TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Bank Asya IBAN Sorgulama - Öğrenme

Bank Asya IBAN Sorgulama
Bank Asya Hesabı IBAN numarasını Bank Asya İnternet Sitesi üzerinden kolayca temin edinebilirsiniz.
 


Bank Asya IBAN No Hesaplama için http://www.bankasya.com.tr/bireysel-iban-hesaplama.aspx  linki üzerinden Bank Asya IBAN Hesaplama Sayfasına ulaşabilirsiniz. Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgilere ihtiyacınız olacak:

 

  • Şube Kodu
  • Hesap No
  • Ek No

Bank Asya Şube Kodu ; Bank Asya Şube Kodu’nu bilmiyorsanız Sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Bank Asya Hesap No ; 8 Haneden oluşmaktadır. Bank Asya Hesap numarası aynı zamanda Bank Asya Müşteri Numarası da olmaktadır.

Bank Asya Ek No ; Bank Asya Hesabının son dört rakamından oluşmaktadır.
Bank Asya IBAN Dönüştürme sayfasındaki yukarıda anlatılan bilgileri Bank Asya Hesabınıza ait IBAN numarası karşınıza çıkacaktır.

Bank Asya IBAN Numarası Kaç Hanelidir?

Tüm bankaların IBAN numarası 26 hanelidir.

IBAN Numarasından Hesap Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?
Bank Asya IBAN numaranızın son 8 hanesi Bank Asya Hesap Numarasını vermektedir. Bu numara aynı zamanda Müşteri numaranız da olmaktadır.

Bank Asya IBAN Numarası ile Neler Yapabilirsiniz? IBAN Numarası Neden Gerekli?

Para transferi yanı sıra, EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. IBAN Numarasını bildiğinizde bu işlemleri daha kısa sürede yapabilirsiniz.

IBAN Hesaplama işlemini sadece kendi hesabınız için değil, para transferi gerçekleştireceğiniz başka bir hesap için de kullanabilirsiniz. Bunun için de yukarıda yazan 3 bilgiye ihtiyacınız olacak. Para göndereceğiniz hesabın IBAN numarasını biliyor olmanız, işleminizi çok daha kısa sürede yapmanızı sağlar.

IBAN Doğrulama Nedir?

Bank Asya IBAN No Kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim? IBAN Numarası Hangi Bankaya Ait? IBAN Hesaplama Araçlarıyla hesapladığınız IBAN Numaranızı ya da işlem yapacağınız karşı tarafın IBAN Numarasını şu adresle doğrulayabilirsiniz: Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası Bu sayfa ile girdiğiniz IBAN Numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait olduğunu kontrol edebilirsiniz. IBAN Geçerlilik Hesabını da böylece yapmış olursunuz.

Yurtdışı IBAN Numaralarının doğruluğunu yine bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Yurtdışı IBAN numarasının kime ve hangi bankaya ait olduğunu böylelikle öğrenebilirsiniz.