Bankaların Şikayet Hatları

Bankalarla yaşadığınız sorunları aktarabileceğiniz şikayet hatları.


Eğer bir banka ya da banka çalışanı hakkında şikayette bulunmak isterseniz pek çok farklı yolu deneyebilirsiniz. Bankaların şikayet hatları her türlü şikayetin ciddiye alındığı ve mutlaka yanıtlandığı hatlardır. Bu hatlar aynı zamanda istek, talep ve önerilerin de iletilebildiği telefon numaraları olduğundan herhangi bir şikayetinizi ya da görüşünüzü dile getirmek için bu numaraları arayabilirsiniz.
Bankaların şikayet numaraları olarak 444 ile başlayan telefon numaralarını arayabilirsiniz. Sitemizde tüm bankaların 444 ile başlayan telefon numaraları bilgisi bulunmaktadır. Aynı zamanda farklı kurum, kuruluş ve heyetlere de bankalar ve banka çalışanları hakkında şikayetlerinizi iletebiliyorsunuz. Bunlardan biri de Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti olmaktadır.

Bankalar Nereye Şikayet Edilir?

Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti telefon ile arayarak, faks göndererek ya da internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak şikayetlerinizi iletebileceğiniz bir birimdir. Heyet’e ulaşabileceğiniz tüm bilgileri sizlere aktarıyoruz.

Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti

Telefon numarası: 0 850 222 28 22
Faks numarası: (0 212) 282 09 46
Adres: Nispetiye Caddesi Akmerkez B 3 Blok Kat:13 34340 Etiler / İstanbul
İnternet sitesi: www.tbb.org.tr
Şikayet başvuru formu linki: www.tbb.org.tr/tr/tuketiciler-icin/musteri-sikayetleri-hakem-heyeti/basvuru-formu/304
Bankaların şikayet edilebileceği yerler arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da yer almaktadır. Kurum bankaların bireysel olarak şikayet edilebileceği birimler arasında yer alıyor. Kurumun tüm iletişim bilgilerini sizlere aktarıyoruz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Telefon numarası: (0 312) 455 65 00
Faks numarası: (0 312) 424 08 79
E-posta adresi: bilgi@bddk.org.tr
Adres: Atatürk Bulvarı No: 191 B Blok Kavaklıdere 06680 Çankaya / Ankara
İnternet sitesi: www.bddk.org.tr

Eğer bin banka çalışanını şikayet etmek isterseniz bankaların genel müdürlüklerine şikayetini iletmeniz çok daha doğru olacaktır. Bankaların internet siteleri içerisinde hazır şikayet formları bulunmaktadır. Bu formları doldurmanız, sistem üzerinden şikayetinizin en kısa sürede bankanın ilgili birimine ulaşmasını sağlar. Eğer 30 gün içerisinde şikayetinize herhangi bir yanıt gelmez ise bu durumda Müşteri Şikayetleri Hakem Heyeti Kurulu’na başvuruda bulunabilir, şikayetinizi iletebilir ve bankadan herhangi bir yanıt gelmediğini bildirebilirsiniz. 

Diğer Makaleler