Berner Kantonalbank AG

Berner Kantonalbank AG, İsviçre’nin büyük bankalarından biridir. Berner Kantonalbank AG’nin Türkiye’de herhangi bir şubesi ya da temsilciliği bulunmamaktadır.
Berner Kantonalbank AG, yaklaşık 36 milyar 421 milyon frank asetleri tüm İsviçre’de bulunan bankalara göre de elde ettiği gelir ile yüzde 1,05’lik bir pazar payı ile en büyük bankalar arasında yer aldı. İsviçre’nin aktifleri açısından en büyük on dördüncü bankasıdır. İsviçre’nin kanton bankaları kategorisinde kendi sıralamasında ise 24 banka arasında ikinci sıradadır. Kendi kategorisinde yüzde 5,22’lik bir pazar payına hakimdir.
1834 yılında ilk İsviçre kanton bankalarından biri olarak kurulmuştur. BEKB, 1998 yılından bu yana özel hukuk kapsamında halka açık bir limitet şirkettir. Bern Kantonu çoğunluk hissedarıdır; kanton anayasasına göre çalışır.
 
Berner Kantonalbank AG, esas olarak kanton sakinlerine perakende ve ticari bankacılık ürünleri sağlayan evrensel bir bankadır. Geleneksel olarak kanton bankaları için Berner Kantonalbank AG, özellikle tasarruf ve ipotek ürünlerinde güçlüdür. Kanton bankalarının çoğunun aksine, Berner Kantonalbank AG'nin yükümlülükleri için herhangi bir devlet garantisi yoktur.

Berner Kantonalbank AG İsviçre’de ne kadar yaygın?

Berner Kantonalbank AG, İsviçre’de kanton bölgesinde yaygındır.

Berner Kantonalbank AG hangi ülkelerde var?

  • İsviçre

Berner Kantonalbank AG Hesap Açma

Berner Kantonalbank AG hesap açmak için İsviçre’de yaşıyorsanız, çevrimiçi başvuru yapabilirsiniz. İkametinizi gösteren bir belge, pasaport ve başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Meslek bilgilerinizi gösteren bir belgeyi de gelir kaynağını öğrenmek için bankanın istemesi doğaldır. Ayrıca duruma göre ek belgeler de istenebilir.
 
Yabancı biri olarak banka hesabı açtırmak isterseniz, bankaların şubelerine pasaport ve geçerli vize ya da oturma izni ile gitmek hesap açtırabilmek için yeterli olacaktır. Elbette ikamet bilginizi elinizde bulundurmanız ve başvuru formu doldurmanız gerekecek.

Berner Kantonalbank AG Gizli Hesap Açılabilir Mi?

Berner Kantonalbank AG ve diğer İsviçre bankaları, İsviçre kültürünü göz önüne koyarak mahremiyet, gizlilik ve tarafsızlık üzerine atıfta bulunurlar. 1700’lü yıllarda bankacılık başlamış olsa da bankacılık sisteminin korunması için 1800’lü yıllarda bankacılık tüzükleri ile güvenlik ve gizlilik garanti edilmektedir. Ancak 1998 yılında ortaya çıkan bir skandal ile ortaya çıkan bazı gerçekler bu standardın biraz esnetilmesine neden oldu. Bu esnetmeye rağmen önemli ölçüde bankacılık gizliliği hükümleri sağlanmaktadır.

Berner Kantonalbank AG ne kadar mevduat garantisi vermektedir?

Berner Kantonalbank AG, mudiler için mudi başına 100 bin franklık bir mevduat garantisi bulunmaktadır. Bu tutar aynı zamanda yabancı para birimleri için de geçerli olmaktadır. Berner Kantonalbank AG, İsviçre Mali Piyasa Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilir ve denetlenir.

Union Bancaire Privée Uluslararası Para Transferleri

  • SWIFT Transferleri
  • SEPA Kredi Transferleri

KÜNYE

Kuruluş Tarihi: 1834
Çalışan Sayısı: 1230
BIC (SWIFT): KBBECH22XXX
Merkez: Bern

GENEL MÜDÜRLÜK İLETİŞİM

Adres: Bundesplatz 8, 3001, Bern, İsviçre
Tel: + 41 031 666 11 11
Fax: +41 031 666 60 40
Website: https://www.bekb.ch/
E- Posta: bekb@bekb.ch
 

Diğer Makaleler