Çek Başvurusu Onaylatma Teknikleri

Çek başvurunuzu onaylatmanız için yapmanız gerekenler.


Bankacılığın “güven” üzerine kurulu bir sisteme sahip olduğunu sıklıkla vurguluyoruz. Firmaların prestiji için son derece önemli olan çek defteri almanın yolu da güvenden geçiyor. Eğer çek defteri sahibi olmak istiyorsanız başvuruda bulunduğunuz bankanın size güvenmesini sağlamalısınız. Ancak bunu sağlamak tahmin edebileceğiniz gibi çok kolay değil! Bankalar başvuruda bulunan şahıs ve firmaları bir değerlendirme aşamasından geçiriyor.

Çek Başvurumu Nasıl Onaylatabilirim?

Pek çok kişi için son derece zor ve yoğun bir süreç olarak değerlendirilen çek başvurusu onaylatma eğer doğru yöntemler takip edilirse asla zor olmayacaktır. Ancak en önemli husus firmanızın borç durumu bilgisidir. Eğer firmanızın ya da firma sahibinin herhangi bir bankaya kredi, kredi kartı borcu varsa çek defteri almak için yaptığınız başvurunuzun onaylanma ihtimali yok denecek kadar azdır! Bu yüzden çek başvurusu onaylatma teknikleri üzerine araştırma yapmaya başlamadan önce bankalara olan tüm borçlarınızı kapatmanız gerekiyor.

Ödemelerinizi Banka Üzerinden Yapın!

Bankacılık işlemlerini ne kadar fazla kullanıyorsanız bankanızın nezdinde profiliniz o kadar güçlü olacaktır. Bu yüzden ödemelerinizi nakit olarak almak yerine banka hesabınız üzerinden almanız ve kendi ödemelerinizi de yine bankanız üzerinden gerçekleştirmeniz çek başvurusu onaylatma yöntemleri arasında en önemli detaylardan biridir. Bu sayede bankanız para transfer işlemlerini de dikkate alarak puanınızı yükseltecektir.

Hesabınızda Minimum 100 Bin TL Olmalı!

Bankaya çek koçanı alma için yaptığınız başvuru sonrasında hesaplarınızın da kontrolden geçirileceğini unutmayın. Banka hesabınızda mutlaka bir meblağ bulunmalı! Ancak bu meblağ 100 bin TL’nin de altına düşmemeli. Eğer şu anda bu mümkün olmayacaksa, herhangi bir gayrimenkulünüzü satışa çıkarmayı ve parayı da hesabınıza yatırmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca bankada vadeli bir hesabınızın olması da gerekiyor. 

Müşterisi Az Olan Bankalara Başvuru Yapın!

Eğer banka hesabınızdaki para miktarı ile firmanızın finans durumu çok parlak değilse, müşteri sayısı en az olan bankalara çek defteri alma başvurusu yapmanızda fayda olacaktır. Örneğin Türkiye Finans Bankası’na başvuruda bulunabilirsiniz. Albaraka Türk Bankası da ilk etapta çek koçanı başvurusu yapabileceğiniz bankalar arasında yer alıyor. En zor çek koçanı veren banka Halkbank’tır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler