Denizbank Konut Hesap

Denizbank Konut Hesap sayesinde ev hayalinizi %20 devlet katkısıyla birlikte çok daha erken bir şekilde ve avantajlı faiz oranlarıyla gerçekleştirebilirsiniz.


Denizbank Konut Hesap, ev almak üzere birikim yapmak isteyen kişilere devlet katkısı almayı sağlayan bir mevduat hesabı ürünüdür. Bankanın bu mevduat hesabı ürünü ile ev almak üzere birikim yapmak daha kolay bir hal alır ve devletten %20’ye varan maddi destek imkânından yararlanılabilir. Yazımızın devamında Denizbank Konut Hesap ile ilgili tüm detayları bulabilir ve %20’lik devlet desteği hakkında da ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Denizbank Konut Hesap Nedir?

Denizbank Konut Hesap nedir?” sorusu, birikim yaparak ev almak isteyen, aynı zamanda da devlet desteği ile bu hayalini bir miktar daha kolaylaştırmak isteyen herkesin sorduğu sorulardan biridir. Ev alarak geleceğe dair sağlam bir yatırım yapmak isteyen herkes, çeşitli kredi seçeneklerinden yararlanmak ister. Bu konuda ise Denizbank’ın konut hesap ürünü en dikkat çeken konut birikim ürünlerinden biridir.
2016 yılında Devlet Katkısı Yönetmeliği ve Konut Hesap yönetmeliğinin yürürlüğe girmesi ile birlikte konut satın alımlarında, devlet katkısı almaya hak kazanmak isteyen kişiler Konut Hesap kurallarına uygunluk sağladıkları sürece bu hesaptan yararlanabilirler. Kısacası Denizbank Konut Hesap nedir diye merak eden kişiler için Konut Hesap; belirli kurallar çerçevesinde birikim yapan kişilerin konut alımlarında, belirli bir meblağa kadar devlet desteği alabilmesini sağlayan bir mevduat hesap türüdür.Denizbank’ta Konut Hesap açan kişiler, yapmış oldukları birikimlere %20’ye kadar varan oranlar ile devlet desteği almaya hak kazanabilirler.

Denizbank Konut Hesap Özellikleri

Denizbank Konut Hesap özellikleri hakkında detaylı bilgiler edinerek, birikimlerinizin ne şekilde gerçekleşeceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca devlet katkısının ne şekilde işlediğini de yine özellikleri inceleyerek öğrenebilirsiniz. Genel olarak Denizbank Konut Hesap ürününün özellikleri şu şekildedir:
 • Konut Hesap sahiplerinin verecekleri talimatlar doğrultusunda, Denizbank kredi kartlarından herhangi birinden veya Denizbank Vadesiz Mevduat hesabı üzerinden Konut Hesap’a düzenli ödeme gerçekleştirilebilir.
 • Konut Hesabı 3 yıl vadeli olarak açılır ve hesap sahibi olan kişiler aksi bir talimat vermemişler ise 3 yıl vade sonunda hesap otomatik olarak yenilenir.
 • Konut Hesap yalnızca TL para birimi ile açılabilir.
 • Konut Hesap için yapılacak olan düzenli ödemeler, hesap sahiplerinin tercihine göre 3 aylık ya da aylık olarak yapılabilir.
 • Aylık olarak düzenli ödeme tercih eden Denizbank Konut Hesap sahipleri, 475,81 TL ile 4.758,07 TL arasında ödeme yapabilirler.
 • Üç aylık düzenli ödeme tercih eden Konut Hesabı sahipleri, 1.427,42 TL ile 14.274,21 TL arasında ödeme yapabilirler.
 • Konut Hesabı açılışı sırasında düzenli olan ödeme tutarı ile birlikte 57.096,84 TL başlangıç tutarı yatırılabilir. Yatırılacak olan bu tutar, her yıl açıklanacak olan değerleme oranında her yıl azalma ya da artış gösterir.
 • Konut Hesabı içinde söz konusu yıla ait olan biriken faiz tutarı, hesap açılış tarihinin yıl dönümü gününde anaparaya ilave edilir.
 • Vadesiz mevduat hesabı üzerinden verilen düzenle ödeme talimatı kapsamında ödeme günleri ve ödeme tutarları,  minimum veya maksimum ödeme tutarları içinde olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Denizbank Konut Hesabı için kredi kartı üzerinden verilmiş olan düzenli ödeme talimatı kapsamında, kredi kartı numarası vade içinde değiştirilebilir.
 • Konut Hesap için belirlenmiş olan düzenli ödemenin gerçekleşmemesi durumunda, düzenli ödeme alt limitinden aşağıda olmaması kaydı ile kısmi tahsilat gerçekleştirilir. Yapılan bu kısmi tahsilat da düzenli ödeme olarak kayıtlara geçer.
 • Denizbank Konut Hesabı açılışı takip eden yılda da belirlenmiş olan yeni avantajlı faiz oranı dikkate alınmakta ve hesaba faiz getirisi sağlanamaya devam eder.
 • Konut Hesap türüne dört ay üst üste olmak şartı ile düzenli ödeme gerçekleştirilmez ise hesap, birikim hesabı olma özelliğini kaybederek banka tarafından otomatik olarak kapatılır. Denizbank Konut Hesap içinde bulunan bakiye ise kişilerin kendi adına olan vadesiz mevduat hesabına aktarılır.

Kimler Denizbank Konut Hesap Başvurusu Yapabilir?

Kimler Denizbank Konut Hesap başvurusu yapabilir?” sorusu, söz konusu hesap ile birikim yapıp, ev sahibi olmak isteyen herkesin sorduğu bir sorudur. Ev almak amacı ile birikim yapmak isteyen kişiler Denizbank’ın Konut Hesap ürününü açabilirler fakat bu hesabı açacak olan kişilerin bazı şartları taşıyor olması gerekir. Denizbank Konut Hesap açma işlemi için gerekli şartlar ise şu şekildedir:
 • Konut Hesap, 7.4.2015 tarihi öncesinde tamamı kendi üzerine kayıtlı olmayan bir konutu bulunmayan kişiler tarafından açılabilir.
 • Denizbank Konut Hesabı açılışı yapacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir.
Denizbank Konut Hesabı yalnızca bankanın kendi inisiyatifinde müşterilerine sunmakta olduğu bir mevduat ürünü değildir ve yasal kısıtlılıkları bulunur.

Denizbank Konut Hesap Başvurusu

Denizbank Konut Hesap başvurusu, Denizbank’ın tüm şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilir. Başvuru için gerekli şartları taşımak büyük önem taşır. Aksi halde başvurunuzun onaylanması söz konusu olmaz. Hesap açım işlemi için internet şubesi yeterli değildir. Bankaya giderek şahsi başvuru yapmanız da gerekir.
Konut Hesap açtırmak için başvuru yapacak olan kişilerin kendilerine en yakın olan Denizbank şubesine TC kimlikleri ile birlikte gitmesi gerekir.
Denizbank Konut Hesap Açma İşlemi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Denizbank Konut Hesap Devlet Katkısından Yararlanma Şartları

Denizbank, gelecekte konut alma amacı olan kişilerin birikim yapabileceği bir mevduat ürünü olarak Konut Hesap’ı hizmete sunar. Bu hizmet, yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş olan devlet katkısını da içerir ve hesap sahipleri bu birikim hesabının sayesinde devletten maddi destek de alabilirler. Fakat Denizbank Konut Hesap devlet katkısından yararlanma şartları için kişilerde şu özelliklerin bulunmasını ister:
 • Aylık olarak düzenli ödeme yapan kişiler yılda 3 defadan, üç aylık olarak düzenli ödeme yapan kişiler de yılda bir defadan fazla olmamak kaydı ile düzenli ödemelerini aksatmamış olmalıdır.
 • Konut hesap sahipleri, hesap içinden yılda iki defadan fazla para çekimi yapmamış olmalıdır.
 • Konut Hesap’tan para çekilmesi ve ödeme yapılmaması durumlarında Konut Hesap’ta kalan bakiye, hesabın açılmış olduğu tarihten itibaren yatırılmış olması gereken minimum tutarın toplamının altında olmamalıdır.
Bu şartları sağlayan kişiler, Denizbank Konut Hesap sayesinde devlet katkısı almaya hak kazanırlar. Bu şartları sağlamayan kişilerin de devlet desteği alabilmesi söz konusu olmaz.

Denizbank Konut Hesap Devlet Katkısına Başvuru Şartları

 Denizbank Konut Hesap devlet katkısına başvuru şartları arasında ilk olarak; hesap sahiplerinin düzenli olarak 3 yıl boyunca ödeme yapması yer alır. Tamamen kurallara uygun bir şekilde 3 yıl ödeme yapan Konut Hesap sahipleri eğer 7.4.2015 tarihinden önce tamamı kendisine ait olan bir konut sahibi olmamış iseler bu avantajdan faydalanabilirler.
Konut Hesabı kapsamında devlet katkısı alma özellikleri aşağıdaki gibidir:
 • Devlet katkısı hesaplaması yapılırken konut sahibi olunan tarihte, hesapta bulunan birikim esas alınır.
 • Konut Hesabına tahakkuk edilen faizler, devlet katkısı hesaplamasına alınmaz.
 • Devlet katkısı ödemesinin azami tutarı 28.548,42 TL’yi geçmemekte ve birikim tutarının %20’sinde fazla olamaz.

Denizbank Konut Hesabı Faiz Oranı

Denizbank Konut Hesap faiz oranı, hesabın minimum 3 yıl vade ile açılması şartıyla geçerli olur. Bu hesapta 3 yıl vadenin dolmaması durumunda, belirtilmiş olan faiz oranı uygulaması yapılır. 2020 yılı itibari ile geçerli olan Denizbank Konut Hesabı faiz oranı %9,10 olarak belirlenmiştir.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler