2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

2. el araç sahibi olmak istiyorsanız, 2. el taşıt kredisi veren bankalar arasından kendi imkanlarınıza uygun olanını seçebilmeniz için sizlere bankaların 2. el taşıt kredisi özelliklerini anlatıyoruz.


Bankaların müşterileri için sundukları kredi çeşitleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun olan neredeyse hemen hemen tüm kredi çeşitleri bulunmaktadır. 2. el taşıtlar için de uygun krediler sağlayan bankalardan bu tür krediler talep ederek 2. el taşıt sahibi olabilirsiniz. İkinci el araç satın almak istiyorsanız ve yeterli nakit paranız olmadığını düşünüyorsanız Türkiye’de hizmet vermekte olan bankalardan uygun koşullarda 2. el taşıt kredisi alabilirsiniz.

Yapı Kredi

İki ayrı kampanya çerçevesinde 2. el taşıt kredisi sunmakta olan Yapı Kredi’nin ilk sunduğu kampanya vade farkı olmaksızın maksimum 48 aylık vadeler ile kullanabileceğiniz kredi tipidir. Bu krediyi talep ettiğiniz zaman sizlere %1.35 oranında faiz uygulanır. Yapı Kredi’nin bir diğer kampanyası ise vadenize göre faiz oranlarının doğru orantılı olarak değişkenlik gösterdiği kredi türüdür. 24 aylık vadesi olan kredi için %1.3 faiz uygulanırken, 24 ay ile 48 aya kadar olan vadelerde %1.35 faiz oranları uygulanmaktadır.

Vakıfbank

Vakıfbank 2. el taşıt kredilerinde satın almak istediğiniz ikinci el aracın yaşına sınır koyulmaktadır. 36 ay ve 48 ay vadeli olarak kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız Vakıfbank, satın almak istediğiniz araçların 5 yaşında olması şartını sizlere sunmaktadır. 36 aylık vadeye kadar alacağınız 2. el araçlarınızın ise 8 yaşına kadar olması şartı vardır. Araç değeri toplamda 50.000 TL’ye kadar ulaştı ise bu miktarın %70’lik kısmına ait olan krediler size sunulmaktadır. Bu durumda en fazla 35.000 TL kredi almış olursunuz. 50.000 TL ve üzerinde fiyatlara sahip olan araçların sadece %50’lik kısmı kredi kapsamına girmektedir.

ING BANK

ING Bank sizlere 2. el araç kredisi sunarken, satın almak istediğiniz 2. el aracınızın yaşının en fazla 8 yaşında olmasını istemektedir. 48 aya kadar vadeli kredi sunmakta olan banka, 6 aya kadar vadeli 2. el araç kredisi aldığınız zaman %0.99 gibi uygun bir faiz oranı uygulamaktadır. 6 ay ve 48 arasındaki vadeler için ise ING Bank’ın uyguladığı faiz oranları %1.44 oranlarındadır. Ayrıca ING Bank tarafından alacağınız 2. el araç kredilerinde hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası gibi şartlar yer almamaktadır.

Kategori:

Diğer Makaleler