Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı

Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı, birden fazla para birimiyle yatırım yapıp, faiz ve kur farkı geliri elde etmenize yardımcı olur.


Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı hem kurdan hem de faizden kazanmak isteyen kişilerin amacına yönelik olarak hizmet sunan bir mevduat ürünüdür. Bu mevduat hesabı sayesinde Denizbank müşterileri, kur hareketlerini avantajına çevirebilme şansına sahiptir. Yazımızın devamında Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı hakkında her türlü detayı bulabilirsiniz.

Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı Nedir?

Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı nedir?” sorusu, birden fazla yatırım ürünüyle yatırım yapmak isteyen yatırımcıların ortak soruları arasında yer alır. Bu mevduat hesabı sayesinde Denizbank müşterisi olan kişiler, kurdaki hareketlilikleri avantajına kullanabilirler ve birikimlerinden çok daha fazla kazanç sağlayabilirler.
Çok Para Birimli Mevduat Hesabı aracılığı ile birikim yapmak isteyen kişiler, vade sürelerince bankanın belirlemiş olduğu farklı para birimleri doğrultusunda birikimlerini yönetebilirler ve faiz kazancı ile kur dalgalanmalarından da faydalanabilirler. Hesap sahipleri, diledikleri zaman ve diledikleri tutarda, faiz kaybı olmaksızın paritedeki avantajlardan yararlanabilirler.

Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı Avantajları

Denizbank Çok Para birimli Mevduat Hesabı avantajları, söz konusu yatırım aracı hesabını kullanan Denizbank müşterilerinin karşısına birçok farklı şekilde çıkar. Bu mevduat ürünü sayesinde kişiler, birikimleri için bankadan faiz getirisi sağlarken aynı zamanda diledikleri gibi birikimlerini istedikleri para birimlerine çevirip, kur hareketliliğinden yararlanabilirler. Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı avantajları genel hatları ile şunlardır:
 • Vade sonunun beklenmesine gerek duyulmadan istenildiği zaman, bankanın belirlemiş olduğu farklı para birimleri arasında geçiş yapılabilir.
 • Vade süresi içinde yapılacak olan para birimi değişiklikleri için faiz kaybı yaşanmaz.
 • Döviz kurlarında yaşanabilecek olan beklenmedik ve de hızlı değişim durumlarına karşı korunma sağlanırken aynı zamanda vade sonunun beklenmesine gerek duyulmadan gelişmelerden istenildiği yararlanılabilir.

Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı Özellikleri

Denizbank çok para birimli mevduat hesabı özellikleri, söz konusu mevduat hesabını çok daha net bir şekilde kavramanıza yardımcı olur. Söz konusu ürünün genel özellikleri ise şu şekildedir:
 • Çok Para Birimli Mevduat Hesabı yalnızca 30-35 gün aralığında açılabilir.
 • Çok Para Birimli Mevduat Hesabı için Denizbank’ın belirlemiş olduğu para birimleri; Türk lirası, Japon Yeni, Euro, İsviçre Frangı, Dolar ve Sterlin’dir.
 • Tek bir seferde birden fazla para birimi ile yatırım gerçekleştirilebilir.
 • Çok Para Birimli Mevduat Hesabı açma işleminin alt limiti Türk lirası için; 50.000, Amerikan Doları’nda 10.000, Euro’da 10.000, İsviçre Frangı ve Sterlin’de 10.000, Japon Yeni’nde ise 1.000.000 TL’dir.

Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Denizbank Çok Para Birimli Mevduat Hesabı Faiz Oranları para birimine göre farklılık gösterir. Her para biriminin farklı bir faiz oranı vardır ve işlemler bu faiz oranlarıyla gerçekleştirilir. Genel olarak faiz oranları ise yatırımcıların karşısına şu şekilde çıkar:
 • Türk lirası için; 30-35 gün vadede, alt limit 50.000 TL olmak kaydıyla uygulanan faiz oranı; %7,25’dir.
 • Amerikan Doları için; 30-35 gün vadede, alt limit 10.000 TL olmak kaydıyla uygulanan faiz oranı; %0,70’dir.
 • Euro için; 30-35 gün vadede, alt limit 10.000 TL olmak kaydıyla uygulanan faiz oranı; %0,05’dir.
 • Sterlin için; 30-35 gün vadede, alt limit 10.000 TL olmak kaydıyla uygulanan faiz oranı; %0,75’dir.
 • İsviçre Frangı için; 30-35 gün vadede, alt limit 10.000 TL olmak kaydıyla uygulanan faiz oranı; %0,25’dir.
 • Japon Yeni için; 30-35 gün vadede, alt limit 1.000.000 TL olmak kaydıyla uygulanan faiz oranı; %0,10’dir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler