Akbank MTV Ve Trafik Cezası Ödeme

Akbank'la trafik cezanızı ve mtv ödeyebilirsiniz.


MTV borcu ve Trafik Cezası ödeme işlemlerinizi Akbank aracılığı ile vergi dairelerinde sıra beklemeden kolayca yapabilirsiniz. İnternet üzerinden plakanız ile MTV sorgulaması yaptırabilir ve aracınıza ait ödemelerinizin Akbank hesabınızdan yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Akbank kredi kartlarıyla MTV ödemelerinde taksitlendirme imkanından da yararlanabilirsiniz. Ayrıca Trafik Cezası ödemelerinizi de kredi kartınızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Plakadan MTV Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama 2015 için aracınızın tipi, yaşı ve motorun silindir hacmi dikkate alınmaktadır. İnterneti kullanarak yapacağınız MTV borcu hesaplama sonucunda ilk altı aylık ve ikinci altı aylıkla beraber toplam tutarınız ekrana yansıtılmaktadır.

MTV borcu sorgulama ekranında ise aracınızın plakası, plakanızın özel olup olmadığı, TC kimlik numaranız veya vergi kimlik numaranız ve tescil tarihi istenilen bilgilerdir. Sorguladığınız MTV borcunuzu ister Akbank hesabınızdan isterseniz de kredi kartınızdan anında ödeyebilirsiniz.

MTV Ödeme İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Akbank MTV ve Trafik Cezası ödemelerinizi size en yakın Akbank şubelerinden yapabilirsiniz. Hesaptan yada kredi kartından şubenize vereceğiniz talimatla ödemelerinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Akbank Direkt Internet kullanarak şubeye gitmeden de ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kolay kullanıma sahip olan Akbank Direkt Internet ile  MTV borcu ödemenizi rahatlıkla yapabilirsiniz. İstediğiniz doğrultusunda www.gib.gov.tr adresinden de Free, Axess ve Wings kredi kartınız ile Akbank MTV ve Trafik Cezası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Free Kartınızı kullanarak ödeme yaptığınız taktirde Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Cezası kampanyalarından  faydalanma imkanına sahip oluyorsunuz.

Mobil uygulamasından yararlanarak her an her yerde Akbank MTV ve Trafik Cezası ödeme işlemlerinizi yapabilmeniz mümkün. Henüz Akbank Mobil uygulamasına sahip değilseniz tek tıkla Akbank Mobil'i indirebilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Ödeme Yap sekmesinin altında yer alan Ödemeler kısmını tıklamanız yeterli olacaktır. Buradan Akbank Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Cezası ödeme işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler