Denizbank HGS | Başvuru - İptal ve Bakiye Yükleme

Denizbank HGS ürünü sayesinde kartınızdan veya hesaplarınızdan verdiğiniz otomatik ödeme talimatlarıyla, ücretli yollarda herhangi bir ödeme veya geçiş ihlaline takılmanıza gerek kalmaz.


Denizbank HGS, yani hızlı geçiş sistemi hesabı açarak güzergahınız üzerinde yer alan tüm HGS noktalarından, duraksamadan ve otomatik bakiye güncelleme ile rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. İlgili sisteme dair isterseniz direkt bankaya ödeme yapabilirsiniz ya da hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik olarak bakiye yenilenmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede yolda bakiye bitme gibi sorunlarla da asla karşılaşmak durumunda kalmazsınız.
 HGS sistemi temel mantık olarak uzun ve şehirlerarası yolculuk ve seyahatlerde kullanılan tüm otoyol, köprü ve özel yollardan hızlı bir şekilde araçların geçebilmeleri için oluşturulmuş bir sistemdir. Gişe noktalarında üzerinde HGS yazan alanlardan geçiş yapılır ve araç üzerinde yer alan HGS kartı manyetik okuyucular tarafından okunur, bakiyeden ücret düşülür. HGS geçişlerinde kullanılan aparatlar ise ya kart ya da etiket şeklinde olur. Denizbank HGS hizmetleri ile kart ya da etiket tipinden istediğinizi alıp hızlı ve konforlu seyahat edebilirsiniz.

Denizbank HGS Nasıl Alınır?

Denizbank HGS nasıl alınır?” tarzında sorulan sorular, genel anlamda fazla seyahat eden ve özel yollardan çok geçen Denizbank müşterileri tarafından sıklıkla sorulur.
 
HGS etiketini Denizbank üzerinden almak isteyen kişiler bankanın ilgili başvuru unsurları üzerinden HGS işlemlerini başlatabilirler. Denizbank HGS almak adına yapılan başvurular sonrası, artık hesabın bakiyesi ve yüklemeleri bu banka aracılığıyla yapılabilir. HGS belirli bir bakiyesi olan bir nevi banka kartı ya da kredi kartı gibi düşünülebilir. Kişiler HGS sistemlerine yaptıkları ödemelerle bu hizmeti kullanmaya devam edebilirler. Her köprü ya da otoyol için belirlenen farklı ücretler olduğu için geçiş ücretleri standart bir miktar olmamaktadır.
 
Bu yüzden yapılan seyahatin yoğunluğuna göre zaman zaman bakiyenin kontrol edilmesi son derece önemli bir konudur. Bakiyenin olmaması durumlarında geçiş cezalı geçiş olarak nitelendirilir ve belirlenen süre içinde geçiş ücretinin ilgili yere ödenmesi gerekir. Bunun için Denizbank HGS almak için yapılan başvuruda mevcut banka müşterileri bu sistemi otomatik ödemeye bağlayabilirler. Böylece bakiye takip etme durumu ortadan kalkar ve hesaptan, kredi kartından ya da kurtaran hesaptan hemen HGS yüklemesi otomatik olarak yapılır.

Denizbank HGS Genel Özellikleri Nedir?

Denizbank HGS başvuruları sadece banka şubelerinden değil,  telefon bankacılığı hizmetlerinden ve yine internet bankacılığı ortamından da yapılabilir. Yine bu sistemi bu banka üzerinden kullanan kişiler geçişlerine dair ayrıntılı tüm bilgileri ve bakiye durumlarını istedikleri zaman Denizbank HGS özellikleri menüleriyle internet bankacılığı uygulaması içinden ilgili menülerden öğrenebilirler.
 
İsteyen müşteriler ise şubelere giderek bu bilgileri ve diğer merak ettikleri unsurları kolayca öğrenme şansına sahiptirler. Bunlar dışında önemli bir konu da otomatik yükleme talimatı ile ilgilidir. Bu talimatı veren kişilerin seçtikleri üst limit doğrultusunda yüklemeleri kredi kartlarından direkt olarak yapılır. Bunlar dışında mevcut kredi kartı kaybolur, çalınır ya da bozulursa otomatik ödeme verilen ilgili şubeye bu durum bildirilmelidir. Denizbank HGS özellikleri ve kullanımlarıyla ilgili başka önemli bir durum ise eski HGS geçiş kart ya da etiketinin içinde mevcut bulunan bakiyenin ortalama 7 gün içinde yeni alınan HGS etiketi ya da kartına aktarılma durumudur.

Denizbank HGS Kullanımı Ve Araç Sınıfları Nasıldır?

Hgs sitemi içinde her araç bazı teknik ve yapısal özelliklerine göre farklı bir sınıf ve başlık altına alınmıştır. Hgs geçişlerinde ödenen ücretlerde yine bu sınıflara bağlı olarak birbirinden farklılıklar gösterir. Denizbank HGS kullanımı sırasında aracın hangi sınıfa ait olduğunu bilmek özellikle otomatik bakiye tamamlama talimatı açısından da önemlidir.
 
Bu talimat içinde bankaya bir alt limit verileceğinden geçiş tutarları bu konuda son derece önemlidir. Denizbank HGS kullanımı ve bakiye tamamlama özellikleriyle kullanıcıları hem bakiye takibi olayından hem de şubeye gidip para yatırma gibi zorlayıcı işlemlerden de kurtarmış olur. HGS sistemi içinde ise araçlar toplamda altı ayrı ve farklı sınıfa ayrılmışlardır.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler