Denizbank Kaptan Hesap

Denizbank Kaptan Hesap ile vadeli mevduat yatırımlarınızı, tıpkı vadesiz hesap gibi belirli kazanç tutarları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Denizbank Kaptan Hesap, Denizbank müşterilerinin vadesiz mevduat hesaplarında bulunan birikimlerinin değerlendirildiği bir mevduat hesap ürünüdür. Bu hesap sayesinde vadesiz mevduatta bulunan birikimler, Kaptan Hesap’ın yönetiminde değerlendirilmekte ve hesap sahiplerine kazanç sağlamaktadır. Üstelik bu hesaba özel hoş geldin faizi de önemli avantajlardan biridir. Yazımızın devamında Denizbank Kaptan Hesap hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Denizbank Kaptan Hesap Nedir?

“Denizbank Kaptan Hesap nedir?” sorusu, söz konusu mevduat hesabın avantajlarından haberdar olan tüm yatırımcıların ortak sorularından biri olarak bilinir. Çünkü Denizbank bu mevduat ürünü ile hem müşterilerine avantajlı ve yüksek oranlı hoş geldin faizi sunar hem de birikimlerin yönetilmesini sağlar.
Denizbank Kaptan Hesap ile hem müşterilerin yatırım yapmasına aracı olmakta hem de günlük bireysel bankacılık işlemlerinin yapılabilmesine olanak tanır. Çünkü bu hesapla kişiler hem düzenli ödeme ve fatura ödemeleri gibi ödemelerini otomatik olarak yapabilirler hem de çeşitli yatırım fonlarından yararlanma şansını elde ederler.

Denizbank Kaptan Hesap Açma

Denizbank Kaptan Hesap Açma işlemi çeşitli kanallar üzerinden yapılabilir. İşlem için öncelikli detaylardan biri de Denizbank müşterisi olup olmamaktır. Eğer Denizbank müşterisiyseniz, işlemin sizin için biraz daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Denizbank müşterisi olmayan kişiler ise birtakım evrak işlerinin ardından hesap açma işlemini gerçekleştirebilirler. Denizbank müşterisi olan kişiler, Denizbank’ın resmî web sitesi üzerinden internet bankacılığı işlemlerinden yararlanarak Kaptan Hesap başvurusu yapabilirler.Denizbank Kaptan Hesap Açma İşlemi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.
Denizbank müşterileri dilerlerse telefon bankacılığından faydalanarak da Kaptan Hesap açma işlemi için başvuru yapabilirler. Bunun için banka müşterilerinin 0850 222 08 00 numaralı telefonu araması ve müşteri temsilcisine Kaptan Hesap için başvuru yapmak istediğini iletmesi yeterlidir.
Denizbank müşterisi olmayan kişiler de Denizbank Kaptan Hesap başvurusu yapabilmek için şube kanalını tercih etmek durumundadır. Kimlikleri ile birlikte bankanın herhangi bir şubesine giderek şahsen başvuru yapan kişiler kolaylıkla bu kazandıran mevduat ürünü için başvuru yapabilirler.

Denizbank Kaptan Hesap Özellikleri

Kaptan Hesap, Denizbank’ın diğer mevduat ürünlerinden tamamen farklıdır ve müşterilerine sunduğu deneyim; yatırım ve bankacılık işlemleri üzerinedir. Genel hatları ile Denizbank Kaptan Hesap özellikleri şunlardır:
  • Kaptan Hesap, Türk Lirası para birimi üzerinden açılabildiği gibi Amerikan Doları ve Euro üzerinden de açılabilir.
  • Müşterilerin günlük nakit ihtiyaçları doğrultusunda, müşteriler tarafından belirlenecek olan tutar, vadesiz mevduat hesabında kullanıma açık olarak hazır bir şekilde tutulur.
  • Günlük nakit ihtiyaçları için vadesiz hesapta tutulabilecek olan meblağ 5.000 TL veya 2.500 EUR/USD olarak belirlenir.
  • 5.000 TL veya 2.500 USD/EUR üzerindeki bakiyeler, hesap sahibinin tercihine göre Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’nda, Gecelik Vadeli Mevduat olarak ya da döviz olarak değerlendirilir.
  • Denizbank müşterileri, Gecelik Vadeli Mevduat kapsamında 90 günlük süre boyunca hoş geldin faizinden yararlanırlar.
  • Denizbank Kaptan Hesap kapsamında, hesaba para yatışı olduğunda otomatik ve sürekli olarak yatırım yapılır.
  • Kaptan Hesap’ın yüksek oranlı hoş geldin faizinden yararlanılabilmesi için üst limit Türk Lirası’nda 1.000.000 TL, EUR ve USD’de ise 250.000’dir
  • Gecelik Vadeli Mevduat’a yatırım yapan Kaptan Hesap sahiplerinin minimum olarak belirlenen vadesiz bakiye üzerindeki tutarları, her gün gecelik olarak ve de tatil günleri ile hafta sonlarında vadeli hesap olarak değerlendirmeye alınır.
  • Vadesiz hesapta bulunan bakiyeler, tatil günleri ve hafta sonu günleri de dahil olmak üzere bankanın ATM’lerinden kesintisiz olarak çekilebilir.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler