Akbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank internet şubesi işlemlerinde ihtiyaç duyacağınız şifreyi nasıl temin edeceğinizi bu makaleden öğrenebilirsiniz.


Akbank internet şubesini kullanarak bankamatiğe gitmeden hesaplarınızı kontrol edebilir, şubede sıra beklemeden ödemelerinizi yapabilir, hatta evinizden yatırımlarınızı güncelleyebilir ve yeni yatırımlar yapabilirsiniz. İnternet şubesinden birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi para transferi işlemini de isterseniz göndereceğiniz kişinin cep numarasını kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

AKBANK İNTERNET ŞUBESİ İÇİN ŞİFRE ALMA

Akbank internet şubesi aracılığıyla işlem ağınızı genişletmek ve güvenli işlem yapabilmek için şifre almanız gerekmektedir. Akbank.com adresi üzerinden şifre al menüsüne tıklayarak şifre oluşturma işlemlerinize başlayabilirsiniz. İnternet şubesinin normal şubelere göre mevduat oranları daha uygun, işlem süreleri daha kısa, döviz kurları ise daha avantajlıdır. Akbank internet şifresi alma işlemlerinizin ardından bu ayrıcalıklardan yararlanarak zamanınızdan ve paranızdan tasarruf edebilirsiniz.

Bireysel müşteriler için Akbank internet şubesi şifre alma işlemleri 4 adımda gerçekleşmektedir. İlk olarak şifre al menüsüne tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranız yada müşteri numaranız ile giriş yapınız. Ardından annenizin evlenmeden önceki soyadını ve kart numaranızın son 4 hanesini ilgili alanlara yazarak devam ediniz. İkinci adımda kart şifrenizi doğru bir şekilde yazarsanız bankada kayıtlı cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gönderilir. Bu şifreyi Cep Şifre bölümüne girerek Akbank internet şubesi için şifre oluşturabilirsiniz.

Akbank internet şifresi alma işlemleriniz tamamlandıktan sonra bankanın resmi web sitesinde yer alan bireysel bölümünden giriş yapabilirsiniz. İlk girişte kullanıcı adınızı ve şifrenizi değiştirmeyi, size tanımlanan güvenlik resmini belirlemeyi unutmayınız.
Akbank şifre alma sayfasına direkt ulaşmak için > https://internetsubesi.akbank.com/webapplication.ui/entrypoint.aspx?INSTANTPASSWORD

AKBANK İNTERNET ŞİFRESİNİ UNUTTUM NASIL GERİ ALABİLİRİM?

Bireysel internet şubesi ayrıcalıklarından yararlanmak için aldığınız şifreyi unuttuysanız yada şifreniz kilitlendiyse şifre al bölümünden talimatları izleyerek yeni şifre edinebilirsiniz. Akbank yeni şifre alma ekranında kimlik numaranız veya müşteri numaranız, kartınızın son 4 hanesi, annenizin evlenmeden önceki soyadı ve kart şifreniz istenecektir. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra devam butonuna basarak, cep şifrenizi de ilgili alana yazınız. 

Akbank yeni şifre oluşturma başvurunuz sistem tarafından kontrol edildikten sonra size özel şifrenizi alabilirsiniz. Akbank direkt interneti T.C. kimlik numaranızı, müşteri numaranızı yada kredi kartı bilgilerinizi girerek kullanabilirsiniz. Kredi kartıyla giriş yapmak isteyenlere kart numarası, güvenlik kodu ve kartın son kullanma tarihi istenilmektedir. Diğer giriş seçeneklerinde ise kullanıcı adı istenecektir. Bu alana ilk kez giriş yapanlar soyadlarını yazmalıdırlar.

Akbank internet şifresini unutma durumunda bankanın web sitesi üzerinden işlem yapamayan bireyler 444 25 25 numaralı yada 0 850 222 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yardım talep edebilirler.


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler