Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Borç transfer kredisi veren bankaların uygun faiz oranlarından yararlanarak kredi notunuzu sabit tutarak borçlarınızı ödeyebilirsiniz.


Bankalar müşterisi olarak borçlarınızda yaşanmakta olan yükselişi karşılayamıyorsanız ve ödeme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız kredi puanlarınızı olumsuz yönde etkilemeden borç transfer kredisi yöntemine başvurabilirsiniz. Uygun faiz oranlarından yararlanarak kredi aldıktan sonra gecikmeli olan borçlarınızı rahat bir şekilde kapatabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamadığınız zaman birikmiş olan borçlarınızdan dolayı kredi notunuz düşmeye başlayabilir. Bu durumu yaşadığınız zaman ise borç transfer kredisi çekme hakkınızı da kaybedebilirsiniz.
Borç Transfer Kredisi Kampanyaları

Borç transfer kredisi bankalar tarafından belirli dönemlerde kampanyalı bir şekilde banka müşterilerine duyurulmaktadır.
Bu tür kampanyalı dönemleri yakaladığınız zaman daha düşük faiz oranları üzerinden borç transfer kredinizi almaya başlayabilirsiniz. Fakat her bankanın borç transfer kredisinde uyguladığı sistem değişken olduğu için kredi almayı düşündüğünüz bankanın resmi internet sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi almanız gerekebilir.

Bankalar borç transfer kredisi başvurularında değerlendirme yaparken kredi taleplerinde olduğu gibi kredi puanlarınızı inceleme altına alırlar. Farklı bir bankada borcunuz var ve kredi notunuzda olumsuz durumlar meydana geldiyse borç transfer kredisinden yararlanamayabilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Türkiye’de en düşük faiz oranı ile borç transfer kredisi vermekte olan bankalar arasında ilk sırada Finans Bank yer almaktadır. Borç transfer kredilerinde %1.37 faiz oranı uygulayan Finans Bank’tan alabileceğiniz borç transfer kredileri 36 aya kadar vadelendirilebilir.

Finans Bank dışında dikkat çeken bir diğer banka ise Vakıf Bank’tır. Kredi kartı borçlularının yaşadığı ödeme sıkıntılarına borç transfer kredisi imkanı sunmakta olan Vakıf Bank, müşterilerine vade olarak en yüksek 18 aylık vade imkanı sunmaktadır. Banka tarafından belirlenmiş olan üst kredi limiti ise 20 bin TL olarak belirtilmektedir. Vakıf Bank’ın borç transfer kredisi faiz oranı ise Finans Bank ile aynıdır.

Borç Kapatma Kredisi Alternatifi

Borç transfer kredilerinden yararlanamıyorsanız bankaların borçlarınızı kapatabilmeniz için sundukları borç kapatma kredilerinden de yararlanmayı deneyebilirsiniz. Birikmiş borçlarınızı farklı bir bankaya transfer ederek bir çözüm üretmek istiyorsanız anlaşmalı olduğunuz banka ile iletişime geçerek bu talebinizi müşteri temsilcilerine bildirmeniz yeterli olacaktır. 
Kategori:

Diğer Makaleler