Banka Çalışanları Nereye Şikayet Edilir?

Banka çalışanlarıyla sorun yaşayanların şikayet edebilecekleri noktalar.


Herhangi bir bankanın çalışanlarının yasalara, bankacılık kanunu ve yönetmeliklerine ya da etik kurallara aykırı davranışlar sergilediğini düşünüyorsanız şikayette bulunabilirsiniz. Banka çalışanları nereye şikayet edilir sorusunun yanıtı birden fazla kurum veya kuruluş olabilir. Şikayetinizi dilerseniz tek bir yere iletebilir, dilerseniz birden fazla yere şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Banka Çalışanının Şikayet Edilebileceği Yerler

Öncelikle banka çalışanı şikayet yeri olarak bankaların genel merkezlerini tercih edebilirsiniz. Örneğin Garanti Bankası çalışını şikayet etmek isterseniz Garanti Bankası’nın internet sitesinden iletişim bölümünü tercih edebilir ve internet üzerinden online olarak şikayetlerinizi bankanın ilgili birimine iletebilirsiniz. Aynı zamanda banka personeli şikayet için bankanın şubesine giderek yazılı dilekçe vermeniz de mümkün olacaktır.

Banka Personelini Nereye Şikayet Edebilirim?

Banka çalışanını şikayet etmek için Türkiye Bankalar Birliği bünyesinde oluşturulmuş olan Müşteri Şikayetleri Hakem Heyeti kurulunu da tercih edebilirsiniz.2007 yılından bu yana görev yapan kurul öncelikle şikayetin bankaya iletilmesini istiyor. Şayet 30 gün içerisinde bankadan tarafınıza herhangi bir yanıt verilmezse bu durumda Müşteri Şikayetleri Hakem Heyeti kuruluna başvuruda bulunarak ilgili şikayetinizi iletebiliyorsunuz.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi de şikayetlerinizi dikkate almaktadır. Merkezin Alo 170 hattını arayarak herhangi bir bankanın personelini şikayet etme için bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Telefon ile aramanız verdiğiniz bilgilerin dikkate alınması için yeterli olacaktır.
Ancak hangi kuruma şikayetini iletiyor olursanız olun, mutlaka adınız ve soyadınız başta olmak üzere tüm bilgilerini doğru olarak veriniz. Aksi halde şikayetiniz dikkate alınmayabilir. Hatta yanlış beyanda bulunmak gerekçesiyle hakkınızda işlem dahi yapılabilir. Bu tür durumlarda yanlış bilgilerle şikayetleri iletmeniz, şikayet ettiğiniz kişinin tarafınızdan şikayetçi olmasını da beraberinde getirebilir. Taleplerinizi ve bilgilerinizi iletirken isminizin gizli tutulması talebinde de bulunabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler