Denizbank Mobil İşlem Limitleri ve Saatleri

Denizbank mobil işlem limitleri ve saatleri sayesinde, gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemlerinizi daha bilinçli bir şekilde hallederek, önemli bir avantaj elde edebilirsiniz.


Denizbank mobil işlem limitleri ve saatleri yapılacak olan işlemin türüne göre farklı olarak belirlenmiş işlem yapabilme saatleri ve işlem maksimumum tutarlarını ifade eder. Bazı bankacılık işlemleri yapıldıktan dakikalar sonra işleme geçerken, bazıları için ise farklı saat limit ve sınırlamaları bulunur. Bu durum para transferi işlemlerinde, bono, tahvil ve repo gibi yatırım işlemlerinde daha çok ortaya çıkan bir durumdur. Yapılmak istenen işlemlerde mevcut saat yani işlem yapabilme saatleri bilgisi ise banka tarafından açık olarak bilgilendirme şeklinde paylaşılır.
 Bu noktada EFT işlemi için mesai saatleri arası yapılma sınırlaması varken, havale işlemleri için herhangi bir saat sınırı yoktur. Bunun temel nedeni ise iki işlemin yapıları arasında ki farktan kaynaklanır. Denizbank mobil işlem limitleri ve saatleri konusu içinde değerlendirilebilecek her işlem içinde tutar ya da miktar olarak bir alt ve üst limit vardır.

Denizbank Mobil Bankacılık İşlem Saat Aralıkları Nelerdir?

Temel olarak müşteriler internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile yedi gün ve yirmi dört saat bankacılık işlemleri yapabilirler. Denizbank mobil bankacılık işlem saatleri ise farklı işlem çeşitlerinde belirli zaman aralıkları sınırlamalarına dâhildirler. Ayrıca yapılmak istenen bazı işlemler için genel bir saat aralığı olduğu için o saatler dışında işlemler yapılsa bile beklemeye alınıp, mesai saati içinde sonuçlandırılır. Bunun nedeni o saat aralıklarının o tür bir işlem için tanımlanmayan ve kabul edilmeyen saat aralıkları olmasıdır.
 
Yatırım işlemleri içinde yer alan Repo işlemleri için bu durum geçerlidir. Yasal olarak belirlenen süreler içinde alım yapılabildiği için bu işlem herhangi bir kanaldan bu saatler içinde yapılmak durumundadır. Yine en çok kullanılan para transfer yöntemi olan, başka bir banka hesabına yapılan para gönderiminde yani kısaca ismiyle EFT gönderiminde de belirlenmiş genel saat aralığı vardır. Denizbank mobil bankacılık işlem saatleri arasında, EFT gönderim işlemleri hafta içi ve mesai saatleri ile sınırlı tutulmuştur.

Denizbank Mobil Bankacılık Uygulaması İşlem Limiti Olan Hizmetler Nelerdir?

Denizbank mobil bankacılık işlem limitleri genel bankacılık işlemleri için limit konulmuş işlemler için geçerli olan alt ve üst limitleri tanımlamaktadır. Bankacılık hizmetlerine konu olan neredeyse tüm işlemler için belirlenmiş bir takım limit sınırlamaları bulunur.
 
 
Seçilecek işlem türüne, miktarına ve yapısına göre belirlenen bu limitler belirli işlemler için her bankacılık platformunda geçerlidir. Müşteriler bu işlemleri şubeden, ATM üzerinden, telefondan, internet bankacılığı ile ya da mobil uygulama ile yaparlarsa aynı işlemler için minimum ve maksimum limitler geçerli olur. Bazı hizmetler için bu limit miktarlarında farklılıklar bankacılık yoluna bağlı olarak ortaya çıkabilir. Temel olarak ise Denizbank mobil bankacılık işlem limitleri hizmetlerden bazıları ise şu şekilde sıralanabilirler;
  • EFT günlük gönderim limitleri
  • Havale günlük gönderim limitleri
  • Hesap türleri açılış limitleri
  • Kredi kartı işlem limitleri

Denizbank Mobil Bankacılık Kart İşlemleri Nasıl Yapılır?

Denizbank mobil bankacılık uygulaması olan MobilDeniz kart işlemleri için ayrı bir menü ile hizmet verir. Sisteme giriş yapan kullanıcı ana sayfa ekranında ister hesaplarını isterse de kartlarını görüntüleyebilir. Bu noktada kartlarım menüsü ile, hesap özeti görüntüleme, kart borcunu görme ve taksitlendirme işlemlerini takip etme olanakları vardır. Ayrıca MobilDeniz kart işlemleri ile hızlı ve kolay bir şekilde dilendiği zaman sanal kartta oluşturulabilir. Bunların dışında uygulama ile istenildiği zaman kartların hepsi ya da bazıları geçici bir zaman için dondurulup, hizmet dışında da bırakılabilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler