EFT işleminiz genellikle 5 ila 10 dakika arasında bir sürede gerçekleşecektir. Fakat bankanın yoğunluğuna göre bu süreler 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Minimum ve maksimum bu süreler içerisinde paranız karşı tarafın hesabına geçecektir.

Cuma Günü Yapılan EFT İşlemi

Cuma Günleri EFT saatleri içerisinde yapacağınız EFT işlemi yine aynı gün içerisinde sonuçlanacaktır. Bir başka deyişle para transferiniz aynı gün içerisinde gerçekleşecek ve para karşı tarafın hesabına yine Cuma günü geçecektir. Fakat Cuma Günü saat 17.00’den sonra EFT yapmak, EFT işleminizinCumartesi ve Pazar hafta sonu tatili olması nedeniyle, pazartesi günü sonuçlanacağı anlamına gelmektedir.  Bir başka deyişle yatırdığınız para karşı tarafın hesabına pazartesi günü geçecektir.

Akbank’la EFT yaptım Para Hesaba Geçmedi?

Akbank hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri sonucunda göndermiş olduğunuz para karşı taraf banka hesabına geçmemişse Akbank EFT sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı EFT işlemlerinde gecikmeler oluşabilir. Ancak EFT işlemini EFT saatleri içerisinde yapmanıza rağmen aynı gün karşı taraf banka hesabına geçmemişse EFT sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Öncelikle bu işlemi yapmadan önce parayı göndermiş olduğunuz karşı taraf hesabının hesap bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Paranız hesap bilgilerini girerken yapmış olabileceğiniz herhangi bir yanlışlıktan dolayı aktarılmamış olabilir.

Akbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank 2015 EFT Sorgulama İşlemini yapmak için öncelikle parayı göndermiş olduğunuz karşı taraf banka şubesi ile iletişim kurmalısınız. Transferini gerçekleştirdiğiniz para karşı taraf banka havuzunda bekletiliyor olabilir. Durum böyle ise banka yetkilileri ile görüşmeniz paranın hemen gönderdiğiniz hesaba aktarılmasını sağlayacaktır. Bu durumda banka yetkilileri ile görüşerek paranın hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Buna karşın karşı taraf banka hesabında para görünmüyor ise tekrar Akbank ile iletişime geçmeniz ve EFT işleminizi banka yetkilisiyle birlikte adım adım yeniden sorgulamanız gerekecektir. Gerçekleştirdiğiniz EFT işleminde bir hata söz konusu değilse para transferiniz banka yetkilileri tarafından mutlak suretle gerçekleştirilecektir.