Akbank Bloke Kaldırma 2022 | SIM Kart, Hesap ve Kart Bloke Kaldırma

Akbank bloke kaldırma işlemi ile SIM kart, hesap, kart, internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi birçok bloke durumunda olan ürün ya da hizmetin blokesini kaldırabilirsiniz.
Akbank banka hesaplarınızda, mobil bankacılık uygulamasında, kartlarınızda ve daha birçok üründe Akbank bloke kaldırma işlemi yapma ihtiyacıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 Bankalar, müşterilerinin hesaplarında birçok nedenden ötürü bloke uygulamasına gidebilirler. Sadece hesaplarda değil, mobil ve internet bankacılığı, kartlar, SIM kart ve daha birçok bankacılık ürün ya da hizmetlerinde bloke durumlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bloke durumlarının oluşmasının birçok sebebi vardır. Bu sebepler;
 1. Banka hesaplarınızın, bankacılık ürün ya da hizmetlerinizin güvence altına alınması,
 2. Banka hesaplarınızda ya da ürünlerinizde anormal işlemlerin tespit edilmesi,
 3. ATM’de, banka kartı veya kredi kartı ile alışverişte yanlış şifre girilmesi,
 4. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile art arda hatalı şifrelerin girilmesi,
 5. Bankacılık işlemlerinizin normalin dışında bir IP ya da adresten yapılması gibi birçok durum, bloke ile karşılaşmanıza yol açacaktır.
Yaşanan tüm bu durumlar karşısında tüketici olarak “Akbank bloke kaldırma nasıl yapılır?” sorusunu sormanız, gayet doğaldır.
 
Bankacılık ürünlerinizde ya da hizmetlerinde bloke durumlarıyla karşılaşmanız durumunda, yaşanan bloke durumuna göre Akbank bloke kaldırma işlemlerinin farklı şekillerde yapılması söz konusu olabilir. Akbank şubeleri, Akbank ATM’leri, Akbank telefon bankacılığı ve daha birçok kanal, yaşanan bloke kaldırma durumlarında etkili çözümler olabilirler. Bu nedenle öncelikle blokenin türünü tespit etmek ve içeriğimizin devamında da bloke türüne göre çözüm yönergelerini takip etmeniz, en sağlıklı seçenek olacaktır.

Akbank Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tüketicilerin Akbank özelinde yaşadıkları herhangi bir ürün ya da hizmete dair bloke durumlarında ilk olarak sordukları soru, “Akbank bloke kaldırma nasıl yapılır?” sorusudur. Söz konusu sorunun cevapları, yaşanan bloke durumlarına göre değişim gösterebilir.
 
Her bloke türüne göre bloke kaldırma işlemlerinin de farklı bir şekle bürünmesinden ötürü öncelikle bloke türlerinin neler olduğu üzerinde durmak gerekir. Akbank ürün veya hizmetlerinde karşılaştığınız bloke durumları aşağıdaki gibi karşınıza çıkabilir:
 • Akbank vadesiz mevduat, vadeli mevduat, yatırım hesaplarınız vb. hesaplarda yaşanan hesap blokesi durumları,
 • Akbank kredi kartı veya banka kartlarında yaşanan bloke durumları,
 • Akbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık işlemlerinde ya da girişlerde yaşanan bloke durumları,
 • Akbank ATM işlemlerinde yaşanan bloke durumları,
 • Akbank SIM kart bloke durumları,
 • Akbank ürün veya hesaplarınızda yaşanan diğer bloke durumları, genel manada karşınıza çıkabilecek olan bloke durumlarıdır.
Yaşanan tüm bu bloke durumlarının çözümü konusunda farklı yöntemlerin karşınıza çıkması söz konusu olabilir. Örneğin; yaşanan SIM kart bloke durumunda, ATM üzerinden veya şube üzerinden bloke kaldırma işlemi kolaylıkla yapılabilir. Bununla birlikte 444 25 25 numaralı telefon vasıtasıyla da bloke kaldırma durumu sağlanabilir. Hesap bloke durumlarında ise şubeler yetkili merciler olarak karşınıza çıkacaktır.

Akbank Hesap Bloke Kaldırma

Akbank’ta bulunan vadeli ve vadesiz mevduat, yatırım hesaplarınız, altın, euro, sterlin, Akbank maaş hesabı gibi her türlerinde bloke durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu blokeler işlem blokesi ya da direkt olarak bakiyeye yönelik bloke durumları olabilir. Bu gibi durumlarda hızlı bir şekilde aksiyon alınıp Akbank bloke kaldırma işlemi yaptırılmazsa, ne yazık ki hesaplarınızı kullanmanız söz konusu olmaz. Özellikle 6 saat ve daha uzun sürelerdeki bloke durumlarında, blokenin kendi kendine kalması gibi bir durum ne yazık ki söz konusu değildir. Peki, Akbank hesap bloke durumlarında tüketiciler ne gibi aksiyonlar almalıdırlar?
 
Akbank hesap bloke durumları ile ilgili izlenmesi önerilen adımlar şu şekildedir:
 • Öncelikle 444 25 25 numaralı telefondan Akbank müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz ve müşteri temsilcisine bağlanarak, bloke durumunun nedenini öğrenmelisiniz.
 • Ardından bloke kaldırma işlemleri için en yakın Akbank şubesini nüfus cüzdanınızla birlikte ziyaret etmelisiniz.
 • Bloke işlemi icra takibi nedeniyle ortaya çıktıysa, borçlu olduğunuz kuruma borcunuzu ödeyerek Akbank bloke kaldırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Akbank hesap blokesi durumu; hesabınızda gerçekleşen olağandışı işlemlerden oluşmuşsa, bu durumda hesabınızın bağlı olduğu ya da müracaat ettiğiniz Akbank şubesine konu hakkında bloke kaldırma talebinde bulunmalısınız.
 • Yapılan incelemelerin ardından hesaplarınızdaki şüpheli ya da olağandışı işlemlerin herhangi bir problem teşkil etmediği tespit edilirse, kısa süre içerisinde hesaplarınızdaki bloke kaldırılacaktır.

Akbank Hesap Neden Bloke Edilir?

Tüketicilerin Akbank hesaplarında yaşadıkları bloke durumlarında en çok sordukları sorulardan biri doğal olarak “Akbank hesap neden bloke edilir?” sorusudur.
 
Akbank hesabınızın bloke edilmesinin birçok sebebi olabilir ve bu sebepler şu şekilde açıklanabilirler:
 1. Hesaplarınızda olağandışı hareketlilik tespit edilmesi,
 2. Gün içerisinde veya belirli bir dönem periyodunda yüklü miktarda ya da sık sık para transferlerinin gerçekleşmesi,
 3. Yüklü miktarda yabancı para birimlerinin satın alınması ya da satılması, ayrıca bu işlemlerin sık sık tekrar edilmesi,
 4. Herhangi bir kuruma borcunuzdan ötürü icra takibinin başlatılması ve bu nedenle hesaplarınıza belirli tutarda bloke uygulanması,
 5. Akbank kredi kartı veya kredi borçlarınızın olması,
 6. Diğer olağandışı nedenler, Akbank hesaplarınızın bloke edilmesinin nedenleri olarak tanımlanabilirler.

Akbank SIM Kart Bloke Kaldırma

Tüketicilerin banka sistemlerinde kayıtlı telefon numaralarını farklı bir operatöre taşımları ya da numara değişikliği yapmaları gibi durumlarda en çok duydukları tabirlerden biri Akbank sim kart bloke kaldırma tabiridir.
 
Akbank ve diğer tüm bankalar tarafından, operatör değişikliklerinizin tarafınızdan yapıldığına dair bir güvenlik tedbiri olarak SIM kart bloke durumu ortaya çıkar. Tüketicilerin ise Akbank SIM kart bloke kaldırma işlemini birçok kanal vasıtasıyla yapmaları söz konusudur. Şubeler, telefon bankacılığı ve Akbank ATM’leri, bu konuda tercih edilebilecek seçeneklerdir. Tüketicilerin ATM’den Akbank SIM kart bloke kaldırma işlemi yapabilmeleri adına cep telefonlarıyla birlikte en yakın Akbank ATM’sini ziyaret etmeleri önemlidir.
 
Akbank ATM’si üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi ise aşağıdaki yönergelerle kolaylıkla yapılabilir:
 1. Akbank kartınızın ATM’ye takın ve şifre girişinizi gerçekleştirin.
 2. Ana ekranda aşağıdaki görselde de göreceğiniz üzere “Keşfet/ Ara” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
  Akbank Bloke Kaldırma SIM Kart Bloke Kaldırma ATM
 3. Karşınıza çıkan “Keşfet/ Ara” ekranında aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere “SIM Kart Blokeni Kaldır” seçeneğine giriş yapınız.
  Akbank Bloke Kaldırma SIM Kart Bloke Kaldırma ATM
 4. Ardından karşılaştığınız ekranda ise operatör seçimi yapınız ve bir sonraki adımda cep telefonu numaranızı giriniz.
 5. Ardından Akbank tarafından cep telefonunuza gönderilen doğrulama SMS’ni ATM’ye doğru bir şekilde yazınız.
 6. Bu adımları izlemenizle birlikte Akbank sim kart bloke kaldırma işleminiz tamamlanacaktır.
ATM dışında sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız, mutlaka nüfus cüzdanınızla birlikte 444 25 25 numaralı telefonu arayınız ya da direkt olarak Akbank şubelerini ziyaret ediniz.

Akbank SIM Kart Bloke Neden Olur?

Akbank’ta yaşamış olduğunuz SIM kart bloke durumunun, diğer tüm bankalarda olduğu gibi en temel nedeni, operatör veya numara değişikliğidir. Yapılan bu değişikliğin tarafınızca yapıldığının doğrulanması bankalar adına son derece önemlidir. Bilindiği üzere artık birçok bankacılık işleminde telefon üzerinden doğrulama yapılır. Telefon üzerinden yapılan doğrulamaların kötü amaçlarla kullanılmaması ya da başkaları tarafından yapılmaması adına Akbank, sistemlerinde kayıtlı cep telefonu numaranız için SIM kart bloke işlemi uygulayacaktır.

Akbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Akbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı gibi işlem kanallarında, yanlış şifre girişi ya da diğer sebeplerden ötürü bloke durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Akbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız, direkt olarak 444 25 25 numaralı telefonu aramalısınız.
 
Akbank müşteri hizmetleri işlem menüsünde ise şu adımları takip ederek, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz:
 • Akbank tuşlamalı yanıt menüsünde bulunan “Akbank Şifre ve Mobil/ İnternet Şube Destek İşlemleri” seçeneğine bağlanmak adına 5(beş) tuşuna basınız.
 • Ardından bağlandığınız menüde Akbank kart şifreniz ya da internet bankacılığı şifrenizi giriniz.
 • Sonrasında müşteri iletişim danışmanına bağlanarak, Akbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı şifrenizin bloke olduğunu belirtirseniz, müşteri temsilcisi tarafından yapılan doğrulamaların ardından Akbank internet bankacılığı bloke kaldırma işleminiz tamamlanacaktır.

Akbank İnternet Bankacılığı Neden Bloke Olur?

Akbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılığın neden bloke olduğu konusu birçok unsura göre değişim gösterebilir. En temel bloke nedeni ise mobil bankacılık ya da internet bankacılığınıza giriş yaptığınız sırada şifrenizi hatalı olarak girmenizdir. Şifrenin hatalı girilmesi durumunda güvenlik amacıyla internet bankacılığı işlemleriniz askıya alınır. Şubeden ya da Akbank müşteri hizmetlerinden destek almanız durumunda, yapılan doğrulamalar sonucunda da bloke kaldırma işlemleriniz gerçekleşir.

Akbank Kart Bloke Kaldırma

Akbank kredi kartı ya da banka kartınızda oluşan bloke durumları, birçok nedenden ötürü oluşabilir ancak Akbank tarafından kartınıza yönelik uygulanan bloke işlemi, tamamıyla güvenlik amacıyla ortaya çıkar.
 
Kartınızın izniniz dışında kullanılmasının önüne geçebilmek adına uygulanan bloke işleminin şu adımlar vasıtasıyla kaldırılması söz konusudur:
 • Akbank şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, “Gişe İşlemleri” bölümünde kart bloke nedeninizi öğrenebilir ve yapılan doğrulamalar neticesinde bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • 444 25 25 numaralı telefondan Akbank müşteri hizmetlerini arayabilir, ardından tuşlamalı işlem menüsünde “Müşteri İletişim Danışmanları ile Görüşmek” için 0(sıfır) tuşuna basınız. Ardından iletişim kurduğunuz müşteri temsilcisine kartınızda yaşanan bloke durumunu anlatınız. Eğer kartınız bloke kaldırma işlemine uygunsa uzaktan yapılan doğrulamalar neticesinde Akbank kart bloke kaldırma işleminiz gerçekleşecektir. Eğer uygun değilse müşteri iletişim danışmanı sizi en yakın Akbank şubesine yönlendirecektir.

Akbank Kart Blokesi Neden Olur?

Akbank kart blokesinin oluşması konusunda çeşitli nedenler söz konusu olabilir ancak en temel neden güvenliktir. Kartınızın izniniz dışındaki işlemlere kapalı kalması adına bloke işlemi uygulanır.
 
Akbank kart bloke işleminin en temel nedenlerinden biri ise alışveriş ya da ATM ile yapılan işlemlerde hatalı şifre girişidir. 3 defa art arda kart şifrenizi yanlış girmeniz durumunda kartınız bloke edilir. Bunun yanı sıra kartınızın şüpheli işlemlerde kullanılması, talebiniz dışında internet alışverişlerinde kullanılması, kaybolması vb. birçok durum kart blokenizin oluşmasına neden olabilir. Bu sebeplerin dışında da farklı sebeplerle karşılaşmanız söz konusudur.

Akbank Bloke Kaldırmak için Gerekli Belgeler

Yazımızın başında beri, Akbank bloke kaldırma işlemlerinin yaşanan bloke durumuna göre farklı sebeplerden ötürü ortaya çıkabileceğini belirtmiştik. Aynı şekilde yaşanan bloke durumlarında da sizden talep edilecek belgeler farklılık gösterebilir.
 
Genel manada Akbank bloke kaldırma işlemlerinde talep edilen belgeler aşağıdaki gibi karşınıza çıkabilir:
 1. Nüfus cüzdanı,
 2. Cep telefonu SMS onayı,
 3. Gelir belgesi,
 4. Borçsuzluk kağıdı,
 5. İkametgah belgesi,
 6. Maaş bordrosu,
 7. SIM kart değişikliği neticesinde imzaladığınız sözleşme belgesi,
 8. Diğer bloke durumuna göre talep edilebilecek farklı belgeler, Akbank bloke kaldırma için gerekli belgeler olarak karşınıza çıkabilirler.

Akbank Bloke Kaldırma Nedir?

Tüketicilerin yaşamış oldukları bloke durumlarına karşına ilk olarak sordukları sorulardan biri de “Akbank bloke kaldırma nedir?” sorusudur.
 
Akbank hesaplarınızda, mobil ve internet bankacılığınızda, çeşitli Akbank ürün veya hizmetlerinde yaşadığınız işlem kısıtları ya da işlem yapamama durumları neticesinde yapılması gereken işleme Akbank bloke kaldırma işlemi adı verilir.

Akbank Bloke Kaldırma Şikayetleri ve Çözümleri

Tüketicilerin çeşitli platformlar özelinde Akbank bloke kaldırma şikayetleri ve çözümleri adına bazı yakınmalarda bulunmaları söz konusu olabilir.
 
Akbank’ın bloke kaldırma konusunda yeterli bilgi vermediği ya da şubeye gidilmesine rağmen bloke kaldırma işleminin gerçekleşmediği, bloke kaldırma işleminin neden olduğu hakkında bilgi verilmediği gibi şikayetler karşınıza çıkabilir. Öncelikle belirtmek gerekir ki özellikle yaşanan hesap blokesi durumlarında birinci olarak yetkili taraf, Akbank hesabınızı açmış olduğunuz şubedir. Söz konusu şube yaşanan hesap blokesi durumlarını net bir şekilde görüntüleyebilir ve bloke kaldırma işlemini, diğer şubelere göre çok daha yetkili bir şekilde gerçekleştirebilir. Akbank hesabınızı açtığınız şubeye gitme imkanınız yoksa müracaat ettiğiniz şubeye konu hakkında bilgi vererek, müracaat ettiğiniz şubenin hesabınızı açtığınız şubeden yetki talebinde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle müracaat ettiğiniz şubeyi yaşanan bloke durumlarına dair yetkili şube olarak bulabilirsiniz.
 
Diğer yaşanan bloke işlemlerinin kaldırılması adına da direkt olarak içeriğimizin üst kısmında bulunan bloke kaldırma yönergelerini takip etmeniz yeterli olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

1.Akbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi; Akbank şubeleri, 444 25 25 ile Akbank müşteri hizmetleri ya da Akbank ATM’leri ile kolaylıkla yapılabilir. Akbank ATM’lerinden; Kart ve şifre girişi> “Keşfet/ Ara”> Sim Kart Blokeni Kaldır adımları sayesinde kolaylıkla SIM kart bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

2.Akbank sim kart bloke kaldırma ne demek?

Akbank sistemlerinde kayıtlı telefon numaranızın, çeşitli telefon onaylı işlemlere kısıtlanması durumu, Akbank SIM kart bloke durumu olarak bilinir. Genel manada yaşanan operatör değişiklikleri nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur.

3.Bloke olmuş kart şifresi nasıl alınır Akbank?

Bloke olmuş bir Akbank kartının şifresi; 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri ya da size en yakın Akbank şubesinden kolaylıkla alınabilir. Her iki yöntemde de nüfus cüzdanınızın yanınızda olması önemlidir.

4.Akbank cep şifre bloke kaldırma nasıl yapılır?

Akbank cep şifre bloke kaldırma işlemi için Akbank şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte müracaat edebilirsiniz. Ayrıca 444 25 25 numaralı telefonu arayarak, tuşlamalı yanıt menüsünden 5(beş) tuşuna basarak, “Akbank Şifre ve Mobil/ İnternet Şube Destek İşlemleri” menüsüne bağlanabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler