Denizbank Döviz Transfer İşlemleri

Denizbank döviz transfer işlemleri sayesinde yurt içinde veya yurt dışında istediğiniz şekilde döviz transferi yapabilirsiniz.


Denizbank döviz transfer işlemleri bir diğer ismiyle Swift fon transfer hizmetleri, Denizbank’ın gerek yurt içi gerekse yurt dışı döviz transferi yapmanıza yardımcı olan hizmetlerinden biridir. Kişiler döviz transfer işlemi yapmak istedikleri zaman bankanın swift hizmetlerinden faydalanmak durumundadırlar. Swift sayesinde istedikleri şekilde döviz transferi işlemlerini gerçekleştirebilirler. Uluslararası para gönderme işlemini birkaç tuşlama ile gerçekleştirebilirler.
 Bu gönderim işleminin yapılabilmesi için ise bir koda ihtiyaç vardır. Bu kod ise işlem yapılacak bankayı tanımlayan ve paranın nereden nereye gideceğini belli eden bir koddur. Her bankanın kendine ait bir kodu bulunur ve döviz gönderimlerinde kişiler bu kodu kullanırlar. Swift kodu ise öncelikle bankayı, bankanın hangi ülkede faaliyet gösterdiğini tanımlamak içinde kullanılan bir gösterge özelliğindedir.
 
 Denizbank döviz transfer işlemleri sırasında da söz konusu kodlar olmadan para transferi işlemleri gerçekleştirilmez. Denizbank, swift işlemleri konusunda en çok tercih edilen bankalar arasında yer alırken, uygun maliyet seçenekleriyle güvenilir bir döviz transfer aracı olarak nitelendirilebilir.

Denizbank Swift İşlemleri Nasıl Yapılır?

Denizbank swift işlemleri nasıl yapılı?” sorusu, yurt dışına döviz göndermek isteyen birçok kişi tarafından sorulan bir sorudur.
 
Swift işlemleri yani döviz transferi hizmetleri hem aynı ülke içinde ki bankalar arasında hem de farklı ülkelerde hizmet veren bankalar arasında yapılabilir. Denizbank swift işlemleri de yurt içinde ki bankalara ve yurt dışında yer alan tüm bankalara yapılabilen gönderim işlemlerini kapsar. Swift işlemlerini gerçekleştirebilmek adına öncelikle Denizbank müşterisi olmanız gerekir. Ayrıca mutlaka bankada “Ana Hesap” olarak tabir edilen bir hesabınızın olması da önemlidir.
 
Bunun yanında kişilerin bir döviz hesabının bulunması da yine bazı durumlarda aranabilen bir özellik olabilir. Denizbank swift hizmetleri bakımından geniş bir hizmet ağına sahip olduğu için para transferi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilmeniz mümkün olur. Ayrıca yapılacak olan bu döviz transfer işlemleri için bankanın belirlemiş olduğu bazı alt ve üst limitlerde bulunabilir. Bu işlem limitleri banka yönetimi tarafından belirlenir ve yine istenilen durumlarda değişiklik yapılabilir.

Denizbank Döviz Transferi Hangi Yollarla Yapılır?

Denizbank müşterileri döviz transfer işlemelerini farklı bankacılık hizmet yolları ile yapabilirler. Bu yollar arasından en uygun olanının seçimi ise müşterinin kendisi belirler. Denizbank döviz transferi işlemi için seçilecek yöntem de birtakım şartlar gerektirebilir ve müşterilerin de para transferi işlemi yapabilmeleri adına bu şartları taşımaları gerekir.
 
Hesap sahibi olmayan kişilerin swift işlemi yapmaları bu banka için mümkün olmaz. Hesap sahibi olan müşterilerin ise mevcut hesapları üzerinden bu işlemleri yapması mümkündür. Ayrıca döviz hesabından yapılan gönderimlerde banka da bir de TL hesabı olması istenebilen bir durumdur. Bunun nedeni ise gönderim işleminden alınacak ücretlerdir. Denizbank döviz transferi işlemi ya da swift işlemi veya işlemleri ise şu yollar aracılığıyla yapılabilir:
  • Herhangi bir banka şubesi vasıtasıyla
  • İnternet bankacılığı yoluyla
İşlemlerinin hızlı ve daha uygun maliyetlerle gerçekleşmesini isteyen Denizbank müşterileri internet bankacılığını kullanabilirler. İnternet bankacılığı kullanmayan bireyler ise direkt olarak herhangi bir Denizbank şubesine giderek, döviz transferi işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Denizbank Swift Ücretleri Ne Kadardır?

Bankacılık işlemlerinin birçoğu için bankalar, komisyon ve işlem ücretleri adı altında bazı ödemeler alırlar. Yapılan işlem türüne ve tutarına göre alınan bu ücret ve ödemeler farklılık gösterebilir. Denizbank swift ücretleri ve bu işlemler için alınan ödemelerde, işlem türüne ve çeşidine göre belirlenir.
 
Yine standart ücretlerin dışında farklı isimlerde ve unsurlarda işlem ücretlerine ek olarak tahsil edilebilir. Denizbank swift ücretleri ise şu şekilde belirlenmiştir:
  • Gönderim ücreti 70 ile 700 TL arasında değişmektedir.
  • Alım ücreti de 70 ve 700 TL alt ve üst sınırlarda belirlenmiştir.
Döviz transfer işlemleri, mobil, telefon ya da internet bankacılığı ile yapılırsa masraf tutarı 70 TL’dir.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler