Bank Asya Hesap Kapatma

Bank Asya'da bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Bankaların kullanılmayan hesapların kapatılmaması durumunda hesap işletim ücreti kesmesi yasallaştırıldı. Bu nedenle kötü sürprizlerle karşılaşmak istemeyen vatandaşlar boş hesaplarını kapatmalıdır. Peki, hangi bankada hesabı olduğunu hatırlamayan mudiler ne yapmalıdır? 

BANKALARDA KALAN HESABIM VAR MI?

Hesap sahipleri internetten banka hesabı sorgulaması yaptırarak geçmişte hesap açtırıp açtırmadığını öğrenebilir. Bankanın kendisine ulaşamadığını düşünen bireyler de bizzat bankaya giderek vadeli yada vadesiz hesap açtırma, kredi kartı alıp almadığını öğrenme gibi bankacılık işlemlerini sorgulatabilir. Banka hesabı sorgulaması sonucunda öğrendiğiniz hesapları kullanmaya devam etmeyecekseniz kesinlikle kapattırmalısınız.

BANKA HESABINI KAPATMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Bank Asya hesap kapatma prosedürü, şubeye şahsen başvuru yada telefon bankacılığıyla başvuru ile gerçekleşmektedir. Bank Asya telefon bankacılığı için 444 27 92 numarasını arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Başvurunuzu şube kanalı ile yapacaksınız, size en yakın Bank Asya şubesini öğrenmek için tıklayınız.

Bank Asya banka hesabı kapatmak için şubeye şahsen başvuruda bulunan hesap sahiplerinden dilekçe yazmaları istenebilir.

BANK ASYA BANKA HESAP KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
 

Bankanızın müşteri temsilcisine vereceğiniz bu dilekçenin ardından başvurunuzun işleme konulup konulmadığından emin olmak için müşteri hizmetleri numarasından yetkililer ile irtibata geçerek teyit ettirebilirsiniz. 
 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler