Denizbank EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank EFT sorgulama işlemi sayesinde, EFT numarası ile sorgulama yaparak, gerçekleştirilen EFT işleminin başarılı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Denizbank EFT sorgulama işlemi, para transferi yapan Denizbank müşterileri tarafından, transfer yapılan hesaba para yatışının gerçekleşip gerçekleşmediğinin kontrolünün yapılması amacıyla gerçekleştirilir. Bazı durumlarda EFT işlemlerinin hata vermesi, yanlış bilgi girişi yapılmasından dolayı para transferinin başarılı olarak gerçekleşmemesi gibi durumlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda Denizbank EFT sorgulama işlemi yapılmasına gereksinim duyulur. Bu yazımızda Denizbank’tan gerçekleştirilen EFT sorgulama işleminin nasıl gerçekleştirileceği anlatılacaktır.

Denizbank EFT Sorgu

Gönderici olan kişinin, alıcı olan kişinin hesabına para transferinin yapılıp yapılmadığını kontrol etmesi işlemine EFT sorgu adı verilir. Denizbank EFT sorgu işlemleri de bu amaçla yapılan işlemlerdir. Aynı zamanda EFT ile hesabına para yatışı yapılmasını bekleyen kişiler de EFT sorgulaması işlemi ile paranın nerede olduğu bilgisine ulaşabilirler.
 Denizbank EFT sorgulama işlemleri, Denizbank’ın telefon bankacılığı aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bunun için kişilerin çağrı merkezi numarası olan 0850 222 08 00 numaralı telefonu araması ve EFT sorgulama yapmak istediğini belirtmesi yeterlidir. Banka görevlisi olan çağrı merkezi yetkilisi, gerekli olan bilgileri kişilerden aldıktan sonra EFT sorgulama hakkında bilgi aktarımı sağlarlar.
 
Denizbank müşterisi olan kişiler de Denizbank EFT sorgulama yapmak istediklerinde bankalarının internet bankacılığından ya da mobil bankacılık hizmetinden yararlanabilirler.

Denizbank EFT Sorgu Numarası

Denizbank’ta da tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi EFT sorgulaması yapılabilmesi için EFT sorgu numarasına gereksinim duyulur. Denizbank EFT sorgu numarası genel olarak para transferinin yapılmasının ardından verilen makbuz üzerinde yer alır. Denizbank ATM’leri aracılığıyla ya da şube bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirilen para transferi işlemleri sonrasında bu sebeple makbuz alınması önem taşır.
İnternet bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirilen EFT işlemlerinden sonra da ekranda EFT sorgu numarası yer alır. Ayrıca Denizbank internet şubesi aracılığıyla yapılan EFT işlemi sonrasında, para transferleri bölümüne bakılarak da detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilir. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı sayesinde para transferleri geçmişi bölümünde, transfer tarihi, hareket tipi, EFT sorgu NO ve hesaptan çıkan para bilgileri yer alır.

Denizbank EFT Sorgula

Denizbank EFT sorgula işlemi, EFT sorgu numarasının bulunmasından sonra kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Denizbank’ın telefon bankacılığı hizmeti alarak EFT sorgulama yapmak isteyen kişiler, çağrı merkezi yetkilisine bu sorgu numarasını vererek EFT durumu hakkında bilgi alabilirler.
 
İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetinde, para transferleri bölümünde EFT işlemi gerçekleşmiş olan para transferlerinde detay ve açıklama kısımlarında genel olarak “Tamamlandı” şeklinde bir ifade bulunur. Bunun dışında gerçekleşmeyen EFT işlemlerinde de gerçekleşmeme nedenine bağlı olarak farklı ibareler yer alır ve açıklama kısmından kolaylıkla görülür.
 
EFT ile gerçekleştirilen para transferleri işlemleri genel olarak yetersiz bakiye durumundan, sistemdeki yoğunluktan veya yanlış bilgi verilmesinden dolayı gerçekleşmeyebilir. Bu sebeple, söz konusu ekranda gerçekleşmeyen EFT işlemleri de açıkça görülür. Dolayısı ile para transferinin gerçekleşip gerçekleşmediği bilgisine sahip olmak için Denizbank EFT sorgulama işlemlerinin yapılması tavsiye edilir.

Denizbank EFT Dekontu

Denizbank EFT dekontu, para transferi işlemlerinin bankanın gişeleri aracılığı ya da ATM’leri aracılığı ile yapıldığında para transferi gerçekleştiren kişilere verilir. Yapılan EFT işleminin başarıya ulaşıp ulaşmadığının kontrol edilmesi için bu makbuzların alınması ve saklanması önemlidir çünkü Denizbank EFT sorgulama yapmak için bu dekont üzerinde yer alan EFT sorgulama numarasına ihtiyaç duyulur.
 
Denizbank EFT dekontunun kaybolması durumunda kişiler direkt olarak internet bankacılığı aracılığı ile EFT hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bununla birlikte isteyen kişiler direkt olarak işlem gün ve saat bilgisi vererek de Denizbank telefon bankacılığıyla da konu hakkında bilgiye ulaşabilirler.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler