Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı

Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı, birikimlerinizi mevduat hesabı ile gelir kapısı haline dönüştürmenize ve aynı zamanda borsa işlemleri gibi birçok işlemi yapabilmenize yardımcı olur.


Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı, banka müşterilerinin farklı piyasalara yatırım yapma fırsatını sağlayan bir mevduat hesabı ürünüdür. Bu hesap aracılığı ile birikimlerini hem güvenle bankada muhafaza edebilir hem de yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı Nedir?

Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı nedir?” sorusu mevduat yatırımı gerçekleştiren tüm yatırımcıların merak ettiği bir sorudur. Denizbank’ta birikimlerini değerlendiren kişilerin farklı piyasalarda işlem yapmasına olanak tanıyan ve aynı zamanda anaparasını korumasını sağlayan bir hesap türüdür. Kısacası bu hesap türü; riskin olmadığı fakat kazancın olduğu bir hesaptır.
Korumalı Mevduat Hesabı aracılığı ile kişiler borsada işlem yapabilir, döviz yatırımları gerçekleştirebilir veya emtialara yatırımlarını değerlendirebilirler. Bu işlemler, bu hesap aracılığı ile kazanç sağlanmasında etkili olurken, kur dalgalanmalarından ya da endeks farklılıklarından zarar görmez.Vade süresinde kur veya endeks, başlangıçta olan değerden farklı ise; aradaki bu farklılık kazanç olur. Tam tersi durumda ise anapara korunmuş olur. Denizbank, müşterilerinin para piyasalarında işlem yapabilmesi için piyasa koşullarına uygunluk sağlayarak endeks/kur yükselmesi veya düşmesi risklerine yönelik olarak farklı Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı gibi özel bir ürün sunar.

Denizbank Döviz Dalgalanması Riskine Karşı Korumalı Mevduat Hesabı

Döviz dalgalanması riskine karşı Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı aracılığı ile birikimleri ile yatırım gerçekleştirmek isteyen kişiler, vade sonu zamanında döviz dalgalanması yaşansa dahi kurdan kaynaklanmakta olan zararı, daha önceden belirlenmiş olan getiri paylaşım oranı kapsamında mevduat faizi olarak almaya hak kazanırlar. Böylelikle dövizin dalgalanması riskine karşı anapara koruma altına alınmış alınır ve hedeflenen kazanç da elde edilmiş olur.

Denizbank Borsa Dalgalanması Riskine Karşı Korumalı Mevduat Hesabı

Borsa dalgalanması riskine karşı Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı sayesinde Denizbank müşterileri, vade sonu geldiğinde BIST endeksinin dalgalanması riski ile karşı karşıya kalsalar dahi, endeks kaynaklı olarak ortaya çıkan zararı, daha önceden belirlenmiş olan getiri paylaşım oranı kapsamında mevduat faizi olarak almaya hak kazanırlar.

Denizbank Altın Dalgalanması Riskine Karşı Korumalı Mevduat Hesabı

Denizbank müşterileri birikimlerini yatırıma çevirme ve anaparalarını güvence altına alma fırsatını bulduğu Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı ile altına yatırım gerçekleştirdiklerinde; vade sonu zamanında altın endeksinde dalgalanmaya maruz kalsalar dahi, endeks kaynaklı olarak ortaya çıkan zararı, daha önceden belirlenmiş olan getiri paylaşım oranı sayesinde mevduat faizi olarak almaya hak kazanırlar. Böylelikle, Denizbank’ın bu mevduat ürünü sayesinde risk almadan yatırım gerçekleştirebilmek mümkün olur.

Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı Özellikleri

Korumalı Mevduat Hesabı ürünleri çeşitliliği mevcuttur fakat genel olarak Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı özellikleri şunlardır:
  • Korumalı Mevduat hesapları 6 aylık ya da 12 aylık vadelerle açılabilir.
  • Korumalı Mevduat Hesabı ürünleri, dönemsel olarak farklı endeks tiplerinde açılır ve Denizbank tarafından duyurulur.
  • Korumalı Mevduat Hesabı para birimi, söz konusu dönemde açılacak olan endeks türüne göre Euro, dolar ya da TL olarak açılabilir.
  • Korumalı Mevduat Hesabı dahil Denizbank’ın tüm vadeli mevduat hesabı türlerinde bulunan, müşterilere ait 150.000 TL’lik bakiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapsamı altında, güvenceye alınır.
  • Vade sonunda, getiri üzerinden gerçekleştirilecek olan stopaj kesintisi 6 aylık- 12 aylık vadede TL para birimi vadeli mevduat hesaplarında , YP mevduat hesaplarında ,1 yıldan uzun olan vadeli TL mevduat hesaplarında ve YP mevduat hesaplarında ise olarak belirlenir.

Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı Başvurusu

Denizbank’ta bulunan birikimlerini hem güvence altında tutmak hem de yatırım işlemleriyle değerlendirmek isteyen kişiler, Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı başvurusu için şube bankacılığından yararlanabilirler. Denizbank’ın bu hizmeti sürekli olarak müşterilerine sunulan bir hizmet değildir; dönemsel olarak aktif hale gelmektedir. Bu sebeple bankanın bu ürününü duyurması ile birikimlerini yatırım ile kazanca çevirmek isteyen kişiler bankanın şubesi aracılığı ile başvuru yapabilirler.
Denizbank Korumalı Mevduat Hesabı başvurusu için şahsen başvuru gerçekleştirilmelidir ve başvuru yapacak olan kişiler, kimlik belgeleri ile diledikleri banka şubesine gitmelidir. Bu hesap türü hakkında daha ayrıntılı bilgi için de banka şubelerinden faydalanılabilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler