Denizbank Altın Biriken Hesap

Denizbank Altın Biriken Hesap, büyük veya küçük yatırımcıların avantajlı faiz oranlarıyla altın birikimi yaparak, kar elde etmelerini sağlayan bir hesaptır.


Denizbank Altın Biriken Hesap, Denizbank müşterilerinin isterlerse gram gram isterlerse de çeyrek ya da tam altın olarak altın birikimi yapabildikleri bir mevduat hesabı türüdür. ‘Birikimin Altın Çağı’ mottosuyla bankanın öne çıkardığı bu altın hesabı sayesinde kişiler, kendi bütçeleri doğrultusunda altın birikimi ve yatırımı yapabilirler. Peki, Denizbank’ın bütçeniz doğrultusunda altın yatırımı yapmanıza olanak sağlayan Altın Biriken Hesap ürünü nedir? Ne işe yarar? Özellikleri nelerdir?

Denizbank Altın Biriken Hesap Nedir?

Denizbank Altın Biriken Hesap Nedir?” sorusu, altın birikimlerini kazançlı birer yatırım aracı haline getirmek isteyen herkesin sormuş olduğu ortak bir sorudur.
Küçük veya büyük çaplı altın birikimlerinizi kazançlı bir yatırıma dönüştürmek istiyorsanız Altın Biriken Hesap, küçük veya büyük ölçekli yatırımcılar için birçok avantajı beraberinde getirir. Bu hesap, aylık veya üç aylık olarak sürelerde düzenli olarak altın yatırımının yapıldığı bir hesaptır.Denizbank Altın Biriken Hesap sayesinde hem altınınızın kazanmış olduğu değerle hem de söz konusu hesabın sunmuş olduğu faiz getirisiyle kazanç sağlayabilirsiniz. Altınlarınızın dolandırıcılık nedeniyle elden kaçması veya hırsızlık olaylarıyla çalınması gibi bir durum ortadan kalkar. Altın yatırımınızın hem güvenilir bir yerde korunması hem de faiz ve kur getirileriyle size kazandırması mümkün olur.

Denizbank Altın Biriken Hesap Özellikleri

Müşterilerine küçük ya da büyük altın ile yatırım yapma fırsatı sunan Denizbank Altın Biriken Hesap özellikleri şunlardır:
 • Altın Biriken Hesap için Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı türünden herhangi birinden (EUR, TL, USD),  Vadesiz Altın Hesabı’ndan ya da Denizbank kredi kartlarından herhangi birinden minimum 1 gr olmak üzere düzenli birikim talimatı verilebilir.
 • Verilecek olan talimatlar doğrultusunda hesaplardan Altın Biriken Hesap için otomatik para aktarma işlemi yapılabilir.
 •  Dileyen kişiler altın birikimlerini tam altın, çeyrek altın, gram altın ve yarım altın olarak yapabilir.
 • Yapılacak olan ilk ödeme itibari ile Altın Biriken Hesap’ın avantajlı faiz oranından yararlanılmaya başlanır.
 • Dileyen hesap sahipleri aylık olarak, dileyen hesap sahipleri de 3 aylık olarak hesaba düzeli aktarım yapabilirler.
 • Denizbank Altın Biriken Hesap vade süresi 3 yıldır.
 • Dileyen hesap sahipleri hesap açılışının gerçekleşmesi ile birlikte başlangıç tutarı yatırarak ilk günden avantajlı faiz oranında yararlanabilirler.
 •  Hesap açılışlarının yıl dönümünde kazanılan faiz geliri hesaba yatırılır.
 • Verilen düzenli ve otomatik ödeme talimatları, müşteriler tarafından istenildiği zaman değiştirilebilir.
 • Daha fazla kazanım elde edilmesi amacıyla düzenli ödemelerin dışında Denizbank Altın Biriken Hesap için ara ödemeler yapılabilir.
 • Altın Biriken Hesap’ta bulunan bakiyenin 150.000 TL’si Denizbank’ın her mevduat ürününde olduğu gibi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun güvencesi altına alınır.
Altın Biriken Hesap düzeli yatırım gerektiren bir hesaptır. Bu yüzden vade süresi doluncaya dek hesabın dondurulması söz konusu olmaz. Eğer bu hesap için 3 ay düzenli ödeme gerçekleşmez ise birikim hesabı olma özelliğini kaybeder ve Altın Biriken Hesap kapatılır. Hesap içinde bulunan bakiye banka tarafından otomatik olarak vadesiz mevduat hesabına yatırılır.

Denizbank Altın Biriken Hesap Açma

Altın yatırımı yaparken aynı zamanda banka faizi kazancı da sağlamak isteyen kişiler, Denizbank Altın Biriken Hesap açma işlemi için bankaların şubelerinden başvuru gerçekleştirebilmekte ya da internet bankacılığını kulalnabilirler.
Mevcut durumda Denizbank müşterisi olan kişiler direkt olarak Denizbank’ın internet bankacılığı aracılığı ile Altın Biriken Hesap başvurusu yapabilirler. Denizbank müşterisi olmayan ve Altın Biriken Hesabı açmak isteyen kişiler, diledikleri Denizbank şubesine giderek başvuru işlemlerini yapabilirler.
Denizbank Altın Biriken Hesap Açma İşlemlerinizi Buraya Tıklayarak Gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Altın Biriken Hesap Faiz Oranı

Denizbank Altın Biriken Hesap faiz oranı ilk yıl için %0,95 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranından yaralanmak isteyen Denizbank müşterilerinin 3 yıl vadeli olarak hesap açılışını yaptırmış olması, vade süresini doldurması, en az 1 gram altın, en fazla da 30 gram altın yatırımı yapması gerekmektedir. Altın Biriken Hesap faiz getirisi, vade süresi dolmayan hesaplar için ödenmemektedir. Bu nedenle hesap sahipleri birikimlerinden kazanç elde etmek için düzenli ödeme yapmalıdırlar.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler