Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor?

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor? Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor? Akbank Kredi Erteleme Şartları Nelerdir? Akbank Kredi Erteleme Telefon Numarası gibi konular hakkındaki bilgiler yazımızda


Akbank kredi erteleme nasıl yapılacak? Etkileri devam eden pandemi sebebiyle Akbank kredi erteleme yapmak isteyenler için bu işlemin nasıl yapıldığını yazımızda sizlere sunuyoruz.
Pek çok özel banka ve kamu bankası zor zamanlarda müşterilerine kredileri için erteleme imkânı sunmaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki, normal koşullarda ödeme zorluğu çeken müşteriler için erteleme değil, kredi yapılandırma çözüm olarak sunulmaktadır. Doğal afetler ve yaygın pandemiler oluştuğundaysa bankalar gerek kendi inisiyatifleri ile gerek devletin çıkardığı destek paketleri ile müşterileri için kredi erteleme imkanları sunmaktadırlar. Ekonomik İstikrar Kalkanı çerçevesinde Akbank kredi ertelemesi yapabilmek mümkündür.

Akbank Kredi Ertelemesi Yapıyor Mu?

Akbank kredi ertelemesi yaparak müşterilerinin zor zamanlarında kredi ya da kredi kartı borçlarını düşünmesini önlemiş oluyor.

Neredeyse tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgını yaşanırken, salgın sebebiyle alınan önlemler çerçevesinde önlem paketleri açıklanmaya başlandı. Bankalar da ekonomik destek paketleri açıklayarak müşterilerini bu zor günlerde rahatlatmak amacıyla önlemler almaya başladılar. Kamu bankaları gibi Akbank da kredi ve kredi erteleme işlemleri için talepleri almaya başladı.

Daha öncesinde çalışma saatlerini 12:00 – 17:00 arasına çeken ve ATM’den para çekme limitlerini artıran Akbank, kredi ve kart ödemelerini erteleyerek de müşterilerine büyük bir rahatlama sağlamış olacak. Akbank, bireysel ve tüzel kişi borçlarının 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemelerini müşteriler talep ettiği takdirde 30 Haziran tarihine kadar erteleyebilecek.

Akbank Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

Akbank kredi erteleme şartlarına değinecek olursak; eğer bankaya borcunuz bulunuyorsa, herhangi bir ön şart sunmadan bankanın erteleme yaptığını belirtelim.
Akbank da kamu bankaları gibi ekonomik destek paketi açıklayarak pek çok noktada müşterilerine kolaylıklar sunmaya başladı. İşte konuyla ilgili Akbank’ın önlemleri:
  • Kurumların ya da kişilerin talebi üzerine 30 Nisan 2020’ye kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri 30 Haziran tarihine kadar ötelenebilecek.
  • 30 Nisan tarihine kadar tüm ATM, mobil ve internet işlemleri (EFT, Havale) ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.
  • Günlük ATM para çekme limiti olarak 5.000 TL belirlendi. Aynı zamanda Mobil para çekme limiti olarak da 5.000 TL belirlendiğinden günlük para çekme limiti toplamda 10.000 TL oldu. Bu uygulama 30 Nisan 2020 tarihine kadar uygulanabilecek.
  • ATM’lerden para çekme, para yatırma, kredi kartı ödeme gibi işlemler 30 Nisan tarihine kadar ücretsiz gerçekleştirilebilecek.
Eğer Akbank kredi erteleme yapmak istediyseniz ancak bu işlem için size halen geri dönülmediyse şikayetvar üzerinden Akbank kredi erteleme şikayet konularını okuyabilir ve dilerseniz kendiniz de şikayet konusu oluşturabilirsiniz.

Akbank Kredi Erteleme Telefon Numarası

Akbank kredi erteleme telefon numarası 444 25 25’tir. Bu telefon numarası üzerinden müşteri destek hattına bağlanarak erteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Aynı zamanda sadece T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası girerek internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Hemen borcunuzu ertelemek için https://www.akbank.com/basvuru/erteleme/ adresine giderek talepte bulunabilirsiniz.

Diğer Bankaların Erteleme Makaleleri
Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılıyor?
TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Denizbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?
Finansbank Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?
Şekerbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Garanti Bankası Kredi Erteleme
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler