Denizbank Emekli Promosyon 2022 Başvurusu ve Ücreti Ne Kadar?

Denizbank Emekli Promosyonu, 3 yıl boyunca emekli maaşınızı Denizbank'tan alma sözü vermeniz durumunda emeklilere verilen ve 1000 TL'yi bulan bir ücrettir.


Denizbank Emekli Promosyonu kampanyası gerek promosyon ücretleriyle gerekse Denizbank’ın emeklilere sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle en fazla tercih edilen emekli promosyonu kampanyalarından biridir. 

Denizbank hemen hemen her yıl emeklilere belirli tutarlarda bir promosyon ücreti öder ve ödenen promosyon ücretleri de yıllara göre farklılık gösterebilir. Denizbank emekli promosyonu 2022 yılında ise 1000 TL’ye varan tutarlarda emeklilerin karşısına çıkar. Söz konusu promosyon ücreti “emekli maaşınızı 3 yıl boyunca Denizbank’tan alma sözü” vermeniz durumunda direkt olarak hesabınıza tanımlanır. Denizbank emekli maaş hesabınıza ilk maaşınızın yatmasıyla birlikte de promosyon ücretini hesabınıza tanımlanır. Denizbank’tan promosyon ücretini alabilmek adına ana şart budur.
 Maaşınızın tutarına göre hesaplanan promosyon ücretleri, maaşınız yükseldikçe 1000 TL’ye kadar çıkabilir. Maaşınızı Denizbank’tan almanızın artısı olarak sadece promosyon ücreti karşınıza çıkmaz. Aynı zamanda Denizbank’ın emeklilere özel sağlamış olduğu birçok kampanya ve avantajdan da yararlanmanız söz konusu olur. Emeklilere özel krediler, kredi kartları, avantajlı yatırım seçenekleri ve daha birçok bankacılık ürünü, maaşınızı Denizbank’tan almanızdan ötürü tarafınıza sunulur. İstediğiniz zaman da kullanmanız mümkün olur. Peki, Denizbank emeklilere ne kadar promosyon ücreti verir? Denizbank emekli promosyonu ne kadar?

Denizbank Emekli Promosyonu Ne Kadar?

Denizbank Emekli Promosyonu ne kadar?” sorusu, emekli maaşını Denizbank’a taşımak isteyen ve Denizbank’tan en kadar promosyon ücreti alacağını merak eden emeklilerin ortak sorularından biridir.
 
Denizbank hesabınıza yatıracağı promosyon tutarını hesaplarken almış olduğunuz net emekli maaşı tutarını dikkate alır. Maaşınızın 1500 TL altında, 1500-2000 TL arasında veya 2500 TL’den fazla olması gibi durumlarda alacağınız promosyon tutarı 1000 TL’ye kadar çıkabilir. Kısacası, emekli maaşınızı ne kadar fazla olursa promosyon ücreti de aynı oranda artar. Bu ücretler her yıl farklılık gösterebilir veya yıllar içerisinde de aynı kalabilir. Tamamıyla Denizbank ve SGK arasında yapılan anlaşma sonucunda bu ücretler belirlenir.
 
Denizbank’tan alacağınız emekli promosyonu ücretleri ise şu şekilde emeklilerin karşısına çıkar:
  • Emekli maaşınız 1500 TL altındaysa Denizbank 675 TL tutarında promosyon ücreti verir.
  • Emekli maaşınız 1500 TL üstünde ve 2500 TL altındaysa Denizbank 850 TL promosyon ücreti verir.
  • Emekli maaşınız 2500 TL üstündeyse Denizbank 1000 TL tutarında promosyon ücreti verir.
Denizbank’ta açtırmış olduğunuz emekli maaş hesabınıza ilk maaşınızın yatmasıyla birlikte söz konusu promosyon ücretlerinin yatması adına gerekli işlemler başlar. Genel olarak da 3 iş günü içerisinde Denizbank promosyon ücreti hesabınıza yatar.

Denizbank Emekli Promosyonu 2022

Denizbank Emekli Promosyonu 2022 yılında 1000 TL’ye kadar promosyon ücreti almanıza olanak sağlar. Bilindiği üzere her yıl Denizbank farklı promosyon ücretleri açıklar ve kampanyanın şartları da değişim gösterebilir.
 
2019 yılında 750 TL’ye kadar emekli promosyonu ücreti veren Denizbank, 2022 yılında kampanyanın dozunu bir miktar daha arttırmıştır. 2019 yılında verilen promosyon ücretinin 750 TL olabilmesi adına maaşınızın 2500 TL’den fazla olması gerekirken, daha düşük ücretle emekli maaşı alan emeklilerin 500 TL seviyelerinde emekli promosyon ücretleri aldıkları bilinir. Bu ücretler son derece düşükken, 2018 ve 2017 yıllarında çok daha düşük ücretler söz konusu olmuştur.
 
Denizbank ise 2020 yılında kampanyanın albenisini arttırabilmek adına maksimum promosyon ücretini 1000 TL’ye çıkarmıştır. Ayrıca bir alt kademe emekli maaşı olan kişilerin 850 TL alması, bir alt kademe daha emekli maaşı olan kişilerin ise 675 TL gibi bir ücret alması, kampanyanın ne denli iyileştirildiğinin en önemli göstergelerinden biridir. Peki, Denizbank emekli promosyonu şartları nelerdir? Hangi durumlarda bu ücret alınabilir veya alınamaz?

Denizbank Emekli Promosyonu Şartları

Denizbank Emekli Promosyonu şartları konusunda emeklilerden talep edilen ilk şart, maaşını 3 yıl boyunca Denizbank’tan alma sözü vermeleridir. Denizbank’ın söz konusu promosyon ücretlerini hesabınıza yatırması adına maaşınızı Denizbank’tan alacağınıza dair sözleşme imzalamanız gerekir. Bunun yanı sıra bu sözleşmeyi son 3 yıl içerisinde herhangi bir banka ile imzalamamış olmanız da büyük önem taşır. Eğer geçtiğimiz 3 yıl içerisinde herhangi bir banka ile emekli promosyonu anlaşması yapmanız durumunda Denizbank’tan emekli promosyon tutarını alamazsınız.
 
Üstelik promosyon ücreti aldığınız diğer banka ile 3 yıl maaş alma anlaşmanızı bozmanız nedeniyle de sözleşme iptali için birtakım ücretler ödemeniz gerekebilir. Denizbank’tan emekli promosyonu alabilmeniz adına gereken bir diğer şart ise herhangi bir bankadan maaş blokeniz olmamasıdır. Eğer daha önce maaş aldığınız bankadaki maaş hesabınıza bloke söz konusuysa maaşınızı Denizbank’a taşıyamaz ve promosyon ücretini de alamazsınız.

Denizbank Emekli Promosyonu Başvurusu 2022

Denizbank Emekli Promosyonu başvurusu 2022 yılında e-Devlet, Denizbank şubeleri ve Denizbank internet bankacılığı gibi birçok kanal üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra Denizbank’ın internet sitesinde yer alan Denizbank Emekli Maaşı Taşıma Formu üzerinden de maaş taşıma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olur.
 
e-Devlet üzerinden maaşınızı taşımak adına öncelikle e-Devlet hesabınıza giriş yapmanız ve ardından anasayfa üzerinde yer alan arama kutucuğuna “Emekli banka değişikliği” araması yapıp, karşınıza çıkan seçenekler arasında sigorta türünüze en uygun olan seçeneğe doğru ilerlemelisiniz. Ardından karşınıza çıkan formda gerekli alanları doğru bilgilerle doldurmalı ve maaş alacağınız bankayı da Denizbank olarak değiştirmelisiniz. Böylelikle maaş taşıma ve Denizbank emekli promosyonu başvurusu konusunda ilk adımı atmış olursunuz. Bu işlemin ardından mutlaka Denizbank şubelerinden herhangi birine uğrayıp, Denizbank emekli maaşı hesabı açtırmanız gerekir.
Bunun yanı sıra Denizbank internet bankacılığı ve Denizbank mobil uygulaması üzerinden de “Başvurular” sekmesine girerek emekli maaşınızı Denizbak’a taşıyabilir ve böylelikle başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Emekli Promosyonu İptali

Denizbank Emekli Promosyonu iptali için herhangi bir banka ile emekli promosyonu anlaşması yapabilirsiniz. Böylelikle Denizbank’taki sözleşmeniz iptal olur. Bunun yanı sıra size en yakın Denizbank şubesine giderek de promosyon anlaşmanızın iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Dakikalar içerisinde promosyon iptali başvurunuz alınır ve 3 iş günü içerisinde sözleşmeniz iptal edilir.
 
Sözleşmenizde yer alan şartlar gereği sözleşme iptal bedeli adı altında birtakım ücretler ödemeniz gerekebilir. Her bankada olduğu gibi Denizbank’ta da sözleşme iptali için belirli şartlar vardır ve bu şartlar sadece sözleşme iptal başvurusu yapıldığı zaman size belirtilir. Bunun yanı sıra promosyon  sözleşmesi imzalarken de müşteri temsilcisine sözleşmenin iptali durumunda ne gibi yükümlülüklerinizin olduğu sorabilirsiniz. Ayrıca promosyon anlaşması yaparken imzaladığınız sözleşmeyi dikkatli bir şekilde okumanız durumunda da sözleşme iptali durumunda ne gibi yükümlülüklerinizin olduğunu öğrenebilirsiniz.

Denizbank Emekli Promosyonu Ödemesi

Denizbank Emekli Promosyonu ödemesi en çok merak edilen konuların başında yer alır. Birçok emekli bu konu hakkında genel anlamda, “Denizbank emekli promosyonu ne zaman yatar?” gibi birçok soru sorar.
 
Denizbank maaşını bünyesine taşıyan emeklilere, maaş tutarına göre birtakım ücretler sunar. Bu ücretler ise emekli maaşınıza göre değişim gösterir. Emekli maaşınıza karşılık gelen promosyon ücretinin yatırılması adına, Denizbank emekli maaş hesabınıza ilk emekli maaşınızın yatırılması gerekir. Hesaba yatan ilk emekli maaşının hemen ardından promosyon ücretinin yatırılmasına dair gerekli işlemler yapılmaya başlanır. Şartların uygun görülmesi durumunda ise 3 iş günü içerisinde promosyon ücretiniz direkt olarak hesabınıza aktarılır.

Denizbank Emekli Promosyonu Yenileme

Denizbank Emekli Promosyonu yenileme işlemi de yine emekliler tarafından en çok merak edilen konuların başında yer alır. Eğer Denizbank’tan emekli maaşı alıyorsanız ve daha önce promosyon anlaşması yapıp, promosyon ücreti aldıysanız 3 yıl sonra tekrar bir promosyon ücreti almaya hak kazanırsınız.
 
Promosyon ücretinin 3 yıl sonra tekrar alınabilmesi adına mutlaka sözleşme yenileme işleminin yapılması gerekir. Normal şartlarda sözleşme yenileme işlemleri için size en yakın Denizbank şubesine gidip başvuruda bulunmanız gerekir. Pandemi nedeniyle Denizbank, sözleşme yenileme işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirir. Bunun için Denizbank müşteri hizmetlerini aramanız ya da sizi aramaları durumunda sözleşme yenilemek istediğinizi belirtmeniz durumunda emekli promosyonu sözleşmeniz yenilenir.
 
Sözleşme yenileme işleminin ardından hesabınıza emekli maaşınız yattıktan sonra 3 iş günü içerisinde promosyon ücretiniz direkt olarak hesabınıza aktarılır. Pandemi sürecinde yine de bankaya gidip sözleşme yenilemek istemeniz  durumunda mutlaka nüfus cüzdanınızı yanınızda götürmeniz gerekir.
 
Kategori:

Diğer Makaleler