TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Alternatif Bank Hesap Kapatma

22 Eylül 2015 Salı

Alternatif Bank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.

Müşterilerin bir bankada var olan hesaplarını kapatabilmeleri, banka hesabı açtırma sürecinden daha zordur. Bunun temel sebebi bankaların müşteri portföylerinin eksilmesini önlemek için mümkün olduğu kadar müşteriyi caydırma ve hukuki sınırlar çerçevesinde taleplerini geri çevirmesidir. Peki, banka hesabı kapatma sürecini başlatabilmek için hangi kanalları kullanabiliriz?

ALTERNATİF BANK HESAP KAPATMA İŞLEMİ

Alternatif Bank banka hesabı kapatmak için 444 00 55 Abank telefon bankacılığını arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede banka hesap kapatma talebinizi iletebilir, gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Alternatif Bank kullanılmayan banka hesabını kapatmanın bir başka yöntemi de banka şubesine giderek başvuruda bulunmaktır. Banka hesaplarının kapatılmasında şube yetkilileri tarafınızdan konuyla ilgili dilekçe isteyebilir.

ALTERNATİF BANK BANKA HESAP KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Başvurunuzu yaptıktan sonra işleme koyulduğundan ve uygulandığından emin olmak için bankanızla irtibata geçerek teyit ettirebilirsiniz. Şayet banka hesap kapatma talebinizi yerine getirmezse sözleşmenizi tek taraflı feshettiğinize dair bir dilekçe ve bankaya borcunuzun olmadığına dair bir belgeyle süreci mahkemeye taşıyabilirsiniz.

Size en yakın Alternatif Bank şubesi için tıklayınız.
 

 

Kategori :

Genel Bilgiler

Etiketler :

Hesap Kapatma


Diğer Makaleler