Asgari Ücret Alan Kişiler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücret ile çalışmakta olan kişilere kredi veren bankaları tercih ederek ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler üretebilirsiniz.


Asgari ücret ile çalışmakta olan insanların bankalardan kredi alabilmeleri ufak sıkıntılara yol açabiliyor. Asgari maaşların düşük olması bankaların müşterilerine sundukları kredilerin de sınırlanmasına yol açabiliyor. Bir bankadan kredi talep ettiğiniz zaman asgari ücretin %40 ve %60’lık oranını geçmeyecek şekilde kredi alabilirsiniz. Ancak bu durum bankaların izlediği kendi politikalarına göre değişkenlik gösterebiliyor.
 Çalıştığı işinden asgari ücret almakta olan kişilerin yatırım yapabilmek için bankalardan alabileceği krediler 2016 yılında asgari ücrete yapılan zam ile birlikte kredilere de yansımıştır.
 
Bankaların yeni uyguladığı politikalara göre 2015 yılında asgari ücretli bir çalışana 18.000 TL kredi sunulurken, bu rakamlar 2016 yılına gelindiğinde 25.000 TL’ye yükseltilmiştir. Asgari ücretle çalışan kişiler bu oranlar sayesinde ufak yatırımlar yapabiliyor ya da maaşlarının yetmediği durumlarda kredi alarak ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.
 
Gayrimenkul üzerine yatırım yapmak isteyen asgari ücretli kişilerin müşteri olarak bankalara başvurdukları durumlarda pek çok farklı engel ile karşılaşabilmesi mümkündür. Bankalar ilk olarak gayrimenkul yatırımları için sizlerden resmi belgeler ve kefil isterler.
 
Gayrimenkul yatırımları ve ihtiyaç kredileri için bankalara başvurduğunuz zaman üzerinizde olan tapulu bir ev ya da arsa gibi değerli mal varlığınızı da belgeleyerek bankaya sunmanız olumlu bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. Üzerinize kayıtlı bir mülk yok ise kefil gösterme yöntemini deneyebilirsiniz. Maddi olarak iyi durumda olan bir yakınınızı bankaya kefil olarak gösterdikten sonra kredi çekebilirsiniz.

Hangi Bankalar Asgari Ücretliye Kredi Veriyor? 

Asgari ücret ile çalışan kişilere kredi veren bankaların sayısı hızlı bir şekilde çoğalmaya devam etmektedir. Bu bankalar arasında en kolay kredi çekebileceğiniz banka ise İş Bankası’dır. Hızlı kredi olarak adlandırılan kredi seçeneği sayesinde maaş bordronuzu bankaya sunduğunuz an kredi çekmeniz için gerekli olan işlemler başlatılmaktadır.
 
ING Bank ise ihtiyaç kredisi alabileceğiniz bir diğer bankadır. Asgari ücretlilere kolay kredi seçenekleri sunmakta olan ING Bank ile birlikte Akbank’ı da kredi ihtiyaçlarınız için tercih edebilirsiniz. Asgari ücretli çalışanlara kredi sunmakta olan bankalara başvuru yapabilmek için internet bankacılığı hizmetlerini de kullanabilirsiniz.
 
Bankaların internet üzerinden kredi başvurularını kabul edip etmediğini kredi çekmeyi düşündüğünüz bankanın resmi sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Bankanın başvuru için internet üzerinden hizmet vermediği durumlarda ilgili banka şubesine giderek asgari ücretinizi belgeledikten sonra kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi talebiniz hızlı bir şekilde işleme alınacaktır. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler