Ziraat Bankası Bankkart Genç Nedir? Şifre Alma ve Kullanımı

Bankkart Genç ile kartınızı hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca hesapta bakiye kalmayınca harçlık avans kullanarak POS alışverişi yapabilirsiniz.


Ziraat Bankası Bankkart Genç ürünü hem kredi kartı hem de banka kartı özellikli bir karttır. Ziraat Genç Bankkart'ını kullanan tüketiciler alışverişlerinde kredi kartını seçerek kredi bakiyesi, banka kartı seçeneği seçerek hesap bakiyesini kullanabilirler. Bankkart Genç sahipleri alışverişlerinde ödeme işlemlerine geldikleri zaman kartın POS cihazına okutulmasıyla birlikte karşılarına iki seçenek çıkar. Seçeneklerden ilki kredi kartı, ikincisi ise banka kartıdır. Bakiye durumunuza veya tercihinize göre iki seçenekten birini kullanabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası Bankkart Genç ürünü sahibi olabilmek adına mutlaka KYK tarafından hesabınıza burs veya geri ödemeli kredi şeklinde bir ücret yatıyor olması gerekir. Peki, Bankkart Genç almak için gereken şartlar nelerdir?
 

Bankkart Genç Almak İçin Gereken Şartlar

Bankkart genç almak için gereken şartlar hangi üniversite öğrencilerinin bu banka ürününden yararlanabileceğini belirten şartlardır. Tüketicilerin bu şartlara uymamaları durumunda, üniversite öğrencisi olmaları durumunda dahi bu kartı alma gibi bir durumları yoktur. Bankkart Genç almak için gereken şartlar ise şu şekildedir:1- Kredi Yutlar Kurumu'ndan öğrenim kredisi alıyor olmak.
2- 18 ile 26 yaş aralığına dahip olup, ön lisans, yüksek lisans, lisans veya doktora öğrencisi olmak gerekir.

Bankkart Genç Özellikleri Nelerdir?

Bankkart Genç özellikleri nelerdir?” sorusunu, Ziraat Bankası’nın söz konusu ürününü almak isteyen veya bu konuda kararsız kalan öğrenciler fazlasıyla merak ederler. Bankkart Genç ürünün ise öğrencilere şu özellikleri sundukları bilinir:
1- Bankkart Genç sahibi bireyler, kartlarını kredi kartı ve banka kartı olmak üzere iki şekilde kullanabilirler.
2- Bankkart Genç sahipler, kartlarıyle 7 gün 24 saat boyunca bankamatiklerden para çekebilirler.
 3- Bankkart Genç sahipleri, her ay kendilerine tanınan avans limiti kadar faizsiz bir şekilde alışveriş yapabilirler.
4- Kartlarını yurt içi ve yurt dışında kesintisiz bir şekilde kullanabilirler.
5- Kartlarını internet alışverişlerinde 3D Secure güvenli ödeme seçeneği ile kullanarak, internet alışverişlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirler.
6- Bankkart Genç sahipleri, şubeye gitmeden kartları ile para çekebilir, fatura ödeyebilir ve pek çok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirler.

Bankkart Genç Kredi Kartı Özelliği

Bankkart Genç kredi kartı özelliği, kartın ilk olarak öğrencilere verilmesi aşamasında açılan bir özelliktir. KYK ödemelerinin hesap açılışını yapan banka görevlileri, kartla birlikte kredi kartı özelliğini kullanmak isteyip istemediklerini öğrencilere sorarlar. Eğer öğrenciler bu konuda olumsuz yanıt verilirse kartın kredi kartı özelliği açılır. Eğer olumlu yanıt verirlerse de kartın kredi kartı özelliği aktif hale gelir.
 
Kredi kartının aktif olmasıyla birlikte, kredi kartı kısmında bulunan limitin kullanımasıyla birlikte artık resmi olarak kredi kartı ürününden faydalanmış olursunuz. Yıllık aidat ücreti bu kredi kartında söz konusu değilken, alışverişlerinizde de son derece avantajlı faiz oranlarından yararlanırsınız. Ayrıca kredi kartının nakit avans bölümüyle de kredi kartı limitinizin bir kısmını nakit olarak kullanabilirsiniz. Üstelik nakit avans kullanımı sonucunda çok az bir faiz oranıyla nakit avans bedelini geri ödersiniz. Yıl içerisinde Bankkart Genç ürününe özel birçok kampanya va avantajlı alışveriş seçeneğinden de yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte yapmış olduğunuz alışverişlerde de Bankkart Lira kazanarak, Bankkart Genç kredi kartı özelliği ile kazanmış olduğunuz Bankkart Lira puanlarınızı alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Bankkart Genç Başvurusu

Ziraat Bankası Bankkart Genç başvurusu için KYK’ya burs başvurusu yapmış olmak gerekir. KYK tarafından açıklanan burs sonuçlarında, burs almanız durumunda otomatik olarak hesabınız açılır ve başvuru işleminiz de aslında bu aşamada gerçekleşmiş olur. Eğer KYK tarafından size “Öğrenim Kredisi” veriliyorsa ve bu krediyi almayı kabul ederseniz, hesap ve kart başvurunuz otomatik bir şekilde gerçekleşmiş olur.
 
Bankkart Genç başvurusu bu aşamalar sonucunda gerçekleşirken, kartın teslim edilmesi ise okuduğunuz üniversitenin şehrindeki Ziraat Bankası şubesinde söz konusu olur. Okuduğunuz okula en yakın veya okula bağlı Ziraat Bankası şubesi, kart teslim ve sözleşme imzalama işlemlerinizi gerçekleştirir.

Bankkart Genç Şifre Oluşturma

Bankart Genç şifre oluşturma konusunda hemen telefonunuzun mesaj bölümüne giriş yapıp, 4757’ye SIFRE yazıp boşluk bırakıp KARTIN SON ALT HANESİ yazıp boşluk bırakıp ANNE KIZLIK SOYADINIZIN SON İKİ HARFİ yazıp boşluk bırakıp, KARTIN ARKA YÜZÜNDE YER ALAN ÜÇ HANELİ GÜVENLİK KODU şablonuna uygun bir şekilde SMS göndermeniz gerekir. Ardından banka tarafından oluşturulan şifre telefonunuza SMS olarak gönderilir. Gönderilen bu şifre kartın hem kredi kartı hem de banka kartı kımsında da rahatlıkla kullanılabilir. Örnek SMS ise şu şekildedir: SIFRE 123456 AB 123 yazıp, 4757’ye SMS Gönder.
 
0850 258 00 00 numaralı telefonu arayarak, Bankkart müşteri hizmetlerinden yardım alıp kartınızın şifresinizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca kartınızı alıp herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine taktığınızda direct olarak şifre belirleme menüsü karşınıza çıkar ve bu menüden de şifre belirleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankkart Genç şifre oluşturma işlemleri konusunda Ziraat Bankası internet bankacılığı ve Ziraat Bankası mobil uygulaması gibi seçenekleri kullanarak da kartınızın şifre belirleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankkart Genç Harçlık Avans Nedir?

Bankkart Genç harçlık avans nedir?” sorusu, kartın evrakları hazırlanırken banka görevilerinin bu özelliği isteyip istenilmediği sorusunu yöneltmesinden itibaren tüm öğrencilerin zihninde yer kaplar. Bankkart Genç ürününün en önemli özelliklerinden biri olan harçlık avans, bir KMH (Kredili Mevduat Hesabı) ürünüdür. Yıllık hesabınıza yatan burs veya kredi ödemesine göre limiti sürekli olarak artış gösterir.
 
Bankkart Genç kart özelliklerinden biri olan harçlık avans, hesabınızda hiç para kalmadığında kullanabileceğiniz bir kredi ürünüdür. Hesabınızdaki tüm para bittikten sonra harcama yapmaya devam edebilmeniz için 600 TL harçlık avans limiti tanımlanır. Bu limiti sadece POS alışverişlerinde kullanabilirsiniz ve harçlık avansı nakit olarak kullanmak söz konusu olmaz. Her ay yapılan burs ve kredi ödemenizin ardından harçlık avans limitinizden harcadığınız tutar, hesabınıza yatan tutardan düşülür. Böylelike de harçık avans limiti tekrar yenilenmiş olur ve yine 600 TL seviyesine çıkar.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler