Denizbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma

Denizbank kredi kartı internet alışverişine açtırma işlemi, yurt içi ve yurt dışı online alışverişleriniz için gerekli olan bir işlemdir. Bu işlem yapılmadan online alışveriş yapmanız mümkün olmaz.


Denizbank kredi kartı internet alışverişine açtırma konusu çıkarılan bir yasa sonucu ortaya çıkmış ve bütün kart sahiplerini ilgilendiren bir durumdur. 2018 yılında yürürlüğe giren bir yasa gereği tüm kredi kartları ve banka kartlarının internet alışverişleri onay süreleri dolmuştur. Bu kapsamda söz konusu tarihten sonra kartların online alışverişlerde kullanılabilmesi için onay işlemleri yapılması da zorunlu hale getirilmiştir.
 Bu noktada Denizbank kredi kartını internet alışverişine açtırma onay işlemleri bankanın sunduğu birçok seçenek ile kolaylıkla yapılabilir. Kart sahipleri bu onaylama işlemlerini yapmamaları halinde ise ne kredi kartlarını ne de banka kartlarını hiçbir internet alışverişinde kullanamayacaklardır. Yine mevcut onaylı kartlarında aynı yollar kullanılarak online internet alışverişlerine kapatılması işlemleri yapılabilir.

Denizbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açtırılır?

Denizbank kredi kartı internet alışveriş onayı için banka müşterileri farklı adımları kullanarak onay işlemlerini yerine getirmek durumundadırlar. Bu onaylama işlemleri ise şu bankacılık yolları ile hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir;
  • Banka şubeleri
  • SMS yolu
  • İnternet bankacılığı
  • Mobil bankacılık
  • Müşteri iletişim hatları
Bu yollardan herhangi biri ya da birileri kullanılarak yeni alınan kredi kartı ya da banka kartlarıyla, mevcutta bulunan tüm kartlar için onay işlemleri başlatılabilir ve sonuçlandırılır. Bu sayede de Denizbank kredi kartı internet alışveriş onayı tamamlanmış olur ve belirli günlük limitler dâhilinde kullanıcılar istedikleri gibi internet üzerinden alışveriş yapabilirler. Onay işlemleri için SMS yolunun kullanılması durumunda ise internete açtırılmak istenen her kart için ayrı bir mesaj atılması gerekir.

Denizbank Kredi Kartı İle Online Alışveriş Yapılır Mı?

Belirli bir tarihe kadar bütün banka kredi kartları ve banka kartları ile online yani internet üzerinden alışveriş sınırsız bir şekilde yapılabilmekteydi. Bir süre sonra devletin çıkarmış olduğu bir yasa gereği artık internet alışverişlerinde kartların kullanımları sadece onay verilmesi durumunda söz konusu oalbilir. Onaylama yapılmayan kartlar ise hiçbir alışverişte kullanılamazlar. Denizbank kredi kartı online alışveriş işlemleri de bu kapsam içine girer.
 
Herhangi bir Denizbank kredi kartına sahip müşteri öncelikli olarak kartının internet alışverişlerinde açık olması için onay faaliyetini yerine getirmek durumundadır. Yine ilk defa alınan yeni kredi kartları yahut banka hesap kartları içinde aynı durum ve prosedürler söz konudur. Bu onay ve prosedür işlemleri yapıldıktan sonra ise rahatlıkla Denizbank kredi kartı online alışveriş işlemleri için kullanılabilir.

Denizbank Kredi Kartı Güvenli Alışveriş Yolları Nelerdir?

Kredi kartları ile yapılan hem birebir hem de internet alışverişlerinde güvenlik ve gizlilik en önemli konulardan biridir. Bu kapsamda bütün dünya üzerinde kredi kartı kopyalama ve benzeri birçok sahtekârlık veya dolandırıcılık işlemleri yapılır. Bunun önüne geçmek için aynı zamanda hem kartı hem de kart sahibini korumak amacıyla Denizbank kredi kartı ile güvenli alışveriş için farklı güvenlik önlemleri kart sahiplerinin karşısına çıkar.
 
Bu yöntemler hem fiziki hem de sanal bütün alışveriş işlemleri için kullanıldığından ortaya çıkabilecek güvenlik ve benzeri tüm sorunlarında büyük oranda önüne geçilebilir. Özellikle en büyük kredi kartları olan Visa ve Mastercard da bu güvenlik ve gizlilik yöntemlerini kullanırlar. Denizbank kredi kartı ile güvenli alışveriş noktasında uygulanan iki farklı yöntem ise şunlardır;
  • Pin ve chip özellikleri; fiziki alışverişlerde kredi kartı ve banka kartı üzerindeki chip yapıları kopyalamaya karşı bir korumadır. Yine pin kodu da herhangi bir çalınma olayında kartın kullanımının engellemesini sağlar.
  • İnternet alışveriş için uygulanan 3 boyutlu güvenlik uygulaması, bu uygulama ile alışveriş sırasında banka tarafından kart sahibine bir şifre gönderilir ve şifre müşteri tarafından sisteme girilmeden alışverişe onay verilmez.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler