Akbank IBAN'sız Para Gönderme - Kolay Adres Tanımlama

Akbank IBAN'sız para gönderme ve kolay adres tanımlama işlemleri için dört farklı yöntem bulunuyor. Birlikte inceleyelim.
Akbank, yeni dönemde, Kolay Adres Tanımlama işlemlerini hızlıca hayata geçiren bir banka. Bu nedenle, IBANSIZ para gönderme işlemlerinde de hızlıca aksiyon alması tesadüf değil. 7 gün 24 saat boyunca iban numarası kullanmadan fon transferine imkân veren kolay adres tanımlama sistemini işleme alarak müşterilerinin kolayca para transferi gerçekleştirmelerine imkan sağlamışlardır.

Akbank Kolay Adres Tanımlama

Fon transferinin hızlanması ile kolayca para el değiştirebilir ve böylece ticaretten tutun da tüm ekonomik enstrümanlar açısından bu büyük bir kolaylık sağlar. Kolay Adres Tanımlamam Sistemi ile IBAN kullanmadan, günün istediğiniz saatinde fon transferi yapabilirsiniz. Akbank da seçilen pilot bankalar arasında yerini alıyor. Çok yakında Akbank Kolay Adres Tanımlama Sistemi ile dilediğiniz yerden, dilediğiniz kişiye ve istediğiniz zaman fon transfer edebileceksiniz.
Ibansız para gönderme işlemi müşterilerin çeşitli bilgilerini bankanın sistemine tanımlamaları ile hayata geçecek. Dileyen herkes IBAN ile para gönderme işlemine devam edebilirken, isteyenler ise Iban numarası olmadan, sadece mail adresinizi yazarak ya da telefon numaranızı kullanarak size para transfer edebilir. Elbette bunun için bilgilerinizi hesap numaranızla eşlemeniz gerekecektir. Bankalar bunun için SMS ile bilgilendirmeye başladılar bile.

Akbank Kolay Adres Tanımlama Ne Kolaylığı Sağlayacak?

Akbank Kolay Adres Tanımlama Sistemi, teknolojinin sunduğu nimetleri fazlasıyla kullanmamıza olanak sağlıyor. Paranın hızla el değiştirmesinin avantajlarını yukarıda açıklamıştık. Ek olarak belirtmek gerekir ki bu durum, ekonomik etkenlerin ekonomiye pozitif yönde katkı sunmasını da sağlayacaktır.

Müşteriler açısından da Akbank Kolay Adres Tanımlama Sistemi büyük bir kolaylık ve rahatlık sunacaktır. IBAN ile yapılan işlemlerde uzun bir numaranın parayı ödeyecek kişiye gönderilmesi gerekirken, bu sistem ile artık sadece telefon numaranızı ya da mail adresinizi ödeyiciye iletmeniz yeterli olacaktır. Yine siz de ödemenizi basit şekilde bir telefon numarası ya da mail adresi kullanarak karşı tarafa yapabilirsiniz.

Akbank Kolay Adres Tanımlama Hangi Bilgilere Tanımlanabilecek?

Akbank hesabınıza ait IBAN numaranızdan kurtulmanızın önünde ufak tefek tanımlama işlemi bulunduğunu söyleyebiliriz. EFT işleminin bankanızda kayıtlı bulunan telefon numaranıza ya da mail adresinize yapılabilmesi için IBAN ya da hesap numaranız yerine aşağıdaki yöntemleri kullanarak tanımlama yapabilirsiniz.
 
4 farklı yöntemle kolay adres tanımlama sistemi uygulamasından faydalanabilirsiniz.
  • Eğer varsa vergi numaranıza kolay adres tanımlama yapabilirsiniz.
  • Eğer varsa pasaport numaranızı aynı sistemde tanımlayabilirsiniz.
  • Eğer türk vatandaşıysanız Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı kullanarak EFT işleminiz için tanımlayabilirsiniz.
  • Bankanızda bir telefon numaranızın kayıtlı olması gerekir. Aynı numarayı sisteme tanımlayarak telefon numaranız üzerinden para alıp gönderebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler