Denizbank Altın Hesap

Denizbank Altın Hesap sayesinde herhangi bir faiz getirisi olmadan altınlarınızı kazançlı yatırım haline getirebilirsiniz.


Denizbank Altın Hesap, birikimlerini altın ile değerlendirmek ve altına yatırım yaparak kazan elde etmek isteyenler için avantajlı Denizbank mevduat ürünlerinden biridir. Bu mevduat ürünü sayesinde altına yatırım yaparak kazanç sağlamak isteyen yatırımcılar hem altının değer artışından dolayı kazanç sağlayabilirler hem de yatırımlarını güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirler. Denizbank’ın Altın Hesap ürünü hakkında tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Denizbank Altın Hesap Nedir?

Denizbank altın hesap nedir?” sorusu, altın yatırımlarını kazançlı bir şekilde değerlendirmek isteyen yatırımcıların ortak sorularından biridir. Denizbank Altın Hesap, altının TL karşısında değer kazanmasıyla mevduat yatırımınızın da kar etmesine yardımcı olan bir hesap türüdür. Söz konusu mevduat hesap sayesinde altının TL karşısında değer kazanmasının yanı sıra yatırımınızın güvenilir ellerde saklanması da söz konusu olur.
Sahtecilik, dolandırıcılık ve çalınma riski olmaksızın altına yatırım yapmak isteyen kişiler Denizbank’ın bu hesabında altın biriktirebilir ve ayrıca alım ile satım arasındaki fiyat farklılıklarından etkilenmezler. Böylelikle altın ve satım işlemlerinde Denizbank’ta ayrı bir masraf veya komisyon ücreti söz konusu olmaz.

Denizbank Altın Hesabı Açma

Denizbank Altın Hesabı açma işlemleri için Denizbank, şube veya internet bankacılığı üzerinden başvurularınızı kabul eder. Telefon veya SMS bankacılığı ile söz konusu hesabı açmak mümkün değildir.Denizbank Altın Hesabı açma işlemi için buraya tıklayabilirsiniz.
Daha önceden Denizbank müşteri olan ve halen bankanın müşterisi konumunda olan kişiler, T.C. kimlik numaraları veya müşteri numaraları ile birlikte şifreleri aracılığı ile Denizbank’ın internet bankacılığına giriş yapabilir ve Denizbank Altın Hesap başvurusu yapabilirler. Bunun için Denizbank’ın resmi internet sitesine girilmesi, mevduat ürünleri kategorisinden Altın Hesap seçeneğini tercih etmesi yeterlidir.
Denizbank müşterisi olmayan kişiler de bankanın Altın Hesap mevduat ürününden faydalanabilirler fakat bu kişilerin şahsen, kimlik kartları ile Denizbank’ın herhangi bir şubesine gitmesi ve şube bankacılığı yöntemi ile başvuru gerçekleştirmesi gerekir.

Denizbank Altın Hesap Özellikleri

Denizbank Altın Hesap özellikleri bakımından ele alındığında; 1 XAU (altın) = 1 gram ve 1 XAU, 1000/1000 saflıkta olmaktadır. Altın hesapları üzerinden 1 gram yani 1 XAU ve katları şeklinde işlem yapabilirler. Bu sebeple Denizbank, Altın Hesabı aracılığı ile müşterilerinin oldukça küçük tutarlarla da altın birikimi ve yatırımı yapmasına olanak tanınır.
Denizbank’ın müşterilerine sunmakta olduğu Altın Hesap’ta faiz getirisi yoktur. Bu hesapta yalnızca altının değer kazanması üzerinden kazanç elde edilir. Ayrıca hesap açılımı için alt limitin 1 gram olması ve küçük birikimlerle altın yatırımının yapılabiliyor olması, banka müşterilerine birikim yapma yolunda kolaylıklar sağlar.
Denizbank, tüm mevduat ürünlerinde olduğu gibi gerçek kişilere ait olan Altın Hesabı’nda da 150.000 TL’ye kadar olan meblağı Tasarruf Sigortası Fonu kapsamında güvence altına alır.

Denizbank Altın Hesap Avantajları

Küçük birikimlerle altın yatırımı yapılmasını sağlayan Denizbank Altın Hesap avantajları şunlardır:
  • Altın birikimlerinin çalınması, kaybolması gibi riskler ortadan kalkar, dolandırıcılık nedeniyle altın kaybı yaşanmaz.
  • İşçilik maliyeti söz konusu olmadan, düşük ayar ve düşük gramaj sorunu olmadan, yeni tarih altın veya eski tarih altın ayrımı olmadan altın yatırımı yapılabilir.
  • 1 gram altın ile açılabilen Denizbank Altın Hesap ile altın alım ve satımı yapılabilir.
  • Vadesiz mevduat ürünü olduğu için banka tarafından Hesap Yönetim Ücreti alınmaz.
  • Günün 24 saati internet bankacılığı ile işlem yapılabilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler