Denizbank Hesap Kapatma

Denizbank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Kesintisiz olarak en az 180 gün süreyle işlem görmeyen vadesiz mevduat hesaplarının hareketsiz olarak görüldüğü ilgili tebliğde yer almaktadır. Denizbank, hareketsiz hesap olarak kabul edilen hesapların kapatılması için müşterilerine oldukça fazla seçenek sunan bankalardan biridir. 

DENİZBANK BANKA HESAP KAPATMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Denizbank hesap kapatma taleplerinizi 444 0 800 nolu iletişim merkezine iletebilirsiniz. Yada Denizbank şubelerinden birine giderek banka hesabı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Size en yakın Denizbank şubesi için tıklayınız.

İnternetten hesap kapatma işlemleriniz için Açıkdeniz İnternet Şubesi'ni kullanabilirsiniz. Şube bankacılığına giriş şifreniz yoksa müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. 

Denizbank hesap kapatma için şubeye şahsen yapacağınız başvurularda sizden banka hesabı kapatma dilekçesi istenebilir.

DENİZBANK BANKA HESAP KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
BANKA HESAPLARI KAPATILMAZSA NE OLUR?

Kullanılmayan banka hesaplarının kapatılmaması durumunda hesap işletim ücreti kesilir. Bu ücret bankadan bankaya değişiklik gösterse de en az aylık 3 liradan başlamaktadır. Her ne kadar küçük bir meblağ gibi görünse de uzun süre kapatılmayan banka hesaplarında hem faiz hem de haciz riski bulunmaktadır. Bu nedenle Denizbank hesap kapatma kanallarından birini kullanarak, boş hesaplarınızı kapattırmanızı öneririz.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler