Bankaların Sanal Pos Komisyon Oranları 2016

Bankaların Sanal Pos komisyon oranları ile ilgili detaylı bilgiler.


Bilim kurgu filmlerinde ya da ucundan kıyısından bilim kurguya yaklaşmış filmlerde pek fazla nakit para akışı görmeyiz, çünkü retina tarayarak/parmak izi alarak/ses tanıma kullanarak kredi aktarımını sağlayan pek çok teknoloji fikri bize beyaz perdeden göz kırpmaktadır. Belki bizim teknolojimiz henüz o seviyede değil, ancak o yöndeki ilerlemeyi görmemek imkansız. Doksanların sonu ve iki binli yılların başında sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen kredi kartı kullanılabilen dükkanlardan günümüze kadar geçen sürede, pos cihazları her yerde karşımıza çıkmaya başladı: Mahalle esnafından fatura ödeme merkezlerine, büyük alışveriş merkezlerindeki zincir mağaza şubelerinden sokak arasında dükkan açmış tesisatçılara... Öyle ki, günümüzde her on alışverişin kabaca yedisi pos cihazları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Haliyle, kredi kartıyla hizmet verecek kuruluşlar en uygun komisyon oranına sahip bankalarla çalışmayı tercih ederlerken, bankalar da en uygun ücretleri vererek kendi ürünlerinin popülaritesini arttırmayı planlamaktadırlar.

Sanal Pos Nedir?

Diyelim ki, bir arkadaşınızın ya da akrabanızın doğum günü için bir hediye arıyorsunuz, ve internette alışveriş yapılabilecek sitelerden birisine girdiniz. Bir süre sitede dolaştıktan sonra istediğiniz gibi bir şey de buldunuz, hediye bulma sorununuz çözüldü. Ödeme seçenekleri arasında "Kapıda Ödeme" seçeneğinin olması opsiyonel olmakla beraber, mutlaka "Kredi/Banka Kartı" seçeneğini görürsünüz. İşte bu seçeneği kullandığınızda, ürün bedelini ödeyebilmeniz için sitenin sanal pos cihazını kullanmanı z gerekir. Kart bilgilerinizi girdiğinizde, sanal pos cihazı üzerinden ücret aktarımınız sağlanmış olur.
Bu işlemler elbette ki bir ücrete tabi olarak gerçekleştirilmektedirler. Bu ücretler bankalar tarafından belirlenmektedir, ancak şirketlerin bankalarla pazarlık yapma hakları saklıdır. Bu komisyon oranları, taksit sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Sanal Pos komisyon oranları her yıl yeni tekliflerle güncellenir, bu nedenle 2016 yılı sanal pos komisyon oranları da geçtiğimiz yıllarla değişiklik gösterebilir.

Sanal Pos Komisyon Oranları Nasıl Belirlenir? 

Bir sanal pos cihazı kullanmak istiyorsunuz, ve akıllı bir yatırımcı olarak ilk gördüğünüz bankaya başvurmaktansa önce biraz araştırma yapmaya karar verdiniz. Böylelikle size en uygun olan komisyonu talep edecek bankayla çalışmayı planlıyorsunuz. Bu noktada, sanal pos komisyon oranlarının nasıl belirlendiği sorusu aklınıza takıldı diyelim. Bu aşamada, banka temsilcileri ile teklif görüşmeleri yaptığınızda sizden istenecek bilgiler taahhüt süreniz, taahhüt ettiğiniz aylık işlem meblağınız ve kaç taksit yapacağınız olacaktır. Bu bilgilere göre bankanız size bir plan çıkartacaktır; ancak bu planın standart prosedüre göre belirlenmiş olduğunu unutmayın. Eğer isterseniz, bankanız ile bu konu üzerinde pazarlıklar yaparak daha iyi teklifler elde etmeyi deneyebilirsiniz.

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal Pos için başvuru yapmakdan önce ihtiyacınız olan özellikler, taksitlendirme durumu ve hizmeti alacağınız bankanın komisyon oranı / sabit ücreti bilgilerini bir arada değerlendirmek gerekecektir. Bazı bankaların üye oldukları kredi kartı markaları (Axess, Maximum, World ve Bonus) müşterilerinizin taksit yapmasına imkan sağlyacağı gibi markası olmayan bankaların sanal pos hizmetlerinden daha düşük komisyon ve ücretlerle kazancınızı arttırabilirsiniz. Burada hangi bankayı seçeceğinize aşağıdaki linklerdeki güncel komisyon oranları ve bankaların sanal pos kampanyalarının bulunduğu linkleri inceleyerek karar verebilirsiniz. Burada banka seçimini yaptıktan sonra aşağıdaki listeden bankanın sanal pos bölümüyle ilgilenen depertmanının telefonunu arayarak başvuru işlemlerini hemen başlatabilirsiniz.

Bankaların Sanal Pos Komisyon Oranları


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler