Anadolubank Hesap Kapatma

Anadolubank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Bankaların yapmış olduğu çalışmalar sırasında oluşan ödeme problemleri, çıkarılan masraflar ve hesaplardan yapılan kesintiler nedeniyle kişiler kullanmakta oldukları banka hesaplarını kapattırmak istemektedirler. Özellikle hesaplardan masraf adı altında yapılan kesintilerden dolayı banka ile ilişkisini kesmek isteyen mudiler, müşterisi oldukları bankaya banka hesap kapatma talebinde bulunabilirler. Ancak bazı durumlarda hesap sahiplerinin banka hesabı kapatma başvurusu olumsuz sonuçlanabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşılırsa ne yapılmalıdır? Anadolu Bank hesap kapatma hangi kanallar aracılığı ile yapılabilir?

ANADOLU BANK HESAP KAPATMA SÜRECİ

Anadolu Bank banka hesabı kapatma için şubeye şahsen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu sözlü talep yerine yazılı dilekçe yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

BANKA HESAP KAPATMA DİLEKÇESİ
Banka hesap kapatma işlemi telefon bankacılığını kullanmak suretiyle de yapılabilmektedir. Şayet müşteri hizmetlerini ararsanız kullandığınız numarayı ve aradığınız tarihi not etmeniz gerekmektedir. Çünkü ilerleyen süreçte bankanız tarafından 'biz böyle bir talep almadık' denirse, kaydettiğiniz numara ve tarih sizin lehinize olacaktır.

Bankanın ilgili kanallarını kullanarak yaptığınız Anadolu Bank hesap kapatma başvurusu olumsuz sonuçlanırsa, bankaya borcunuzun bulunmadığına dair bir belge ve sözleşmenizi tek taraflı feshettiğinize dair bir dilekçe ile süreci mahkemeye taşıyabilirsiniz.

Size en yakın Anadolu Bank şubesi için tıklayınız.
 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler