Denizbank Mevduat Fon Hesabı

Denizbank Fon Hesabı, mevduat faizleriyle paranızın artmasına ve değerlenen paranızı karlı fon yatırımlarında kullanmanıza yardımcı olur.


 
Denizbank Mevduat Fon Hesabı, Denizbank müşterilerinin tek hesap ile çifte yatırım yapmasını sağlayan bir mevduat hesabı ürünüdür. Bu hesap aracılığıyla, yatırımlarının bir kısmını yatırım fonunda değerlendirilebilir, diğer kısmıyla da vadeli mevduat hesabının avantajlı faiz oranlarından yararlanılabilir. İçeriğimizin devamında Denizbank’ın Mevduat Fon Hesabı ürünü hakkında ayrıntılı bilgiler alabilir ve bu mevduat ürününe göre yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Mevduat Fon Hesabı

Denizbank Mevduat Fon Hesabı, Denizbank’ın müşterilerine iki farklı hizmeti aynı anda verdiği ve iki farklı fırsatı aynı anda sunduğu bir hizmetidir. Bu hizmet sayesinde banka müşterileri iki farklı yatırım şekli ile kazanç elde edebilir ve birikimlerini değerlendirebilirler. Çünkü Denizbank Mevduat Fon Hesabı aracılığıyla yatırımların bir bölümü yatırım fonunda değerlendirilirken diğer bir bölümü de vadeli mevduat faizi sayesinde kazandırır.Mevduat fon ürünü sayesinde mevduat yatırımlarınızı gelir kapısına dönüştürebilirsiniz. Ayrıca yatırım fonlarında değerlendirdiğiniz paranızla da anlık veya vadeli kazançlar sağlayabilirsiniz. Böylelikle yatırımlarınızı birden fazla seçenek üzerinden değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Denizbank Mevduat Fon Avantajları

Denizbank’ın yatırım yapmak ve birikimlerinden kazanım elde etmek isteyen müşterilerine özel olarak sunduğu bu hizmette iki farklı avantaj söz konusudur. Denizbank Mevduat Fon avantajları genel olarak şunlardır:
  • Birikimler risk taşımaksızın, getiri beklentileri doğrultusunda istenilen yatırım fonunda değerlendirilir.
  • Seçilecek olan Mevduat Fon hesabı sayesinde standart vadeli mevduat hesabına göre daha yüksek ve avantajlı faiz oranlarından yararlanılabilir.
Denizbank Mevduat Fon Hesabı müşterilerin beklentileri ve istekleri doğrultusunda aylık, 3-6 aylık olarak ya da yıllık vadelerle açılabilir. 3-6 aylık ve yıllık vadeli paketlerde Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu, Deniz Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları ve Deniz Portföy Hisse Senedi Fonu için geçerlidir.
Birikimlerini yatırıma çevirmek ve Denizbank Mevduat Fon Hesabı açmak isteyen kişiler, minimum 10.000 TL ile Mevduat Fon hesabı açılabilir.

Denizbank Mevduat Fon Hesabı Açma

Birikimlerini Denizbank’ta kazanıma çevirmek ve birikimlerini arttırmak isteyen kişiler Denizbank Mevduat Fon Hesabı açma işlemleri için bankanın Deniz Mobil uygulaması ile ya da bankanın resmi internet sitesi üzerinden internet bankacılığı yolu ile başvuru yapabilirler.
Bankanın müşterisi olmayan kişiler ise bankanın herhangi bir şubesine giderek ve şahsen başvuru yapacak hesap açılımını gerçekleştirebilirler. Şube kanalı vasıtasıyla başvuru yapacak olan kişilerin yanlarında mutlaka nüfus cüzdanını götürmelidirler. Çeşitli form işlemleri ve imzalar sonucunda söz konusu hesap kısa süre içerisinde açılır.

Denizbank Fon Hesabı Açma İşlemi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Denizbank Mevduat Fon Hesabı Fon Payı

Denizbank Mevduat Fon Hesabı ile müşterilerine birçok yatırım fonu üzerinden kazanç sağlama imkanı tanır. Hangi müşterinin, hangi fon payı ile yatırım fonundan yararlanabileceği, mevduat alt limit ve üst limitlerine göre değişir. Genel olarak müşterilerin yatırım fonlarından ve mevduat faiz oranlarından yararla durumları aşağıdaki gibidir:
  • %20 Fon payı ile 1 ay vadede Deniz Portföy Altın Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 8.000 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bu şartlar altında uygulanan mevduat faiz oranı ise 7.80% olarak belirlenir.
  •   Fon payı ile 1 ay vadede Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 8.500 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bu şartlar altında uygulanan mevduat faiz oranı ise 7.80% olarak belirlenir.
  • %20 Fon payı ile 1 ay vadede Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 8.000 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bu şartlar altında uygulanan Mevduat Fon faiz oranı ise 7.80% olarak belirlenir.
  • %25 Fon payı ile yıllık vadede Deniz Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 7.500 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bu şartlar altında uygulanan mevduat faiz oranı ise 8.99% olarak belirlenir.
  • %30 Fon payı ile 1 aylık vadede Deniz Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 7.000 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bur şartlar altında uygulanan mevduat faiz oranı ise 7.80% olarak belirlenir.
  • %20 Fon payı ile 1 ay vadede Deniz Portföy Hisse Senedi Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 8.000 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bur şartlar altında uygulanan mevduat faiz oranı ise 7.80% olarak belirlenir.
  • %25 Fon payı ile 1 aylık vadede Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 7.500 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bur şartlar altınsa uygulanan mevduat faiz oranı ise 7.80% olarak belirlenir.
  • %30 Fon payı ile 1 aylık vadede Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’ndan yararlanılabilir. Bunun için mevduat alt limiti 7.000 TL, mevduat üst limiti ise 1.000.000 TL’dir. Bur şartlar altınsa uygulanan mevduat faiz oranı ise 7.80% olarak belirlenir.
Görüldüğü üzere Denizbank Mevduat Fon Hesabı ile yapılabilecek olan yatırımlarda çeşitlilik söz konusudur ve bu çeşitlilikten müşteriler, birikimleri ve tercihleri doğrultusunda yararlanabilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler