Denizbank ATM Döviz İşlemleri

Denizbank ATM döviz işlemleri, ATM üzerinden tüm döviz işlemlerinizi yapabilmenize; döviz yatırıp, döviz çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilmenize olanak sağlar.


Denizbank ATM döviz işlemleri ile ATM’ler üzerinden, Denizbank şubelerinden yapabileceğiniz döviz işlemlerinin birçoğunu kolaylıkla yapabilirsiniz.
 Denizbank genel olarak USD ve EUR bazında dövizlerin ATM kanalları üzerinden hesaba yatırılmasına izin verirken, aynı şekilde dövizlerin hesaptan çekilmesine de olanak sağlar. Denizbank ATM’leri üzerinden döviz yatırma ve döviz çekme işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebildiği gibi Denizbank şubeleri üzerinden ya da internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de döviz yatırımı, döviz alımı, döviz satımı ve döviz çekme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Denizbank Döviz Hesabı

Denizbank ATM döviz işlemleri yapmak isteyen Denizbank müşterilerinin öncelikli olarak Denizbank şubelerine şahsi olarak giderek, talep edilen belgeler ile döviz hesabı açtırmaları gerekir. Her bankada olduğu gibi, Denizbank’ta da döviz hesabı açılabilmesi için başvuruda bulunan müşterilerin ellerinde belirli bir miktar döviz bulunması banka tarafından talep edilir. Talep edilen miktar değişiklik gösterebilmekle birlikte, banka bazı durumlarda kişilerin yurt dışı seyahatlerinde, açmış oldukları döviz hesabını kullanmalarına olanak sağlar.
 
Döviz hesabı, internet bankacılığı üzerinden ya da şahsi birikimler yolu ile döviz alınabilmesine imkân verir. İnternet bankacılığı ile satın alınan dövizler, daha sonrasında müşteri tercihine bağlı olarak ATM üzerinden çekilebilir.Satın alınan dövizler, birikim amacı ile alınıyor ve döviz hesabı da yine aynı şekilde birikim amacı ile açılıyorsa, Denizbank müşterilerinin alım yaptıkları ve satış yapacakları zamanlar için sürekli olarak döviz kurlarını takip etmeleri gerekir.

Denizbank Döviz Kuru Takibi

Denizbank döviz kuru takibi konusunda Denizbank’ın mobil uygulaması veya internet bankacılığı size en net bilgileri verir. Alım satım işlemlerinde, piyasa fiyatlarından farklı döviz kurları ile karşılaşmak mümkün olabilir. Bunun nedeni ise bankanın döviz işlemleri için kendince belirlemiş olduğu makas aralıklarıdır. Makas aralıkları neticesinde alım satım işlemleri net bir şekilde döviz kuru takibi olarak nitelendirilebilir.
 
Denizbank internet bankacılığı veya mobil uygulamasından döviz altın işlemleri kısmına girerek, döviz kuru takibini gerçekleştirebilirsiniz. Bu takibi yatırımlarınızın değer kazanışını ya da anlık değer kaybedişini izlemek adına yapıyorsanız, uygulamaya girip çıkmanız yeterlidir. Takibi yatırımlar için yapıyorsanız da alım-satım emirleri vererek takip yükünüzü azaltabilirsiniz. Örneğin; vermiş olduğunuz dolar satın alma emrinde doların 8 TL’ye düşmesi durumunda 1.000 TL’lik dolar satın alınmasını belirtebilirsiniz. Bunun yanı sıra doların 9 TL’ye çıkması durumunda hesaptaki tüm dolarların bozdurulması yönünde emir verebilirsiniz. Böylelikle manuel takip yerine, otomatik olarak yatırımlarınızı gerçekleştirip, takip edip ve kar elde edebilirsiniz.

Denizbank Döviz Alımı

Denizbank ATM döviz işlemleri yapılabilmesi için öncelikli olarak müşterilerin Denizbank’a tanımlı bir vadesiz hesapları olması gerekir. Direkt olarak şube kanalı aracılığı ile döviz hesabı açtırılabileceği gibi Denizbank’ta bulunan vadesiz hesaba da müşteriler belirli bir tutar karşılığında döviz hesabı tanımlanması için talepte bulunabilirler.
 
Bu işlemin ardından, mobil ya da internet bankacılığı üzerinden Türk lirası ile döviz alımı yapılabileceği gibi fiziki olarak da ATM’ler üzerinden döviz hesabına yatırım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Denizbank Döviz Satımı ve Para Çekme

Denizbank ATM döviz işlemleri genel olarak müşterilerine ATM kanalları üzerinden döviz çekme imkânı veren bir sistemdir. Bununla birlikte, ATM’ler üzerinden fiziki döviz yatırımı da yapılabilir. Denizbank müşterileri, döviz hesaplarına tanımlı olan tutarı, tanımlı olan döviz cinsinden çekebilecekleri gibi Türk lirasına çevirme işleminin ardından da vadesiz hesapları üzerinden çekebilirler. Ayrıca, döviz kurlarının takibinin yapılması ile mobil ya da internet bankacılığı üzerinden de döviz satışı yapılabilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler