Akbank Hesap Kapatma

Akbank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.

Kullanılmayan banka hesaplarının kesinlikle kapatılması gerekmektedir. Çünkü bankalar, borcunu kapatan müşterilerinden herhangi bir talep gelmezse vadesiz hesapları kapatmaktan yana değildir. Bu nedenle kullanmadığınız hatta unuttuğunuz banka hesabı başınıza dert açabilir.

AKBANK BANKA HESABI NASIL KAPATILIR?

Akbank hesap kapatma için bankanın en yakın şubesine giderek dilekçe ile talimat verebilirsiniz. Size en yakın Akbank şubesini öğrenmek için tıklayınız.

İnternetten banka hesabı kapatmak için Akbank Direkt İnternet şubesini kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Hesaplarım, ardından Vadesiz Hesaplarım bölümüne tıklayınız. Bu bölümden kapatmak istediğiniz hesabı işaretleyerek, 'Hesabı Kapat' butonuna bastığınızda banka hesabı kapatma prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz.

ATM'den Akbank banka hesabı kapatmak da mümkündür. Sırasıyla Hesap İşlemleri, Vadesiz Hesap İşlemleri, Vadesiz Hesap Kapama düğmelerine basarak ekranda açılan vadesiz hesapları kapatabilirsiniz.

Akbank banka hesabı kapatma hakkında detaylı bilgi almak için 444 25 25 numaralı telefon hattından çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

AKBANK HESAP KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

KULLANMADIĞIM BANKA HESABINDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALINIR MI?

Kullanılmayan hesaplardan hesap işletim ücreti alınması konusunda yapılan düzenlemeye göre, kesintisiz olarak en az 180 gün süreyle hareket görmeyen vadesiz hesaplar, özel cari hesaplar ve kredi kartları hareketsiz hesap kabul ediliyor. Yani kullanmadığım banka hesabından hesap işletim masrafı kesilir mi, sorusunun tebliğe göre yanıtı 'evet kesilir'. Yaklaşık 2 yıl önce yürürlüğe giren bu düzenlemeden dolayı mağdur olmak istemiyorsanız, fazla zaman kaybetmeden boş hesaplarınız için banka hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. 
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler