Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank'ın kredili mevduat hesabı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.


Çeşitli ihtiyaçlar kredi kullanma taleplerinin çoğalmasına neden oluyor. Kredi ihtiyaçları söz konusu olduğunda da kredili mevduat hesaplarının önemi çok daha fazla artıyor. Bankalar bu ihtiyacı çözümlemek ve gelen taleplere yanıt veren kredili mevduat hesabı oluşturmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Bu rekabet dünyasında adından sıklıkla söz ettiren bankalar arasında Denizbank da yer alıyor.

Avantajlarla Dolu Bir Mevduat Hesabı!

Denizbank kredili mevduat hesabı bankanın müşterilerine çeşitli fırsatlardan yararlanma imkanını sunduğu hesaplardan biri olmayı başardı. Çünkü bu hesaba sahip olanlar, limitleri kadar harcama yapabiliyor ve harcama yaptığı miktar kadar da geri ödeme yapabiliyorlar. Bu hesabın bir diğer özelliği de faiz oranının kullanıldığı gün kadar hesaplanıyor olmasıdır. Ay sonunda hesap üzerinden faiz oranını görmek mümkün… 
Bankanın hesap sahiplerine sunduğu bir diğer avantaj ise aslında herkesi yakından ilgilendiriyor. Çünkü hesapta bakiye mevcut olmasa dahi çek, senet, fatura, vergi ve SGK borçları Denizbank kredili mevduat hesabı aracılığı ile ödenebiliyor. Ayrıca hesaba para yatırıldığı anda hiç bekletilmeden borcun kapatılıyor olması da önemli detaylar arasında yer alıyor. Bu hesaba dair diğer özellikler ise şöyle:
 • Her ayın sonunda hesap özeti mutlaka hesap sahibine gönderilir.
 • Hesapta asgari tutar, anaparanın % 10’u oranındadır.
 • Alacaklar hesaba gelmemiş olsa dahi çekler düzenli olarak ödenir.
 • Geri ödemenin yapılmaması durumunda faiz oranı borcun % 2,02’si oranındadır.
 • Hesap kartı ile haftanın 7 günü ve günün 24 saati kredi çekilebilir ve kredi geri ödemesi yapılabilir.
 • Kredi geri ödeme süreleri 3, 6, 9 ve 12 ay seçenekleri eşliğinde hesap sahibinin seçimine bırakılır.
 • Kredi kartının borcundan daha fazla ödeme yapılması durumunda fazla olan miktar mevduat hesabına aktarılır.
 • Kredili mevduat hesabı limiti gelir durumuna bağlı olarak belirlenir.
 • Vadesiz 1 TL ile dahi kredili mevduat hesabı açılabilir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank’ta hiç hesap açtırmamış olanlar öncelikle banka şubelerinden birine bizzat giderek vadesiz mevduat hesabı açtırmalıdır. Ardından kredili mevduat hesabı formu doldurulmalıdır. Bu form internet üzerinden de doldurularak Denizbank’a ulaştırılabilir. Ancak kredili mevduat hesabı için sizden aşağıdaki belgeler istenecektir:
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belge
Bu belgeleri Denizbank şubelerine teslim etmenizin ardından kısa sürede gerekli inceleme banka tarafından yapılacaktır. Ardından herhangi bir engel görülmemesi durumunda kredili mevduat hesabınız açılacak ve siz de bu hesabın tüm avantajlarını hemen kullanmaya başlayacaksınız. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler