Citibank Hesap Kapatma

Citibank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Son günlerde kullanılmayan banka hesaplarının bireylerin başına açtığı masraflar gündemden düşmüyor. Her ne kadar kullanılmayan banka hesaplarının kapatılmaması sonucunda ücrete tabi tutulacağı konusunda bilgilendirme yapılsa da bireyler boş hesaplarını kapattırmaya gerek duymuyor. Oysa boş banka hesabının kapatılmaması, hesap işletim ücretinden faize hatta hacize kadar gidebilecek ciddilikte bir konudur.

CİTİBANK BANKA HESABI KAPATMA İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Citibank'ta banka hesabı açmak için talepte bulunduğunuzda sizden gerekli görülen bilgi ve belgeler istenmektedir. Açtırdığınız hesapta uzun süre hareketlilik olmazsa hesabınız zaman aşımına uğrar. Böyle durumlarda banka müşteriden aldığı bilgileri kullanarak müşteriye ulaşmaya çalışır. Çünkü kullanılmayan hesaplar bankanız tarafından hesap işletim ücretine tabi tutulur. 

Banka hesabı açma başvurunuzda verdiğiniz bilgiler güncel değil ve başvurusunu yaptığınız hesabı artık kullanmıyorsanız, telefon bankacılığı hizmet numarasını arayarak hesap kapatma talebinde bulunmalısınız. Citibank banka hesabı kapatma taleplerinizi 444 0 500 numarasından oluşturabilirsiniz.

Citibank hesap kapatma için şube yetkilileriyle de görüşebilirsiniz. Yetkililer ilgili talebiniz doğrultusunda sizden bir dilekçe isteyebilir.

CİTİBANK BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
Size en yakın Citibank şubesini öğrenmek için tıklayınız.

 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler