Albaraka Türk Hesap Kapatma

Albaraka Türk Hesap Kapatma işleminin nasıl yapılacağını anlatan bu makalede hesap kapatma dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Kullanılmayan banka hesapları kapatılmazsa, hesapta para olmadığı halde mudilere borç tahakkuk ettirilebilir. Hatta bankaların bu borca faiz işletme yetkisi bile bulunmaktadır. Belli bir süre sonunda boş hesabını kapatmayan mudiler hak etmediği bir durumla yani kara listeye girme durumuyla karşı karşıya kalabilirler.

ALBARAKA TÜRK BANKA HESABI NASIL KAPATILIR?

Albaraka Türk banka hesabı kapatmak için nüfus cüzdanı gibi kimlik bilgilerinizi teyit edebileceğiniz resmi dokümanla bankanızın şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. Size en yakın Albaraka Türk şubesi için tıklayınız.

Banka şubesindeki müşteri temsilcisine Albaraka Türk hesap kapatma talebinizi iletmenizin ardından sizden hesap kapatma dilekçesi istenebilir.

ALBARAKA TÜRK HESAP KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
İnternetten banka hesabı kapatmak da mümkündür. Ancak bu yöntem ile Albaraka Türk banka hesabı kapatma işlemlerinizi tamamlayabilmeniz için internet bankacılığına giriş şifreniz olmalıdır. Bunun için 444 5 666 Albaraka Türk müşteri hizmetlerini arayabilir, internet bankacılığı şifrenizi oluşturabilirsiniz. 

Albaraka Türk telefon bankacılığı ile irtibata geçtiğinizde, dilerseniz banka hesap kapatma talebinizi direkt olarak da iletebilirsiniz. Şayet müşteri hizmetlerini arayarak banka hesabını kapatmak istediğinizi belirtirseniz, mutlaka aradığınız tarihi ve aramada kullandığınız numarayı bir kenara not etmelisiniz. İleride herhangi bir problem ile karşılaşırsanız, telefon kaydı ve tarih delil olacaktır.


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler