Akbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

Akbank - AgeSA bireysel emeklilik sistemi iletişim ve müşteri hizmetleri numaralarını bu yazımızda sizin için derlerdik.


Akbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri numaraları / adresleri son zamanlarda daha fazla araştırılmaya başlandı. Elbette bunda Akbank’ın ve AgeSA Emeklilik’in sunduğu hizmetin kalitesi de önemli bir yer tutuyor. Akbank Türk Anonim Şirketi, AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından hazırlanan bireysel emeklilik sistemi planlarını müşterilerine sunar. Bu nedenle de Akbank bir AgeSA acentesi olarak hizmet vermektedir, diyebiliriz. Katılımcılar Akbank’ın sunduğu BES planlarına dahil olmak için ne yapabilirler? Akbank bireysel emeklilik ve müşteri hizmetleri bilgileri 2021 yılında nedir? Akbank üzerinden AgeSA’ya ulaşılabilir mi?
 Yazımızın detaylarında Akbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetlerinin detaylarına ulaşabilir kafanızdaki tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Akbank AgeSA bireysel emeklilik sistemi nedir?

Akbank – AgeSA bireysel emeklilik sistemi içinde önemli bir firmadır. Akbank, bireysel emeklilik sistemi içinde AgeSA firmasına acentelik hizmeti sunmaktadır. Bireysel emeklilik sistemi sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olup katılımcının, aktif çalışma hayatı süresince yaptığı birikimleri yatırıma dönüştürerek emeklilik döneminde oluşabilecek yaşam standardındaki düşüşün giderilmesini amaçlayan gönüllülük esasına dayanan emeklilik sistemidir.
 
Bireysel emekliliğin temel amacı, kişinin iş yaşamı boyunca yaptığı tasarrufu uzun vadede sistemdeki fonlar aracılığıyla değerlendirip kişiye emekliliğinde ek gelir imkânı sağlayıp kişinin refah düzeyini yükseltmektir. 2003 yılından beri kişilerin birikimlerini değerlendirdiği bireysel emeklilik sistemi sosyal güvenlik sisteminin içinde olmayıp kişilerin emeklilik dönemlerini güvence altına alan tamamlayıcı sistem olarak oluşturulmuştur.

Akbank – AgeSA bireysel emeklilik

Akbank T.A.Ş. müşterilerine katılım imkânı tanıdığı bireysel emeklilik planları AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır. Akbank, müşterilerine AgeSA’da yer alan emeklilik planlarını sunan bir AgeSA acentesidir. Akbank’ın sunmuş olduğu planlar için ve başvuru detaylarını sorgulamak için “Akbank bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulama” konulu içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Akbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri

Akbank’ın sunduğu bireysel emeklilik planlarına dahil olmak isteyen katılımcı Akbank’ın müşteri hizmetleri hattı olan 444 25 25 numarayı arayarak sesli yönlendirme için bireysel emeklilik sisteme başvuru için aranılmayı talep edebilir. Ancak belirtmek gerekir ki Akbank’ın teklif ettiği emeklilik planlarının asıl sağlayıcısı AgeSA Hayat ve Emeklilik olup doğrudan AgeSA ile de iletişime geçilebilir. Dolayısıyla yazımızın son bölümünde AgeSA Hayat ve Emeklilik Anonim Şirketi’nin bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetlerine yer vereceğiz.

AgeSA bireysel emeklilik ve müşteri hizmetleri

AgeSA müşteri destek merkezi hafta içi 09.00-00.00, hafta sonu ise 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yurtdışından yapılacak aramalarda telefon numarasının başına +90 ya da 0090 eklenmesi gerekir. Yurtdışından ulaşmak için +90 216 444 11 11’i arayabilirsiniz.
 
Müşteri Destek Merkezi: 444 11 11
E-Posta: musteri@agesahayatemeklilik.com.tr
Genel Müdürlük Telefon: 0 (216) 633 33 33
Genel Müdürlük Fax: 0216 634 38 88
Genel Müdürlük Adres: Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:12 34768 Ümraniye-İstanbul

Diğer Makaleler