Denizbank İnternet Bankacılığı İşlem Limitleri

Denizbank internet bankacılığı işlem limitleri, internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemler için neler yapmanız gerektiğini belirleyen limitlerdir.
Denizbank internet bankacılığı işlem limitleri, Denizbank tarafından belirlenen alt ve üst limitlerle gerçekleşir. Her bankada olduğu gibi Denizbank’ta da farklı işlem alt ve üst limitleri vardır. Belirlenen limitler bankanın yönetim kurulu tarafından alınan ortak karar neticesinde oluşur. Bu noktada işlem yapacak müşterilerin yapacakları işlemlere dair limitleri ve süre sınırlarını bilmeleri işlemin doğru ve zamanında yapılabilmesi için önemlidir.
  Banka hizmet politikası gereği ayrıntılı olarak limit tutarlarını ve diğer bilgileri de müşterileri ile paylaşır. İşlem limitleri kullanılan bankacılık yolu ile de alakalı olarak farklılıklar gösterebilir. Bu durum da seçilen hizmet kanalına ait limitlerin farklı olması durumunu ortaya çıkarabilir. Hali hazırda Denizbank, şube bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı hizmetleri verir. Bazı işlemler hem internet bankacılığında hem de telefon bankacılığında aynı limitlere ve sınırlara da sahip olabilirler. Bu doğrultuda Denizbank internet bankacılığı işlem limitleri farklı başlıklara göre değişen unsurları içinde barındırır.

Denizbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Denizbank internet bankacılığı nasıl kullanılır?” sorusu, birçok kişi tarafından sorulan ve en çok merak edilen sorulardan biridir. Banka müşterileri internet bankacılığı üzerinden bankacılık işlemlerini nasıl daha kolay bir şekilde halledebileceklerini öğrenmek isterler.
 
Denizbank hesap ve kart sahibi tüm müşterileri bankanın vermiş olduğu internet bankacılığı hizmetine giriş yapıp bankacılık işlemlerini bu yol ile yapabilirler. Denizbank internet bankacılığı kullanımı için öncelikle sisteme giriş yapılması ve ardından cep telefonuna gelen şifre ile internet bankacılığının aktif edilmesi gerekir. Giriş işlemi için kişiler kredi kartı ya da banka hesap kartlarını ve kart şifrelerini kullanırlar. Bu aşamadan sonra kişisel banka bilgileri içinde kayıtlı olan kendi cep telefonu numaralarına banka tarafından giriş şifresi gönderilir.
 
Kullanıcılar giriş işlemlerinde ise kimlik numarası, kart bilgisi veya kullanıcı adı yöntemlerinden diledikleri şekli kullanıp giriş yapabilirler. Denizbank internet bankacılığı kullanımı sırasında farklı güvenlik ve gizlilik uygulamaları da kullanılır. Özellikle şifre alımlarında her seferinde bir kullanımlık şifre alınmasını sağlayan ŞifreTek uygulaması ya da SMS doğrulama yöntemleri belli başlı güvenlik önlemleri olarak gösterilebilirler.

Denizbank İnternet Bankacılığı Para Transfer Limitleri Ne Kadardır?

Kişiler tarafından en fazla oranlarda kullanılan bankacılık faaliyetleri arasında genel olarak para transferleri işlemleri bulunur. Para transferleri genel bir tanımlama olup, farklı yollarla ve farklı şekillerle yapılabilen işlemleri tanımlar. Yine hem Türk Lirası ile hem de döviz cinsleri ile para transferi işlemleri yapabilmek mümkündür. Denizbank internet bankacılığı para transferi limitleri de bu kapsam da işlem çeşidine göre farklılıklar gösterir ve tutarlar değişebilir. İnternet bankacılığı üzerinden kişilerin yapabilecekleri temel para transfer işlemleri ise şunlardır;
 • EFT gönderimleri
 • Havale hizmetleri
 • Swift işlemleri
 • OGS ödemeleri
 • HGS para yatırma işlemleri
 • Virman işlemleri
Bu para transfer işlemleri dışında farklı işlemlerde yine internet bankacılığı yolu ile yapılabilmekte ve bu hizmetler müşteriler tarafından alınabilir. Denizbank internet bankacılığı para transferi limitleri belirtilen temel hizmetler için şu şekilde belirlenmiştir;
 • Havale işleri için alt ve üst gönderim limitleri; 1-100.000 TL’dir.
 • Ada yapılacak havale işlemleri; 1-100.000 TL’dir.
 • EFT gönderimi işlemleri; 1-100.000 TL’dir.
 • Swift hizmetleri; 1-50.000 TL (karşılığı miktarınca döviz tutarı)

Denizbank İnternet Bankacılığı Kredi Kartı İşlem Limitleri Ne kadardır?

İnternet bankacılığı aracılığıyla müşteriler kredi kartları ile ilgili farklı işlemleri yapıp, çeşitli hizmetleri de alabilirler. Denizbank internet bankacılığı kredi kartı işlem limitleri de bu noktada devreye girer. Her bir yapılacak işlem temel limit aralıkları için gerçekleştirilip, yapılabileceği için limit değerleri bu kapsamda son derece önemlidir.
 
Bazı verilen hizmetler için Denizbank internet bankacılığı kredi kartı işlem limitleri ise sınırlar içinde yapılmaktadır;
 • Kredi kartı borcunu yatırma; maksimumum yatırma tutarı 100.000 Türk Lirasıdır.
 • Nakit avans kullanımı; 1-25.000 TL sınırları içindedir.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler