Akbank Gümüş Hesap Açma 2022 | Akbank Gümüş Alım ve Satım İşlemleri

Akbank Gümüş Hesap açma işlemi ile dünyanın son dönemlerde yönelmiş olduğu önemli yatırım araçlarından biri olan gümüş üzerinden birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.


TL, dolar veya euro bazında yapmış olduğunuz birikimlerini değerlendirebileceğiniz Akbank Gümüş Hesap, başta internet bankacılığı olmak üzere birçok kanal vasıtasıyla Akbank Gümüş Hesap açma işlemi yapılarak elde edilebilen bir hesap türüdür. Yatırımcıların çeşitli para birimlerindeki birikimlerini değerlendirmek adına tercih edebilecek diğer başvuru ya da hesap açma kanalları ise müşteri hizmetleri ve Akbank şubeleridir. Akbank telefon bankacılığı veya şubelerinden gümüş hesap açma işlemleri biraz zahmetli olsa da internet bankacılığı üzerinden sadece birkaç adımla hesabın açılışı, ardından kullanımı söz konusu olur.
 Akbank Gümüş Hesap Açma işlemi adına tüketicilerin genel manada izlemeleri gereken adımlar ise aşağıdakiler gibidir:

 1. İlk olarak Akbank internet bankacılığına veya mobil uygulamasına giriş yapınız. Hemen sonrasında ise aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere "Hesaplar ve Kartlar” bölümünde bulunan “TÜMÜ” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 2. Ardından ekranı alt kısımlara doğru kaydırarak alt kısımda görselde işaretlemiş olduğumuz üzere “GÜMÜŞ HESAPLARI” seçeneğinin altında bulunan “Gümüş Hesabı Açmak İstiyorum.” seçeneğine doğru giriş yapınız.
 3. Bu aşamada ise aşağıdaki görselde belirttiğimiz bölümden şube seçimi yapınız.
 4. Hemen ardından alt kısımda işaretlemiş olduğumuz sözleşme bölümlerine tıklayarak, sözleşmeleri “Okudum, Onaylıyorum” şeklinde işaretleyiniz.
 5. Sonrasında ise aşağıdaki karşınıza çıkan metni okuyarak “Evet” seçeneğine tıklayarak ilerleyiniz.
 6. Bu adımların ardından Akbank Gümüş Hesap açma işlemleriniz tamamlanmış olacaktır ve Akbank Gümüş Hesap ile gümüş alım satım işlemlerine başlamanız mümkündür.

Akbank Gümüş Hesap ile Gümüş Alım İşlemleri

Akbank Gümüş Hesap ile gümüş alım işlemleri, dilediğiniz zaman TL, euro ve dolar bazında birikimlerinizi gümüşe çevirmenize olanak sağlayan bir işlemdir. Özellikle piyasaları takip ederek ve gümüş bazındaki yatırım gelişmelerinin takipçisi olarak, doğru zamanlarda yaptığınız alım işlemleri ile son derece avantajlı kur fırsatları ile önemli gelirler elde edebilirsiniz. Akbank Gümüş Hesap ile yapacağınız gümüş alım işlemlerini dilerseniz satın alma talimatı vererek gerçekleştirebilir dilerseniz de Akbank’ın çeşitli kanalları üzerinden yapabilirsiniz.
 
Akbank Gümüş Hesap ile gümüş alım işlemleri genel manada yatırımcılar tarafından Akbank mobil uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden yapılır. Aynı zamanda tüketicilerin kimlik belgeleriyle birlikte Akbank şubelerine başvurmaları ya da 444 25 25 numaralı telefondan Akbank müşteri hizmetleri ile bağlantı kurarak da gümüş satın alma işlemleri yapmaları mümkün olabilir. Yatırımcıların Akbank internet bankacılığı ile gümüş alım işlemi yapabilmeleri adına takip etmeleri gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:
 • İlk olarak Akbank internet bankacılığı ya da mobil şubeye giriş yapınız. Hemen ardından aşağıdaki görselde işaretlemiş olduğumuz alandaki “Hesaplar ve Kartlar” bölümünde sağ üst kısımda yer alan “TÜMÜ” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 • Karşınıza çıkan ekranın alt kısmına ilerleyerek, yine aşağıdaki görselde de belirtmiş olduğumuz üzere “GÜMÜŞ HESAPLARI” kısmında bulunan Akbank Gümüş Hesap ürününüze giriş yapınız.
 • Ardından açılan ekranda ise aşağıdaki işaretlemiş olduğumuz bölgede yer alan “Gümüş Al” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 • Bu adımda aşağıdaki resimde belirtmiş olduğumuz 1(bir) numaralı alanda TL tutarı kadar ya da gümüş adedi kadar tutar girişi yapınız. Hemen işaretlemiş olduğumuz 2(iki) numaralı alanda ise hangi hesap üzerinden alım işleminin yapılacağını belirleyiniz. 3(üç) numaralı kısımda ise “GMS Alıyorum” seçeneğine tıklayarak, gümüş alım işleminizin ilk adımını atınız.
 • Sonrasında açılan ekranda karşınıza çıkan bilgileri kontrol ediniz ve bilgilerde bir problem yoksa “Onaylıyorum” seçeneğine tıklayarak, Akbank Gümüş Hesap ile gümüş alım işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

Akbank Gümüş Hesap ile Gümüş Satış İşlemleri

Akbank Gümüş Hesap ile gümüş satış işlemleri yaparak, dilerseniz anlık nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz dilerseniz de kur fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Akbank internet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden 7/24 gümüş satış işlemlerinizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Gümüş satış işlemleri sırasında makas aralığına ve alım satım saatlerine dikkat etmeniz, en az şekilde işleme dair makas ücreti ödemenize imkan tanıyacaktır.
 
Gümüş satış konusunda Akbank internet bankacılığı üzerinden izlemeniz gereken adımların ise aşağıdaki gibi olduğunu söylemek isteriz:
 1. Akbank internet bankacılığı veya mobil uygulamasına giriş yapınız. Hemen ardından ana ekranda yer alan ve direkt olarak karşınıza çıkan “Hesaplar ve Kartlar” bölümünden “TÜMÜ” seçeneğine tıklayınız.
 2. Ardından açılan sayfada en alt kısımlara kadar inerek “GÜMÜŞ HESAPLARI” bölümünde bulunan gümüş hesabınıza giriş yapınız.
 3. Gümüş hesabınıza giriş yapmanızla birlikte karşınıza çıkan ekranda ise alt kısımda bulunan “Gümüş Sat” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 4. Hemen sonrasında ilk etapta TL veya gümüş adeti özelinde satmak istediğiniz tutarı belirleyiniz. Ardından da hangi hesaba para geçeceğini seçiniz.
 5. Bu işlemlerin ardından karşınıza çıkan onay sayfasında alt kısımda bulunan “Onaylıyorum” seçeneğini, sayfa genelinde yer alan bilgileri kontrol ederek kullanınız. Tüm bu süreçlerin hemen ardından gümüş hesabınızdaki gümüşlerin belirlediğiniz tutarını veya hepsini nakit olarak kullandığınız TL ya da diğer para birimlerindeki hesaplarınıza görebilirsiniz.

Akbank Gümüş Hesap Kapatma

Akbank Gümüş Hesap kapatma işlemi, gümüş alım satım işlemlerini sonlandırmak isteyen veya farklı yatırım türüne yönelmek isteyen tüketiciler tarafından fazlasıyla merak edilir. İlk olarak 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerinden veya size en yakın Akbank şubesinden gümüş hesabınızı kapatmanız söz konusudur. Tüm bunların yanı sıra Akbank internet bankacılığı ile gümüş hesabınızı şubede veya operatörde sıra beklemeden gerçekleştirebilirsiniz.
 
Akbank Gümüş Hesap kapatma işlemini direkt olarak internet bankacılığı üzerinden yapmak istiyorsanız, hemen aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
 • İlk aşamada Akbank internet bankacılığı veya mobil uygulamasına giriş yapınız. Sonrasında da ana ekranda aşağıdaki görseldeki gibi de karşınıza çıkacak olan “Hesaplar ve Kartlar” bölümüne doğru ilerleyiniz. Sonrasında da “TÜMÜ” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan ekranın alt bölümlerine ilerleyerek, alt kısımda bulunan görselde de işaretlemiş olduğumuz üzere “GÜMÜŞ HESAPLARI” bölümünde yer alan gümüş hesabınıza giriş yapınız.
 • Ardından aşağıdaki görselde olacağı şekilde karşınıza çıkan ekranda gümüş hesap bilgilerinizin yer aldığı bölümün sağ üstünde bulunan “” şeklindeki Ayarlar simgesine tıklayınız.
 • Bu noktada ise karşınıza çıkan seçenekler içerisinde aşağıdaki görselde de işaretlemiş olduğumuz “Hesabı Kapat” sayfasına doğru ilerleyiniz.
 • Hemen ardından açılan sayfada aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere “Onaylıyorum” seçeneğini kullanmanızla birlikte Akbank Gümüş Hesap kapatma işleminiz başarılı bir şekilde sonlanacaktır.

Akbank Gümüş Hesap Alım Satım Saatleri

Akbank Gümüş Hesap alım satım saatleri sayesinde yapmış olduğunuz alım satım işlemlerine dair en az şekilde makas farkı ücreti ödeyebilirsiniz. Genel manada piyasaların kapalı olduğu saatlerde veya günlerde alım satım işlemleri yapmanız, ciddi makas fark ücretleri ödemenize yol açabilir ancak belirli saatlerde ve günlerde yapılan işlemler sayesinde bu ücret en aza indirilebilir.
 
Akbank Gümüş Hesap alım satım saatleri konusunda tüketicilerin tercih edebilecekleri saatler ve günler, hafta içi ve genel mesai saatlerinin belirli bölümleri olmalıdır. Hafta içi mesai yapılan her gün içerisinde 10.00 – 12.00 ve 14.00 – 16.00 saatleri aralığında yaptığınız gümüş alım satım işlemleri çok daha az makas farkı ödemenize yol açacaktır.

Akbank Gümüş Hesap Özellikleri

Akbank Gümüş Hesap özellikleri, gümüş hesap ile yapmış olduğunuz tüm işlemler özelinde çok daha bilinçli bir şekilde hareket etmenize yol açacaktır. Temel olarak Akbank tarafından sunulan gümüş hesabın özellikleri ise aşağıdaki gibidir:
 • Gümüş hesap ile istediğiniz zaman, haftanın her günü ve her saati gümüş alım satım işlemleri yapabilirsiniz.
 • Gümüş hesap açılış işlemleri için herhangi bir şekilde ücret ödemeniz ya da gümüş hesap için hesap işletim ücreti ödemeniz söz konusu olmaz.
 • Gümüş hesabınız özelinde belirli şartlar ve koşullar özelinde alım satım talimatları vererek, gümüş kurunu takip etmenize gerek kalmadan anlık kurt fırsatlarından dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.
 • Gümüş hesabınızı yatırım faaliyetlerinizi durdurmanızın hemen ardından koşulsuz ve şartsız bir şekilde kapatabilirsiniz.
 • Gümüş hesap ile faiz getirisi değil, direkt olarak kur fırsatlarına dair ve gümüşün borsalar genelinde değerinin artması özelinde gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca birikimlerinizi gümüş sayesinde TL’de oluşan enflasyona karşı koruyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Akbank gümüş hesabı var mı?
  Akbank tarafından yatırımcıların faydalanabilecekleri, vadesiz ve faiz getiri olmayan, anlık gümüş kur fırsatlarından yararlanabileceğiniz gümüş hesap mevcuttur. Gümüş hesap ile yatırımlarınızı sürdürebilir ve TL’de görülen enflasyon özelinde birikimlerinizi koruyabilirsiniz.
 2. Akbank gümüş nasıl alınır?
  Akbank Gümüş Hesap açma
  işlemi yapmanız durumunda, Akbank’ın internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Akbank şubeleri üzerinden gümüş alım ve satım işlemleri yapmanız söz konusu olan bir durumdur.
 3. Akbank Gümüş Hesap nasıl açılır?
  Akbank Gümüş Hesap, Akbank’ın internet bankacılığı, mobil uygulaması, 444 25 25 numaralı telefon bankacılığı ve Akbank şubeleri vasıtasıyla kolaylıkla açılabilir.
 4. Hangi banka gümüş hesabı açıyor?
  Akbank, gümüş hesabı konusunda tercih edebileceğiniz bankalardan biridir. Akbank dışında; Enpara, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve daha birçok banka özelinde gümüş hesabı açabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler