Akbank Hesap Açma

Akbank'tan nasıl hesap açabileceğinizi bu makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz.


Bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmeniz için öncelikle bir banka hesabınızın olması gerekiyor. Akbank hesap açma işlemlerinin sık gerçekleştirildiği bankalar arasında yer alıyor. Hesap açabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir. 

Akbank Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Bankanın herhangi bir şubesine başvuru yaparak kolaylıkla banka hesabı açtırabilirsiniz. Aynı zamanda Akbank resmi web sitesi olan www.akb​ank.com adresine tıklayarak, “hemen hesap aç” bölümü üzerinden de Akbank vadesiz TL hesabı açma işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak hesabınızın aktif olabilmesi için size en yakın banka şubesine kimlik belgenizin fotokopisini teslim etmeniz gerekecektir. 
Size en yakın Akbank şubesi için tıklayın. 

Akbank Hesap Açma İçin Gerekli Belgeler 

Bankanın herhangi bir şubesine giderek vadesiz TL hesabı açtırabilirsiniz. Bu işlem için kimlik belgenizin yanınızda olması gerekiyor. Bunun dışında banka sizden herhangi bir belge istemeyecektir. Ancak cep telefonu numaranız, ev adresiniz gibi bazı kişisel bilgilerinizi belirtmeniz sizden istenebilir. Çünkü şubesiz bankacılık işlemlerinden faydalanabilmeniz için bu bilgileri kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle hesap açma işlemi esnasında tüm kişisel bilgilerinizi doğru olarak belirtmeniz önem taşıyor. 

Akbank vadesiz TL hesabı sahibi olmanızın ardından EFT, havale ve faturaların otomatik ödenmesi gibi pek çok işlemi, banka şubesine gitmeniz gerekmeden, internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz Akbank’ın telefon bankacılığı hizmetinden faydalanabilir, 444 25 25 numaralı telefonunu arayabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler