Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

Banka hesabı açmak isteyenler sizler için makale hazırladık.


Yeni bir banka hesabına ihtiyacınız varsa en doğru seçimleri yapmak için bazı önerilere gereksinim duyabilirsiniz. Örneğin artık banka hesabı açmak için eskiden olduğu gibi bankaların şubelerine gitmek zorunda değilsiniz. Evinizin ya da ofisinizin konforundan ödün vermeden, internet üzerinden kolaylıkla banka hesabı açabilirsiniz. Şayet zaman yönünden sıkıntınız varsa siz de modern yöntemleri hayatınıza kazandırın ve interneti bankacılık alanında da daha yoğun kullanmaya başlayın.
Ancak banka değişikliği yapmak istiyorsanız bu durumda şahsen banka şubesine müracaat etmeniz gerekebilir. Çünkü sizden kimliğinizin fotokopisi gibi bazı belgeler istenecektir. Bu belgeleri elden teslim etmeniz gerekebilir. Bu durumda şahsi müracaatlar hesap açma işlemlerini de bir hayli hızlandırıyor. Yeni bir banka ile hesap açmak isteyenler bankaların en yeni hizmetlerinden de faydalanabilir.

Şubesiz Bankacılık İle Tanıştınız mı?

Örneğin siz bankaya gidemiyorsanız banka şubesi ayağınıza geliyor. Şubesiz bankacılık hizmeti veren bankaların görevlileri belirttiğiniz adrese gelerek sizden evraklarınızı teslim alabilir ve hesabınızı açabilir. Bu yüz güldüren uygulama çok sayıda bankanın en yeni hizmetleri arasında yer alıyor. Sadece banka hesabı açmak için değil para çekme ve yatırma işlemlerinde kullanacağınız ATM kartınızı teslim almak için de bu yeni hizmetten faydalanabiliyorsunuz. ATM kartınızı size banka görevlileri getiriyor ve teslim ediyor. Ayrıca şubesiz bankalar EFT ya da havale gibi işlemlerden de ücret almıyor.

Yeni Banka Hesabı Açacaklara Öneriler

  • Neden bir banka hesabı açmak istediğinizi, banka hesabınızı ne amaçla kullanacağınızı banka görevlisine mutlaka belirtin. Böylece size en uygun banka hesap türünü açabilir ve avantajlardan faydalanabilirsiniz.
  • Bankanızdan ne gibi beklentilerinizin olduğunu da banka görevlisi ile konuşmalısınız. Bu sayede seçtiğiniz bankanın sizin beklentilerinizi ne oranda karşılayacağını da daha iyi tespit etmiş olacaksınız. Belki alternatif bankaları da seçenekleriniz arasına eklemeyi tercih edersiniz.
  • Banka seçimi yaparken sizin için önemli olan hususları maddeler halinde belirleyin. Bu hususlar doğrultusunda ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek bir bankadan hesap açmanız daha kolay olacaktır. Böylece kısa vadede yeniden banka değişimi yapmak durumunda kalmayacaksınız.
  • Şayet birikimleriniz için banka hesabı açmak istiyorsanız bankaların faiz oranlarını mutlaka öğrenin. Olabildiğince birikimlerinize yüksek faiz veren bankalara yönelmeye özen gösterin.
Banka hesabı açarken sizden istenen belgelerin tümünü eksiksiz bir şekilde teslim edin. Daha sonra evraklarınızı tamamlama yoluna giderseniz, hesabınız açıldığında bazı işlemlerde sorun yaşayabilirsiniz. Eksik evrak nedeniyle işlemleriniz askıya alınabilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler