Albaraka Türk İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Albaraka Türk internet bankacılığını kullanabilmeniz için nasıl şifre alabileceğinizi bu makaleden okuyabilirsiniz.


Günümüzde finansal kurumların internet bankacılığı hem güvenlik açısından hem de işlem ağı bakımından oldukça gelişmiş bir noktadadır. Bireyler bankaların internet şubeleri sayesinde işlemlerini yaparken daha az vakit harcarlar. Havale, EFT, fatura ödeme, yatırım yapma gibi işlemleri banka şubesinden yapabilmek için saatlerce sıra beklemek gerekebilir.

Albaraka Türk internet şubesi üzerinden bu işlemleri vakit harcamadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Üstelik bu işlemler için banka şubesine ödeyeceğiniz masraftan daha az bir meblağ ödeyerek harcamalarınızı azaltabilirsiniz. Ortalama olarak birkaç dakika içerisinde internet şubesinden yapabileceğiniz işlemler için şubeye giderek vakit harcamak istemiyorsanız hemen Albaraka Türk internet şubesi şifre alma talebinde bulunmalısınız.

ALBARAKA TÜRK İNTERNET ŞİFRESİ ALMA

Mevduat hesaplarınızı yönetmek, tabletten yada bilgisayardan internetin bulunduğu her noktadan işlem yapmak ve dilediğiniz an yatırımlarınızı kontrol etmek istiyorsanız Albaraka Türk internet şifresi edinmeniz gereklidir. Bireysel internet bankacılığını ilk kez kullanacaksanız nüfus cüzdanı fotokopinizle birlikte size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru esnasında ek kartlar ve business kartlar kabul edilmemektedir.

Albaraka Türk şifre alma işlemlerinizi iki yöntemle gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilk kolaylık bakımından önerebileceğimiz anında şifre yöntemidir. Anında şifre için kredi kartınızı yada banka kartınızı kullanabilirsiniz. Kart seçiminizi yaptıktan sonra sanal klavye yardımıyla kartınızın numarasını ve şifresini yazarak devam deyiniz. 

Albaraka Türk internet şubesi şifresi için son yapmanız gereken ise kredi kartınızın yada banka hesap kartınızın üzerinde bulunan kart vadesini tuşlamanızdır. Ardından telefonunuza gelen bilgi mesajı ile işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Şifre alma işlemleriniz için size sunulan diğer seçenek ise herhangi bir Albaraka Türk şubesine uğrayarak şifre istemektir. O kadar vaktim yok diyorsanız,
Albaraka Türk anında şifre sayfasına gitmek için > https://esube.albarakaturk.com.tr/UnregisteredUser/NewUserRegistration_NonFlash.aspx?lang=TR

ALBARAKA TÜRK ŞİFREMİ UNUTURSAM NE YAPMALIYIM?

Asıl kredi kartınız yada banka kartınız ile internet şubesi başvurusunda bulundunuz. Bankaya vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına oluşturulan şifre gönderildi. Ancak siz bu şifreyi unuttunuz. O halde banka kartınızla telefon bankacılığını veya internet şubesini kullanarak yeni şifre tanımlatabilir yada size en yakın Albaraka Türk şubesine başvuru yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile şifre almak için başında alan kodu olmadan 444 5 666'yı veya 0850 222 5 666'yı arayabilirsiniz.

Albaraka Türk şifre yenileme işlemini internet üzerinden yapabilmek için www.albaraka.com.tr adresini kullanarak anında şifre bölümüne ulaşabilirsiniz. Gelen sayfada şifremi unuttum kısmını tıklayarak, banka yada kredi kartınızın numarasını, şifresini ve vadesini ilgili alanlara yazınız. Sistemde kayıtlı cep telefonu numaranıza onay mesajı gönderildikten sonra işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Yeni şifrenizi oluştururken en az bir harf ve rakam girmeniz, büyük küçük harf yazımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca şifreniz bloke olduğunda da çağrı merkezini arayarak maksimum 3 defa talepte bulunabilirsiniz.

Albaraka Türk yeni şifre talebi oluşturmak için > https://esube.albarakaturk.com.tr/UnregisteredUser/NewUserRegistration_NonFlash.aspx?lang=TR


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler