Denizbank Deniz Hesap

Denizbank Deniz Hesap, hem vadeli mevduat yatırımı yapmak isteyen hem de normal bir banka hesabı gibi işlem yapmak isteyen yatırımcılar için birçok avantaj sağlar.


Denizbank Deniz Hesap, Denizbank müşterilerinin birikimlerinin vadesi bozulmadan işlemler gerçekleştirebileceği bir hesaptır. Vade bozulma derdi olmadan para çekilebilecek ve para yatışı yapılabilecek olan bu hesap sayesinde banka müşterileri hem birikimlerini değerlendirme hem de birikimleri üzerinden işlem yapabilme şansına sahip olurlar. Yazımızın devamında Denizbank Deniz Hesap ürünün sizlere ne gibi avantajlar sunduğunu ve hesabın işlem seçeneklerinin ne şekilde olduğunu öğrenebilirsiniz.

Denizbank Deniz Hesap Nedir?

Denizbank Deniz Hesap nedir?” sorusu, vadeli mevduat yatırımı yapıp, aynı zamanda parasını özgürce değerlendirmek isteyen kişilerin ortak soruları arasında yer alır.
Genel olarak bankaların mevduat ürünleri, vadesiz hesap ev vadeli hesap olarak ikiye ayrılır. Vadesiz mevduat hesabında günlük bankacılık işlemleri kolaylıkla halledilebilirken, vadeli mevduat hesabında birikimlerin değerlendirilmesi söz konusudur. Denizbank Deniz Hesap ürününde ise hem vadeli hem de vadesiz hesabı aynı anda kullanabilmeniz mümkündür. Çünkü bu hesap ile hem günlük bankacılık işlemleri yapılabilirken hem de birikimler değerlendirilebilir.Denizbank Deniz Hesap sahibi olan Denizbank müşterileri, mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, şube bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığı ile para yatırma, para çekme, havale ve EFT yapma gibi ihtiyaçlarını günlük olarak karşılayabilir ve aynı hesapta ayrıca faiz getirisi sağlayabilirsiniz. Üstelik para çekimi yapılması ya da hesaba para yatışı gerçekleştirilmesi, uygulanmakta olan faizin bozulmasına neden olmaz.

Denizbank Deniz Hesap Özellikleri

Denizbank Deniz Hesap Özellikleri, söz konusu hesabın size ne tür avantajlar sağlayıp, kazançlarınızı nasıl nakde çevirebileceğinizi anlamanıza yardımcı olur. Söz konusu hesabın özellikleri ise şu şekildedir:
 • Deniz Hesap açılışı minimum 1.000 TL ya da 1.000 USD/EUR ile yapılabilir.
 • Hesap açılışının gerçekleşmesinden itibaren 30 günlük süre boyunca bankanın sunmuş olduğu avantajlı faiz oranından yararlanılabilir.
 • Bankanın Deniz Hesap için özel olarak sunduğu avantajlı tanışma faizi, her döviz cinsi için bir defaya mahsus olarak kullanılabilmektedir.
 • Deniz Hesap sahiplerinin avantajlı faiz oranından yararlanabilmesi için 500.000 TL ve 25.000 EUR/USD üst limiti uygulanır.
 • Tanışma faizi süresinin sona ermesi ile vade boyunca standart faiz oranından yararlanılabilir.
 • Bankanın sunduğu standart faiz oranında, 500.000 TL ve 25.000 USD/EUR üst limit uygulanır.
 • Deniz Hesap’a para yatırılması ya da para çekilmesi durumunda faiz bozulmaz.
 • Denizbank Deniz Hesap ile EFT ve havale gerçekleştirilmekte, virman işlemleri yapılabilir.
 • Başka hesaplardan Deniz Hesap üzerine EFT veya havale işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Deniz Hesap kapsamında tanışma faizi ev standart faiz oranlarının değerlendirilmesi sırasında, hesaptaki bakiyenin limit aşımına uğraması durumunda yalnızca limiti aşan meblağ için limit aşım faizi uygulanır.
 • Deniz Hesap için belirlenmiş olan alt limit bakiyesi 1.000 TL ve muadili olan EUR ile USD’dir.
 • Denizbank Deniz Hesap için para yatışının gerçekleştirilebileceği son saat 20.00’dir. Bu saatin sonrasında gerçekleştirilen işlemlerde, hesaba para yatışı ertesi iş gününde gerçekleşir.
 • Deniz Hesap’ta bulunan bakiyenin 150.000 TL’si Tasarruf Mevduatı Fonu kapsamında banka tarafından güvence altına alınır.
Deniz Hesap’ta bulunan bakiyenin faiz getirisi sağlayabilmesi için yeterli meblağda olması gerekir. Konu hakkındaki detaylı bilgiler Denizbank şubelerinden ve telefon bankacılığı üzerinden edinilebilir.

Denizbank Deniz Hesap Kapatma

Denizbank Deniz Hesap kapatma işlemi, hesabın nasıl açılacağı kadar çok merak edilen bir işlemdir.
Denizbank müşterileri sahip oldukları Deniz Hesap’ı kapatmak istediklerinde bankaya bu işlem için talimat verebilirler. Çünkü Deniz Hesap bakiyesi sıfırlansa dahi hesap kapatılmamakta ve hesap kapatma talimatı verilene dek hesap açık kalır. Bu sebeple Denizbank Deniz Hesap kapatma işlemi için talimat verilmesi zorunludur.
Deniz Hesap bakiyesinin sıfır olması ve hesabın 90 gün boyunca hareketsiz kalması durumunda hesap kapatılması işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir. Bu durumda hesabın kapatılması için talimat verilmesine gerek duyulmaz ve kapatma işlemi banka tarafından, banka müşterisinin onayı olmaksızın otomatik olarak gerçekleştirilir.
Deniz Hesap bakiyesi, 90 günlük süre boyunca 1.000 TL veya buna eş değer döviz cinsinin üzeri bir meblağa çıkmamış ise hesap, Deniz Hesap olma özelliğini kaybeder ve kapatılır. Hesapta bulunan bakiye ise otomatik olarak Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı’na aktarılır. Bu sebeple, Deniz Hesap’ın sunduğu avantajlardan yararlanılması ve hesabın aktif kalması için Denizbank Deniz Hesap özelliklerine dikkat edilmesi gerekir.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler