Denizbank Mevduat Biriken Hesap

Denizbank Mevduat Biriken Hesap sayesinde kredi kartınızla ve kendi paranızla ufak çaplı yatırımlar yapabilir, vadeli mevduat geliri elde edebilirsiniz.


Denizbank Mevduat Biriken Hesap, Denizbank’ın müşterilerine küçük küçük yatırımlar ile büyük birikimler sağlayan bir mevduat ürünüdür. Birikim yapılması ve küçük birikimlerin kazanç sağlaması amacıyla hizmete sunulan bu mevduat ürünü kredi kartından ya da vadesiz mevduat hesabından talimat verilerek işletilir. Yazımızın devamında Denizbank Mevduat Biriken Hesap hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Denizbank Mevduat Biriken Hesap Nedir?

“Denizbank Mevduat Biriken Hesap nedir?” sorusu, bir yandan birikim yapmak isteyen, diğer yandan da kazanç elde etmek isteyen, Denizbank’ın söz konusu ürününden haberdar olmuş yatırımcıların ortak sorularından biri olarak bilinir.
Denizbank Mevduat Biriken Hesap, banka müşterilerinin vadesiz mevduat hesaplarından ya da kredi kartından talimat vermesi üzerine geleceğe yatırım yapılmasını sağlayan bir mevduat hesap türüdür. Söz konusu mevduat ürünü vasıtasıyla birikim yapmak çok daha kolay bir hal alır.Denizbank, vadesiz hesaplardan veya kredi kartından talimat veren müşterilerine özel bir faiz oranı sunar. Birikim yapmak isteyen kişiler, 150 TL veya 50 dolar ya da euro ile yatırım yapamaya başlayabilirler.

Denizbank Mevduat Biriken Hesap Özellikleri

Denizbank Mevduat Biriken Hesap özellikleri hakkında detaylı bir bilgiye sahip olursanız, yapacağınız birikimin planlaması çok kolay bir şekilde gerçekleşir. Söz konusu mevduat ürününün genel olarak özellikleri şu şekilde yatırımcıların karşısına çıkar:
 • Birikim yapmak isteyen kişiler, Mevduat Biriken Hesap’ı dolar, euro veya TL para birimlerinden herhangi biriyle açabilirler.
 • Verilecek olan talimat doğrultusunda kişiler, kendilerine ait olan vadesiz mevduat hesabı veya kendilerine ait kredi kartı ile birikim talimatı verebilirler.
 • Bu hesap 150 TL ya da 50 euro/dolar başlangıç tutar ile açılır.
 • Gerçekleştirilecek olacak ilk ödeme ile Mevduat Biriken Hesap ile avantajlı faiz oranından yararlanılmaya başlanır.
 • Mevduat Biriken Hesap sahipleri dilerlerse aylık olarak, dilerlerse de 3 ayda bir olarak düzenli para aktarımı yapabilirler.
 • Denizbank Mevduat Biriken Hesap için vade süresi tüm para birimleri için 3 yıldır.
 • Müşteriler dilerlerse hesap açılışının gerçekleşmesi ile birlikte başlangıç tutarlarını yatırabilirler ve kazanç elde etmeye ilk günden başlayabilirler.
 • Mevduat Biriken Hesap ürününde hesap açılışının yıl dönümü zamanlarında faiz tutarları hesaplara yansıtılır.
 • Hesap açılışını takip eden ilk bir yıllık dönem başında belirlenmiş olan yeni avantajlı faiz oranları üstünden faiz işlemeye devam eder.
 • Talimatı verilen düzenli ödeme tutarları, vade süresinde istenildiği zaman değiştirilebilir.
 • Daha fazla birikimin yapılabilmesi için dileyen hesap sahipleri vade süresince olmak kaydı ile düzenli ödemelerin dışında ara ödemeler de yapabilirler.
 • Mevduat Biriken Hesap için önceden belirlenmiş olan ödeme tutarının altına düşülmemesi kaydı ile Denizbank Mevduat Biriken Hesap minimum ödemesi üzerinde istenildiği kadar değişiklik yapılabilir.
 • Mevduat Biriken Hesap’ta bulunan 150.000 TL’ye kadar meblağ, bankanın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile garanti altına alınır.
 • Yapılması gereken düzenli ödemelerin gerçekleşmemesi durumunda, belirlenen minimum düzenli ödemenin altında olmaması şartı ile kısmı tahsilat yapılır. Yapılan kısmı tahsilat ödemesi de düzenli ödeme olarak kayda geçer.
 • Kredi kartların verilmiş olan düzenli ödeme talimatı doğrultusunda ödeme tutarı, kredi kartının ekstre kesiminde tahsil edilir. Tahsil edilmiş olan tutar, kredi kartlarının son ödeme gününe dek geçici olarak hesaplarda bekletilir. Kredi kartının son ödeme günü geldiğinde, söz konusu olan tutar geçici hesaptan alınmakta ve otomatik bir şekilde Biriken Hesap’a aktarılır.
Denizbank’ın müşterilerine özel olarak sunmakta olduğu bu mevduat hesabı bir çeşit yatırım ürünüdür ve bu sebeple hesabın vade süresi dolmadan önce tahsilatlar, verilmiş olan talimatlar doğrultusunda gerçekleşir. Denizbank Mevduat Biriken Hesap vade süresi dolmadan önce dondurulamaz.
Ayrıca bu hesaba 3 ay üst üste düzenli olarak ödeme gerçekleşmez ise hesap, birikim hesabı olma özelliğini kaybeder ve hesapta bulunan bakiye vadesiz mevduat hesabına aktarılır. Ardından Mevduat Biriken Hesap’ın kapatılması işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir.

Denizbank Mevduat Biriken Hesap Başvurusu

Denizbank Mevduat Biriken Hesap başvurusu şube kanalı vasıtasıyla veya internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Denizbank müşterisi olan kişiler dilerlerse yerlerinden bile kalkmadan internet bankacılığı aracılığı ile başvuru yapabilirken, Denizbank müşterisi olmayan kişilerin şube bankacılığı aracılığı ile başvuru yapması şarttır.
Denizbank Mevduat Biriken Hesap Başvurusu İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.
Ufak veya büyük çaplı yatırımcılar, söz konusu vadeli mevduat ürününü açmak adına şubeye gittikleri zaman nüfus cüzdanlarını yanlarında götürmek durumundadırlar. Aksi halde başvuru işlemi sırasında sorun yaşanması söz konusu olabilir. Şubeden yapılan başvurular dakikalar içerisinde sonuçlanır.

Denizbank Mevduat Biriken Hesap Faiz Oranları

Denizbank Mevduat Biriken Hesap faiz oranları, birikim yapılacak olan para birimine göre farklı şekillerde banka müşterilerine sunulur. Buna göre yalnızca bu hesap türü için geçerli olan faiz oranları aşağıdaki gibidir:
 • 3 yıl vadeli Türk Lirası Mevduat Biriken Hesap faiz oranı %9,10’dur. Hesabın başlangıç tutarı alt limiti 150 TL, düzenli ödeme alt limiti 150 TL ve düzenli ödeme üst limiti ise 3.000 TL’dir.
 • 3 yıl vadeli Amerikan Doları Mevduat Biriken Hesap faiz oranı %0,80’dir. Hesabın başlangıç tutarı alt limiti 50 USD, düzenli ödeme alt limiti 50 USD ve düzenli ödeme üst limiti ise 3.000 USD’dir.
 • 3 yıl vadeli Euro Mevduat Biriken Hesap faiz oranı %0,30’dur. Hesabın başlangıç tutarı alt limiti 50 EUR, düzenli ödeme alt limiti 50 EUR ve düzenli ödeme üst limiti ise 3.000 EUR’dir.
Yukarıda belirtilmiş olan Denizbank Mevduat Biriken Hesap faiz oranları, yıllık, brüt ve de basit faiz oranlarıdır. Hesap hakkında ayrıntılı bilgi için banka şubelerinden ya da telefon bankacılığından destek alınabilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler