Aile ve Gençlik Bankası nedir? Ne zaman kurulacak?

Aile ve Gençlik Bankası kurulacak. Aile ve Gençlik Bankası nedir? Ne zaman kurulacak? Amacı ne olacak? Soruların yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.


Aile ve Gençlik Bankası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11.04.2023 tarihinde, MV. Aday Tanıtım Toplantısı’nda kurulacağını açıkladığı bankadır. Seçim beyannamesinin en önemli başlıkları arasında yer alan “Devlet destekli faizsiz kredi” ürününü açıklarken belirttiğine göre Aile ve Gençlik Bankası kurulacak ve kredi bu banka kanalıyla verilecek.

Aile ve Gençlik Bankası Nedir?

Aile ve Gençlik Bankası, Cumhurbaşkanının ifadesiyle, “Kaynağını ülkemizin kendi ürettiği doğal gaz ve petrol gelirlerinden sağlayacak” bir teşebbüs olacak. Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftler için iki yıl geri ödemesiz, faizsiz evlilik kredisi verilecek. Bu kredinin üst limiti ise 150 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Aile ve Gençlik Bankası Ne Yapacak?

Aile ve Gençlik Bankası’nın genel amaçları arasında aile birliğini korumak adına gençlerin evlenmesinin teşviki amacıyla evlilik kredisi verilmesi bulunuyor. Bunun yanında yeni evlenecek olan gençlere çeyiz desteği verilmesi, eğitim desteği verilmesi de gündemde. Aynı zamanda ailelerin de bu bankanın imkanlarından yararlanması amaçlanacak.

Aile ve Gençlik Bankası Ne Zaman Kurulacak?

Aile ve Gençlik Bankası, eğer AKP seçimi kazanabilirse, seçim sonrasında kurulacak.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler