Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap

Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap, vadeli mevduat gelirlerinizi ister aylık isterseniz de 3 aylık olarak kullanabilmenize olanak sağlar.


Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap, yapmış olduğunuz mevduat yatırımınızdan hem yıllık olarak gelir elde etmenize hem de elde etmiş olduğunuz geliri aylık olarak çekebilmenize olanak sağlar. Bu hesap türü sayesinde Denizbank müşterileri birikimlerini yatırıma çevirirken aynı zamanda aylık olarak da kazanç sağlayabilirler. İçeriğimizin devamında Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Denizbank Ara Dönem Ödemeli Mevduat

Denizbank Ara Dönem Ödemeli Mevduat hesabı sayesinde, vade sonu gelmeden, daha önce belirlenmiş aralıklarda, faiz gelirlerinizi kullanabilmeniz mümkün olur. Bankanın bu mevduat ürününde, artan faizli mevduat elde edilir ve yüksek faiz getirisine vade süresi dolmadan sahip olunabilir. Söz konusu vadeli mevduat hesabı, elde etmiş olduğunuz günlük veya aylık gelirlerinizi bankacılık işlemlerinde de kullanabilmenize yardımcı olur.
Ara Dönem Ödemeli Hesap ile vade boyunca artan faiz oranı avantajından yararlanılabilir. Hesap açılımı ile belirlenen ara dönemlerde müşteriler faiz getirilerini diledikleri gibi kullanabilirler. Faiz getirisini dileyen banka müşterileri aylık olarak, dileyen banka müşterileri de 3 aylık olarak alabilmektedir.

Denizbank Ara Dönem Ödemeli Mevduat Özellikleri

Denizbank, vadesini yıllık ve faiz kazancını aylık olarak sunduğu Ara Dönem Ödemeli Hesap mevduat ürününde çeşitli avantajlar sağlar. Genel olarak Denizbank Ara Dönem Ödemeli Mevduat özellikleri şunlardır:
 • Bu mevduat hesabı ürününde vade süresi 1 yıldır.
 • Denizbank müşterilerinin tercihine göre vade sonu gelmeden aylık ya da 3 aylık olarak düzenli faiz geliri elde edinebilir.
 • Kazanılan faiz tutarı, belirlenmiş olan ara dönem günlerinde otomatik olarak Denizbank Vadesiz Hesabına aktarılır.
 • Elde edilen faiz getirisi çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda bankadan çekilebilir veya günlük bankacılık ihtiyaçları doğrultusunda kullanılabilir.
 • Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap’ın faiz getirisi kullanıldığında hesabın vadeli mevduat özelliği bozulmaz.
 • Ara Dönem Ödemeli Hesap 1 yıl üzerinde açıldığı zaman stopaj avantajı sağlar.
 • Banka tarafından her faiz ödeme zamanında faiz oranı, önceden belirlenmiş olan faiz artış oranı hesaba katılarak arttırılır. Bu sayede her ara dönemde uygulanan faiz oranı arttığından dolayı elde edilecek olan faiz oranı da artar. Böylelikle her ara dönemde daha yüksek faiz kazancı elde edilir.
 • Vade süresi dolmadan önce Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap kapatma işlemi gerçekleştirilirse, söz konusu hesaba standart mevduat hesaplarına uygulanmakta olan faiz oranı uygulanır. Ayrıca ara dönemlerde ödenmiş olan faizler anapara üzerinden tahsil edilir.
 • Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap’ta bulunan 150.000 TL’lik kısım bankanın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapsamında güvence altına alınır.

Denizbank Ara Dönem Ödemeli Başvurusu

Daha önceden Denizbank’ta hesap açmış olan ve mevcut durumda Denizbank müşterisi olan kişiler, Denizbank Ara Dönem Ödemeli başvurusu işlemlerini internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirler. Bankanın internet sitesine girilmesi ve mevduat hesapları bölümünden Ara Dönem Ödemeli Hesap seçeneğine tıklayarak, ilgili sayfada bulunan belirtilmiş olan yerlerden başvuru yapılabilir.Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap Açma İşlemi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.
Denizbank müşterisi olmayan kişiler ya da başvuru için internet bankacılığını kullanmak istemeyen kişiler diledikleri Denizbank şubesine giderek Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap için başvuru yapabilirler.

Denizbank Ara Dönem Ödemeli Faiz Oranları

Denizbank, müşterilerine Türk lirası para birimi ile Ara Dönem Ödemeli Hesap fırsatı sunduğu gibi aynı zamanda Dolar, Euro ve altın olarak da hesap açma şansı da sunar. Denizbank Ara Dönem Ödemeli Hesap için uygulanacak olan faiz oranı da tercih edilecek olan para birimine göre farklılaşmaktadır. Buna göre bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları şu şekildedir:
 • 1 yıl vadede TL cinsinden Ara Dönem Ödemeli Hesap faiz oranı %7,90’dır. Bu hesapta alt limit 1.000 TL, üst limit ise 1.000.000 TL olmaktadır.
 • 1 yıl vadede dolar cinsinden Ara Dönem Ödemeli Hesap faiz oranı %1,30’dur. Bu hesapta alt limit 1.000 TL, üst limit ise 1.000.000 TL olmaktadır.
 • 1 yıl vadede Euro cinsinden Ara Dönem Ödemeli Hesap faiz oranı %0.30’dur. Bu hesapta alt limit 1.000 TL, üst limit ise 1.000.000 TL olmaktadır.
 • 1 yıl vadede altın cinsinden Ara Dönem Ödemeli Hesap faiz oranı %0,75’tir. Bu hesapta alt limit 10 gr, üst limit ise 10.000 gram olmaktadır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler